bugün

takıntılarına takıntılı olma durumu.
Sahip olduğum psikolojik rahatsızlıktır. Psikiyatrların anafranil yazıp durduğu ama hiçbir takviyeyle tamamen önlenemeyecek olan hastalık. Kişi gördüğü okuduğu dokunduğu her şeye takıntılıdır ve farklı şeylerle obsesyonu daha da artabilir.
popüler ergen rahatsızlığı. he amk okb var hepinizde.
borderline ile birleştirdiğinde voltranı oluşturan bozukluk.
Sabahları 80mg fluoksetin hidroklorür almama sebep olan hastalık.
ya tecavüze uğradığım zaman zevk alırsam? gibi düşüncelerle kendilerini yiyip bitirirler.
sadece eşyaların simetri takıntısı değil, hayatın beklenmedik sürprizlerine karşı duyulan tarifsiz korkudur. böyle insanlarla yaşamak, erkenden kanser olma nedenidir.
Obsesyonlarından kurtulmak için kompulsif davranışlar sergileyen insanlardır. Ek sık görülen çeşidi bulaşma 2. Sıradaki ise şüphedir.

Edit: ancak yüzde 15 kadarı kesin olarak tedavi edilebilirler.
çok zordur o kadar zordur ki yaşam sevinciniz kalmaz.

eğer kafayı çalışmak istemediğinize takdıysanız gözünüz seğirdiğinde "kesin biri bana iş bulacak ve ben ağlayacağım yada o koltuğa oturmamalıyım yoksa biri bana iş bulur",
dua ederken yanlış bir şey söylediyseniz "bak yanlış söyledim işte dualarım kabul olmayacak gördün mü?"
banyonun çok pis olduğuna kendinizi inandırdıysanız "banyo çok pis duş almamalıyım yoksa bende pislenirim deyip 2 hafta duş dahi almamak" vb. bu gibi şeyleri yaparlar ve yavaş yavaş ruhsal durumlarını daha beter hala getirirler.

intihar kesin çözüm ama yapamam etraf pislenir.
ilacı için (bkz: lustral)
okkb neymiş ya diye soranlara belki anlarlar diye takıntı rahatsızlığı cevabını vermekten bıktığım hastalık. ardı sıra gelen neye takıyorsun ki? takma ya aman. cümleleriyle beni iyice delirten tam bir yaşanmadan bilinmez örneği. ışığın sönmüş olduğunu bilsem de bir kuvvet beni sıcacık yatağımdan kaldırıp 3 kez kapatıp açmaya zorluyor. hele o aklıma gelen iğrenç düşünceler. gerçekten benim için çok yıpratıcı bir rahatsızlık. yaptıklarımın bedelini sevdiklerim öder korkusu.terliklerin simetrik olmama sorunu.5 dakikada bir el yıkamak.bu öyle basit ve sıradan bir rahatsızlık değil. bilmiyorum eğer öyle olsaydı hayatıma bu derece hükmetmezdi. ve inanın ilaçlar da işe yaramıyor. yani benim için öyle oldu. bazen azalıyor tam söndü sanıyorsun tekrar ortaya çıkıyor. özetle: hayatınızı mahveden psikolojik rahatsızlık.
bir türü bende mevcuttur, halk arasında takıntı olarak da bilinir. örneğin benim gibi manyaklar, apartmanda her zaman sol taraftaki asansörü kullanırlar. öyle ki soldaki asansör arızalandığında sağdakini kullanmak yerine 3 hafta boyunca 8 kat merdiven bile çıkarlar. ya da nizami olarak bastıkları kaldırım taslarından birini es gectiğini fark edince 300 metre geri dönüp o taşa basıp devam ederler.
Bende aşırı derecede görülen hastalıktır. Örneğin tuvalet kapısını peçeteyle açıyorum, elimi asla sürmüyorum. Farklı cins yemeği aynı tabakta yiyemiyorum vs. Dilerim kimse yaşamaz, ayrı birşey bu hastalık.
anal dönem* kaynaklı bir bozukluktur; bu dönemde edinilmesi gereken temel güç irade gücüdür.
çocuk bu dönemde 'tutma bırakma'yı öğrenir; tuvalet eğitimi esastır. ailenin bu dönemde çocuğa karşı çok tutucu olması veya onu fazlaca serbest bırakması sıkıntı yaratır.
insanı zeki olduğuna inanandıran aptal gibi davrandıran şerefsiz sorun. eğer kendi kafamda kurduğum şeyleri yapmazsam kendi kafamda kurduğum kötü şey başıma gelecekmiş gibi. neyse ne, her türlü orospu çocuğu bi hastalık.
(bkz: saplantı)
sırf şekil olsun diye uzatılmış bozukluktur. hadi obsesifi anladık kompulsif ne ya dedirtir.
Tek tedavisi hastanın kendisine göre daha makul bir takıntı sahibi olmasıdır. Ancak bu evreye gelene kadar dünyada yaşanabilecek en kötü günleri yaşar.
hayatımı mahvetmiştir açık ve net. 1 buçuk sene ilaç ve psikoterapi ile azda olsa hafiflemiş fakat son 6 aydır yeniden alevlenmiştir. ve her şey yeniden başlar benim için; ilaç ve psikoterapi. ayrıca yukarıdaki yazar doğru demiş. irritabl bağırsak sendromu ve reflü bu hastalığın bonusudur.

gün içerisinde her şeyi kafanıza takarsınız. hatta an gelir bugün kafama takacak bir şey bulamadım haydi bir dert bir sorun bulayım dersiniz. tc kimlik numaranızı yazdıktan sonra defalarca kontrol edersiniz, doğum tarihinizi defalarca kontrol edersiniz, doldurduğunuz formu 212312 kez tekrar okursunuz, evden çıkınca acaba kapıyı açık mı bıraktım, kilitledim mi diye düşünür yarı yoldan döner kontrol edersiniz. hayatta her şey sıkıntıdır sizin için her şey ama her şey. insana en ağır gelen ise etrafınızdaki insanların size acıyarak bakmasıdır.
aynı zamanda bir kibirlenme halidir. kontrolü bıraktığında oluşan sapmaları delil gösterir. sizi her dinlediğimde hata yapıyorum dercesine.
wall street money never sleeps'de adını ilk defa duyduğum birşey biriktirme takıntısı olarak tanımlanan kişilik bozukluğu.
geçinemez kimseyle, bi de rahatsızlıgın üzerine gitmek için evine 2 kişi daha alırsa göt gibi kalır.neyine ne oluyo yalnız yaşa git işte.sen alışık degilsin böyle şeylere.
hiç iyi bir hastalık değil çok yakın bir akrabamda var. hayatı işkence ediyor. allah başa vermesin.
Kesin tedavisi yoktur ilaç yasa terapi görmek azaltabilir ama tekrar geri gelir. Bu rahatsızligi yaşayanlar en zararsız insan tipidir çünkü kendi kendisi ile uğraşmaktan yorgundur artık insanlara sıkıntı çıkartmaz.
Diğer adı kemalist kişilik bozukluğudur.