bugün

özlem duyulan bir sevgili, eski bir dost, beklenen başarılar vs. adını ne koyarsak koyalım. o gemi bir gün gelecek.

(bkz: hayata tutunma sebepleri) .
(bkz: ismail abi)
zaten güzel olan beklemek.
o gemi gelse nolcak ki.gelince can yakıcak üzüntü olcak en iyisi o gemi gelmeden batsın .
Büyük şahsiyet ismail abimizin en büyük aforizmasıdır.Evet o gemi bir gün gelecek,inşallah geldiği gün bizde orada oluruz.
giden son gemidir, asla gelmeyeceğini bile bile beklemektir.
ismail abinin adamın burnunun direğini sızlatan repliği. sizin de göğüs kafesinize birşey saplanıyor mu izlerken yoksa sadece bana mı oluyor bu?

http://www.youtube.com/watch?v=hJLFM0NqJf8
(bkz: birgün gelecek o gemi ismail abi)
Böyle diye diye her geçen gün kendimizi kandırıyoruz sözlük. Kimsenin geldiği falan yok sözlük, iki yıl olmuş gelmemişse daha da gelmesin sözlük. Yalnızlığa da alıştım sözlük, artık gelsede ben istemiyorum sözlük.
(bkz: şimdinin gücü)
geleceğinden emin olduğumuz her şey için kullanabileceğimiz cümle. umut güzel şey.
geminin gelmesini beklemek yerine, o gemiyi inşaa etmeyi düşünmenizi tavsiye edeceğim durum.

böylece geminin yolcularını siz belirleyip, rotasını da siz çizebilirsiniz.
insanı hayatta tutan umuttur. o gemi bir gün mutlaka gelecek.
görsel
--spoiler--
Bana masal anlatma filminde karşımıza bir duvar yazısı olarak çıkan , yüreğimi dağlayan cümledir.
--spoiler--
bir sebep olmadan beklemenin sloganı. durmak yok beklemeye devam.
gemi ile seyahat etmeyi kafasına koyan lakin nakiti bulunmayan kişi isteğidir.
umut fakirin ekmeğidir.
O eli bir indir.
Leyla ile mecnun dizisindeki kendimi kendisi ile özleştirdiğin ısmail abinin umutsuz bekleyişidir.
ismail abi ne zaman söylese gözlerim dolardı, gelmeyeceğini bile bile hala o gemiyi bekliyor.
gelecek be ismail abi o gemi gelecek

iSMAiL ABiiiii.
ismail abi felsefesi olarak bildigimiz, ve hayatimizda farkli da olsa her alan da girebilen sozdur. "O gemi bir gun gelecek" sozu.
o gemi gelmeliydi ama.
https://www.youtube.com/watch?v=stbS2LJssWQ