bugün

öncelikle şunu söylemek istiyorum; allah ölümün bile hayırlısını versin

savaşın bile bir onuru, hukuku vardır. videoda şehid edilen suriyeli sünni genç; rezil bir mezhep savaşında onursuz, şerefsiz, vahşi insanlar tarafından tüyler ürpertici şekilde katledilmiştir.
suriyeli alevilere nusayri denir. bunları bilmek lazım... haberleri izlerken olaylara salt "suriyeli araplar birbirlerini yiyorlar" diye bakmamak lazım... dünün olayı değil bu, 1400 yıllık bir nefret tarihi.

işte o nefret tarihinden kısa bir kesit:
http://www.facebook.com/photo.php?v=3917073924720

not: 18 yaşından küçükler izlemesin.

edit: aldığım eksilere bakılırsa bu vahşeti onaylayan insanlar var. sizi de allah'a havele ediyorum. umarım videodaki suriyeli gencin düştüğü duruma düşersiniz.
------------------------------------------------------------------------------------------------

videonun altına biri videoda konuşulanların türkçe tercumesini yapmış:

Asker: işte onu çukura koyduk efendim
komutan: ne vardi bu hayvanda?
Asker: cebinde bir kimlik ve elinde bir kamera vardi onunla video cekiyorken.
konutan (kardesimize): kamerayla mı çekiyordun hayvan?
(kardeşimiz "ya ALLAH" demeye devam ediyor)
komutan devam ediyor: Al jazeera ve al arabiye'ye cikmadi daha videolarin!
Asker: bu onun kimligi efendim.
komutan devam ediyor: para vermeyecekler lan hayvan!?
Asker: efendim bu KSER'den ve bunu (kamerayi) onunla bulduk guvenlikleri (askerler) cekerken.
(kardesimiz öksuruyor nefes zorla aliyor)
komutan: Kser'den mi bu hayvan? Kser'den mi bu kopek? açılınn soyle bakayim bu hayvani.
komutan kardesimize: Kser'den misin heyvan? gomun onu gomun bakayim.
Kardesimiz: Ya ALLAH (ve anlasilmayan birseyler soyluyor). ESHEDU AN LA ILAHA ILLA ALLAH.
Komutan: la ilaha illa Besser el esed soyle heyvan.
Kardesimiz: ESHEDU AN LA ILAHA ILLA ALLAH VE ESHEDU ANNA MOHAMMEDEN RESUL-U-LLAH.
Komutan: gömün şu hayvanı gömün!
mezhep savaşlarında insanların birbirlerine yaptıklarını kimse kimseye yapmamıştır. din birliktelik ve kardeşlik içindir, mezhepler bölünme ve vahşetten başka birşey getirmemiştir. islam'ın gelişinden sonra ilk kim "elhamdülillah müslümanın ama falanca mezheptenim" dediyse allah onun belasını versin.

(bkz: kanım dondu)
insanın kanını donduran insanlık dışı suçtur. izlenmemesi tavsiye olunur.
"18 yasından büyükler de izlemesin" ibaresi gereken videodur.
nedense islam dinine mensup ülkelerde rastlanan durum, şaşırmamak gerek.
savunmaya çalışılan şeyden soğutan bir topluluk var bu dünyada.
ulan insan hayatı ne kadar ucuz amına koyim. batı kesimlerde ağzını oynattığı için 3 ay hapis cezası alınabiliyorken, doğu kesimlerde diri diri gömüyorsun, sikiyorsun, kafasını kesiyorsun ve buna ''dinimizi savuniyok'' diyorsun. hakikaten çok ilginç lan.
bir de ''bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın'' diyen ibneler var.
o çocuğun, ve binlerce benzeri örnekteki insanın da bir şekilde hayalleri vardı.
ne bileyim en basitinden haklı bulduğu ideolojilerin peşinden gitmekti belki.
bir kez daha soğudum insanlardan ve dinden. yazık.
sizin gibi yaratığa sokayım dedirten görüntüdür.
insanın kanını donduran çığlıkları duyduğumuz insan.
insanlar birbirlerine niye bunu yapıyorlar? ne kazanıyorlar karşılığında?
kendisi suriyeli müslüman olmayıp teröristtir. ha terörist olsa bile canlı canlı gömülmeyi gerektirir mi?*
zalimler için yaşasın cehennem sözünü bir kez daha söyleten şehit. allah rahmet eylesin inşallah.
mezhep denen saçmalığın ne tür bok yemelere ve vahşetlere neden olacağının bir kanıtı olan görüntü. hz muhammed müslümandı, ne sünni; ne de aleviydi. bırakalım bu saçmalıkları artık.
ayıptır. ne güzel türkiye'deki çakma alevileri veya aleviden çok alevileri zor durumda bırakmıştır. ne güzel madımağın kaymağını yiyorlardı, milleti töhmet altında bırakıyorlardı. neyse ki durum 1-1 oldu fazla kayba uğramadılar.

