bugün 2106 başlık

odtü sözlük

1. 1 1
    istatistiklere girildiğinde;

--spoiler--
    tüm sözlüklerde bugün girilmiş başlıklar
    ODTÜ Sözlük 2
    Anadolu Sözlük 0
    Ankara Sözlük 0
    Başkent Sözlük 0
    Boğaziçi Sözlük 0
    Cumhuriyet Sözlük 0
    KTÜ Sözlük 0
    TOBB Sözlük 0
    --spoiler--

bilgilerini gösteren sözlük. iyi istihbaratları var demekki.
  2. 2 2
    anadolu üniversitesi, ankara üniversitesi, başkent, boğaziçi ve diğer üniversite sözlükleri hepsi toptan, aynı firma tarafından yapıldığı için; sayılan diğer sözlüklerle aynı
    görüntü ve menüye sahip üniversite sözlüğü. diğerlerine de girin bakın, isim ve başlıklar hariç hepsi aynı.
    (bkz: toptan fiyatına perakende satış)
  3. 2 2
    zaten son durumda diğer sözlüklerle tek çatı altına girip unisozluk olmuştur. bu unisozlukte, yazarların yanında hangi sözlükten geldikleri de yazılmaktadır. takım tutmak gibi bir şey.
  4. 1 1
    yayın hayatına dün başlamış ve açıldığı gün 100e yakın yazar başvurusu almış sözlük.
    yazar alımında odtü öğrencisi olma kriteri yoktur.
    öncekine benzememesini temenni ettiğimiz.

http://www.odtusozluk.net
  5. 5 1
    ölü doğmuş bu.

"...odtü öğrencilerine bir şeyler verebileceğini düşünen..." masum e duygularla yazılmış belli ama yani bunu sağa sola çekmezsek olmaz.abazan mısınız oğlum siz? dakka bir vermek almaktan girmişsiniz olaya. ncık ncık yavaş lan.
  6. 2 0
    ha bir de keşke sadece odtü için yapsalarmış yazarlık kısmını. dışarıdan adam alınca taşı toprağı altın istanbul gibi gecekondu sözlüğü oluyor.
  7. 3 1
    dedirten başlık kalıbının çok fazla kullanıldığı, başlıkların özensiz açıldığı, dağınık sözlük. ama daha yenidir umarız kendini toparlar ve adına yaraşır güzellikte bir sözlük olur. uludag sozluk'e de bir sempati var sanırım.
  8. 2 2
    sözlükteki ani yazar patlaması nedeniyle zor zamanlar yaşayan, moderatör arayan yeni bir oluşum.
  9. 15 11
    Genel Istatistikler

ba$lik sayısı : 53641
    entry sayısı : 3640

biri bana nasıl olduğunu anlatsın sözlüğüdür. 53 bin başlık 3600 entry.

matematiği başka türlü öğretiyorlar odtu'de.
  10. 1 1
    --spoiler--
    http://www.odtusozluk.net/index.php
    --spoiler--

adresinden ulaşılabilinen sözlük.
  11. 2 0
    şu an ki durumuyla geleceği baya parlak olan. odtü'lülerin beklediği site. 400 e yakın yazarın kayıt olduğu sitede 1.nesil yazar alımı devam etmektedir.
  12. 1 1
    şu an ki durumuyla geleceği baya parlak olan. 500 e yakın yazarın kayıt olduğu sitede 1. nesil yazar alımı devam etmektedir

edit ulan edit artık kendinden geçti:)
  13. 1 1
    girilen entry' den sonra başlığın sol frame gelmesi biraz zaman alan sözlük.
  14. 1 1
    yeni sözlük.
    güzel sözlük.
    (bkz: birinci nesil olunca sevinmek)
  15. 6 -6
    (bkz: ezik sözlük bile sizden iyidir)
  16. 1 1
    odtu de yeterli tanıtım yapamamış sözlük.
  17. 3 1
    copyright yazısına bittiğim oluşum.

