bugün

yrd. doç. dr. oğuz sadık aydos. kendisi gazi üniversitesi hukuk fakültesinde öğretim üyesi. 1974 doğumlu. harika bir hoca, mükemmel bir insan. test sınavın ustası, "borçlar"ın efendisi. ösym den "öss deki soruların şıklarını sen hazırlar mısın" teklifini aldığı vakit türkiyede üniversite kazanma oranını ciddi şekilde düşüreceğine inandığım adam*.
alanında* bir numara olan, ders anlatım tarzıyla tek geçilen hukukçu. ayrıca çok iyi bir batakçıdır kendisi.
tobb etü de iibf için borçlar hukuku dersi veren zat. test sorularına verdiği 17, 21, 13 gibi sürelerle ve yüksek tonda anlattığı derslerle bilinir. borçlar hukuku gibi 26 yılından kalma ve sıkıcı bir konuyu, kendine özgü verdiği örneklerle çekilir kılan ender hocalardan biridir.
öncelikle mükemmel bir ağabey. sonrasında türkiye nin görüp görebileceği en iyi hocalardan bir tanesi. yakın zamanda babasını kaybetmesine rağmen * yazın sıcağında gelip dersini adam gibi anlatmıştır ki efendim taktire şayandır. sinirli görüntüsü sadece bir kandırmacadan ibarettir. şeker gibi adamdır. *
yükseliş kariyerde medeni tekrar rekoru kırmış hocadır.
eski sevgilimle aynı soyadı taşıyan adam. ankarada yaygın galiba.
kendisi imkansız kelimesini sadece aşk için kullanır. dersleri cem yılmaz gösterileri tadındadır ve kapalı gişe anlatır. bitanedir, candır.
"ben bu sınavı 6,5 saatte hazırladım. bu iş emek ister sevgi ister." diyen bir hukukçunun her şeyden önce kalbi ve iyi bir ahlak sahibi olması gerektiğini beynimize kazıyan gazi hukukun borçlar hukuku hocası. muhteşem ders anlatır sınavı da muhteşem yapar boşuna 6,5 saat harcamıyor ne de olsa. eli öpülesi insan.
biz ona kral diyoruz.

dersleri kapalı gişe oynar. tapu-kadastro dersinde tapu sicilini beynimize kazımış, sınavında tapu kütüğü doldurtmuştur.

aylar sonra bir edit: biri bu entariyi eksilemiş. dersten bıraktığı biri olduğu muhtemel.
anlatmaya kelimeler yetmez. adamın dibidir. babacan tavırları, her derdini paylaşabileceğin ağabeyliğinin yanına yaptığı işin hakkını verme, mükemmel bir hukuk bilgisi ve harikulade ayar verme özelliği eklemiş nadir insanlardır. ondan alınan her dersi ömür boyu unutmazsınız ve kapalı gişe oynayan derslerinde uyuyan tek bir öğrenci göremezsiniz.
sınav sorularını hazırlama aşamasında ve öğrencilerin soruları çözdükleri esnada sınıf sınıf dolaşırken ayrı ayrı haz aldığını düşündüğüm bir öğretim üyesi. kendisi muhteşem bir insan olduğundan dersleri de muhteşem yapabilme kapasitesine sahiptir. ayrıca her sınavında genel kültüre ya da kendini ifade yeteneğine dayalı bir soru sorar.

edit: entry girmemdeki asıl sebebimi ifade etmeden gitmişim. * oğuz sadık Aydos deyince akla gelen ilk şey sınav süreleridir sanırım. en son 21 dakikalık bir test sınavı hazırlamıştı. *
kafamızdaki hoca şablonuna çok aykırıdır, sevecendir, babacandır, iyi batakçıdır, iyi bir hukukçu olduğu gibi iyi de bir insandır. "öptüm, hakim" repliğiyle kendisini beynime kazınmıştır. medeni hukuku çok kısa zamanda çok güzel anlatabilme yeteneğine de sahiptir. ayrıca bunları okuyorsa kendisine selam olsun.
dersinden kalsan da geçsen de kendisine hayran bırakan her çeşit soru sorabilen bonus sorusu bile gerçek sorularından zor olan gazi hukuk fakültesinin eşsiz öğretim görevlisidir. kendileri.
Bu sene sınıf ortalaması 56 olduğu halde 62'ye dc vererek vicdanları yaralamıştır. Herkes gibi o da öldürdü sevdiklerini.