ulan ne sikik adamlarla muhatabız be!
beni hiç ilgilendirmeyen müslümandır..

bana ne ulan arabın yahudinin sorunundan ? bunların binlerce yıllık kan davasını biz mi bitireceğiz ?

bırakınız birbirini yesinler..bizi bağlamaz..

birde derler ''islam birleştirici bir çimentodur'' falan diye..

haa öyledir öyle..

bırakın birleştirmeyi 1500 tane parçaya böler sizi..bir sürü mezhep gelişir..

bu mezhep saçmalığı yüzünden asırlar boyunca kardeş kardeşi katletti türk coğrafyasında..dünyaya hakim olunacağı bir çağda %100 türk devleti olan safeviler ile başka bir türk devleti olan osmanlılar savaştı yıllarca..

onu geçtim bugün dahi alevi-sunni sorunu çözülmüyor..
Duruma, insan insanı siker mi penceresinden bakmak gerekirken, öldürülen müslüman, öldürülen şii, öldürülen arap alevi diye bakıp, ölen insanı insan olarak değerlendirmeden din, mezhep ayrımına sürükleye başlık.
(bkz: videolu anlatımla orospu çocukluğu)
peki suriyeli müslüman dediğiniz insanların, nusayri dediğiniz insanlara yaptıklarını bilen veya gören varmı arkadaşlar? size medya ne gösterirse onu görüyor onu izliyorsunuz, ona göre yorumlar yapıp kafanızda düşmanlık besliyorsunuz,ve hala anlamıyorsunuzki, bugune kadar gül gibi geçinmiş bu insanlar bugun nasıl kışkırtıldı amerika ve israilli köpekler tarafından nasıl birbirine düşürüldü bunu yapan kim? ben şimdi yüzüme bişe kapatıp birilerini kesip öldürüp videoya çeksem ve buraya koysam ben kürtmüyüm, alevimiyim, sunnimiyim bilebilecekmisiniz? ben ne dersem oyum o olacağım gözünüzde o zamanda bak şu şerefsiz aleviye veya sunniye neler yapıyor diye yorum yapacaksınız, halen anlamıyormusunuz bu amerikanın ve israilin suriyeyi karıştırmak ve ele geçirmek istediği için kurduğu bir tezgah olduğunu? lübnana, mısıra, ıraka ne yapıldıysa burayada aynı şeler yapılyor, önce iç savaş ve mezhep savaşları çıkartılıyor ve bunada satılık olan köpekler öncülük yapıyor sorasında sıl bomba baştaki devrilip ülke ele geçirilyor amerika tarafından halamı farkında değil bu insanlar bukadarmı cahil bir toplum olduk anlamıyorumki, sorasında sıra buraya gelecek ,dönünde bir arkanıza bakın ırak ne durumda oradada ülkeyi ele geçirmek için nükleer silah dendi ve önce yine şiilerler alveiler birbirine düşürüldü ülke karıştırıldı lan lanet olsun bunları heryerde yazmaktan bıktım, ne kadar cahil insanlarsınız veya bilmezdenmi geliyorsunuz, sıra bize geliyor bize anlayın artık bunu, suriyelilerin canlı canlı gömdüğü bir alevi olmadığını kim ispat edebilir söleyin bana? kim oradaydı? hanginiz şahit oldunuz bu olaya ve hanginiz bunların kim olduğunu bilyor? yeter ama akla davet ediyorum tüm insanları son sadece benim senin onun sonu olmıycak hepimizin hazin sonu olacaktır.
eğer bu video gerçekse insan ne dese boş.