--spoiler--
    Odtü Sözlük
    Bi ara yazıcaz buraya komik bir şeyler...*
    --spoiler--

admini gruggeo'nun canla başla çalıştığı sözlük. lakin şu an ben sol frame'i göremiyorum. ya benim pc'de herhangi bir sorun var ya da admini gruggeo yaptığı fazla mesai sonucu yazarları ve kendini yılbaşı tatiline çıkardı.
  18. 5 -1
    "ulen zaten zehiyim, hele bi de bi de komig oldumuydu..." diyen yazar kitlesine sahip sozluk.
  19. 2 1
    yazar sözleşmesi kibar kibar başlayıp "söz veriyorum ulan" diyerek biterek beni dehşete düşüren sözlük.
    ayrıca diğer sözlüklere bok atmak yasakmış. hadi bakalım, başarılar!
  20. 1 1
    hızlısından bir ekşi sözlük klonu. bu hızlılık boşluğundan mı kaynaklanıyor bilmiyorum, ama hızlı işte.
  21. 1 1
    sol frame konusunda noktayı koymuş oluşum. admini de mükemmel çalışıyor yazarı da...

http://img113.imageshack....age=01012008205417zc3.jpg +
  22. 5 1
    akademi türkiye yarışmasına katılan elemanlara, sözlükte destek vermek isteyen oluşum.
    hede isimli yazarımıza 123464 ye mesaj atarak destek olun şeklinde gelen duyurusuyla beni yarmıştır.
  23. 3 3
    logodaki buyuteç olmamış, logo "dtüsözlük" olarak okunuyor.
  24. 0 0
    radyosunda ilginç muhabbetlerin döndüğü sözlük.

http://img263.imageshack....age=01132008005457zl4.jpg + sözlük değil forum olarak bahsediliyor uludağ sözlükten...ve bunu yapan da aramızda.

http://img137.imageshack....age=01132008005719dr7.jpg + bir de gizli modların isimleri filan düşmüş bu radyo muhabbetlerine o da enteresan.
  25. 3 1
    (bkz: #2776475)

sozlugun kapali halini bir sekilde gormus, hemencecik araştırmacı-gazeteci duyguları depreşmiş yazmış. ama niye söylememiş o print screen alındığı zaman sözlük kapalıydı...

(bkz: #2829685)

uludag sozlugun ilk zamanlarında ekşi egolar gelir, sıçar söver, geyik yapar giderdi bu sözlüğe. sonra uludag bir şekilde dikiş tutturdu, yeni yazarlar yetiştirdi, okunası insanlarla tanıştırdı bizleri. lakin nasıl bir mantığa sahipse bu bünye, zamanında ekşi yazarlarının yaptığının aynısını yapmaktan geri durmuyor. nasıl?

büyük sözlüklerin yazarları ne zaman yeni bir sözlük açılsa erketeye yatar beklerler, nerede ne kusuru var diye. herhangi bir yazarın herhangi bir entrysinin tüm sözlüğe mal edilmesi, sözlükteki herhangi bir hata durumunda sözlüğün baştan aşağı hatalı ilan edilmesi vs... siz daha iyi bilirsiniz hani.

hah nedir? uludag da ekşi klonudur, buyur hadi bakalım. başım göğe erdi. öyle değil aslında. uludag ne kadar sözlükse, odtü sözlük de o kadar sözlüktür eğer kriterler klon kriterleriyse.

neyse eleştiri elbette iyidir, ama radyo yayınlarına girip pusuya yattıktan sonra "hebeee, tıssss... şöyle salak bir şey yazın da print screen alayım, hebeeeee, tıssssss" zihniyetindeki yazar olarak isimlendirilmiş insanların yazdıkları da yapıcı eleştirilerden ziyade prim yapma amacından fazlası değildir. bu yazarların varlığı uludağ sözlüğü kirletmektedir. bu heyecanlı gençleri kaale alarak cevap yazmam tüm uludağ sözlüğe mal edilebilir bir laf yetiştirme çabası değildir.

(bkz: #2776398) id'li entryi yazan arkadaşın da mantığı ayrıca bitirici bir noktaya ulaşmış, bünyemi orgazm noktasına getirmiştir. ama sorun şudur ki tüm odtülüleri zeki sanan zihniyeti bizim köy kahvesinde -annemin pasta börek günlerinde- bıraktığımı düşünüyordum. gördüm mutlu oldum. unutmadan, sözlüklerin açılma amaçlarını ve yazar olma amacını da bu kadar basite indirgeyip, şıp diye de anlayabilen bir şahsiyet ki hemen foyalarını ortaya çıkarmış.

(bkz: kerata seni)

velhasılı, henüz gelişme aşamasında bir sözlük. ama gelişecekleri aşikar. eleştirilere gelince de emekleyen bebeğin kıçna tekme atma çabasından fazlası değil yazık ki. keşke uludağ sözlükten daha yapıcı eleştiriler çıksa da, odtü sözlükçüler daha güzel bir oluşum ortaya çıkarsa.