ama insan inanamıyor bu denli zalimliğe. yani aklına şüphede düşüyor. kim dünyayı kendinden bu kadar nefret ettirmek ister ki, hele ki esad ve askerleri hiç istemez.

ama suriye'de ki olayları yüzlerce kez abartarak veren batı medyası ister, esad ve askerlerini böyle göstermek. şurda ki gibi; batı dünyasının suriye yalanları.

video tam olarak devam etmiyor, inşallah gerçek değildir o adam çıkmıştır topraktan.
her zaman demişimdir; yeri geldiğinde, din faşizmin ağababasıdır. insanlık tarihinde sayısız örnekleri mevcut.

ama nusayriler ile türk aleviliğinin zerre alakası yoktur. avrupalılar nusayrilere 1. dünya savaşı itibarı ile kasten alevi demeye başlamıştır. araştırmak serbest.

sıra geldi orada olan olaylara; elbette rezillik ama siz şakirtler lütfen yazmayın, zerre samimiyetiniz yok. sizin amacınız sadece türklüğe ve aleviliğe hakaret.
allah belalarını versin.
7/24 Emperyalistleri Suriye'ye müdahale etmeye çağıran islamcı gericiler ve liberaller, bu gibi insanlık dışı görüntülerle halkımızın acıma duygularını sömürmeye ve suriye rejimine karşı öfke duymasına çalışıyor.
bu görüntüde kimin ne olduğu belli değil. gömülen şahıs şehadet getiriyor, bir müslüman olduğunu düşünebiliriz. peki gömenlerin kim olduğunu nasıl anlayacağız?
yalanı ve hileyi o kadar içselleştirmişsiniz ki, bu görüntünün baştan sona kurmaca olduğunu dahi düşünebiliyor insan.

Malcolm X'in dediği gibi, "Eğer dikkatli olmazsanız, gazeteler sizin mazlumlardan nefret
etmenizi, zalimleri ise sevmenizi sağlar."
insandır. yapanlar vicdansız insandır. şöyle bir şey de var; http://ccc.incisozluk.cc/e/79838111/
islam dininin hoşgörü dini olmasına karşın bu tip olayların hep müslüman ülkelerde gerçekleşmesi ayrı bir ironidir. yorumlara bakıp videoyu izlemedim ancak bu davranışın insanlıkla uzaktan yakından alakası yoktur.
"suriye ile ilgili yapılacak her görüşmenin içinde biz de yer alacağız" gibi beyanatlar vermeye başlayan ülkeler arasına dahil olduğumuz için, ölümünden diğer petrol akbabası ülkeler kadar sorumlu olduğumuz müslümandır. neyin havasıdır bu beyanatlar anlaşılması mümkün değil! zira biz amerikanın dibimizde yaptığı sivil katliamlara yıllarca çanak tuttuk.. bu açıklamalar, bizim de gelişen ülkeler içine girmeye bir adım daha yaklaştığımızı hissettiriyor.. ya da abilerinden öğreniyor modelinde bir üst sıraya çıkıyoruz. bilemedim. leyla ile mecnunun son bölümünde vurucu cümle tam da bu müslüman adamın ölümüne ışık tutuyor sanki; "vampirlik bittimi?hala kanla beslenen ülkeler olduğu sürece bunu söylemek pek mümkün olmasa gerek"
insanı insanlığından utandıran olaydır. arapları sevmem sikimde değiller işin açıkcası ama sevmesemde hoşlaşmasamda bırak insanı topraktan yeni filizlenmiş ot parçasına bile yapılmaz bu yazık günah.
feyk olmadığı ortaya çıkan videodur. videoda geçen arapça konuşmaların tercümesi başlığın muhteviyatına etkilenmiştir.