bugün

evvela söylemek gerekir ki; nurculuk islamiyetin bir kolu, tarikatı vesairesi olarak incelenemez. nurculuk apayrı bir dindir.

yani allah falan deseler de ; nihayetinde bunlar kuran ı eksik görerek nur un risalesine tapan, peygamber yerine kürt sait i koymuş insanlardır. (bkz: saitist)

ve nurcu olan kişilerin kürt olmaması imkansızdır. ben türk üm diyen nurcu yalancıdır, hiç bir türk'ün midesi böyle bir şeyi genetik olarak kaldırmaz.
(bkz: forza waffen ss)
kürdistan kurmaya o kadar niyetlidirler ki mümkünlüğü yüksek gerçekliktir.
(bkz: gerçeğe değil inanmak istediğine inanan insan)
ayarları bozuk bir önermedir. dinin ne olup olmadığı konusunda otorite olmayanların fikir zortlatmasıdır.

önce dini konuda otorite olda gel evladım denilesidir.
her türlü zararlı ve bölücü sayılabilecek oluşumu kürtlüğe bağlama çabasındaki hasta zihniyetin, bir tarafından element uydurması.
(bkz: ne diyor la bu yazar)
bilmeden yorum yapmanın ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha gösteren ve akıllara cahil dostun olacağına akıllı düşmanın olsun cümlesini getiren tanımdır.
keşke pkk'lılar nurcu olsaydı da varsın şakirt olsunlar diye iç geçirdiğim kof teoridir. ıspartada temeli atılan bir hareket nasıl olur da kürt dini olur. ençok nurcu ısparta ve bölgesindedir. benim teyzemin kocası bunlardan, ve bu adamın dedesi 12 sene bu ülke için savaşmış, tezkere alacağı birgün öncesi ben şehit olamadım diye ağlayan biriydi... nasıl olurda bu hareketi kürtlere yüklersiniz a cahillikten gözü kararmış troller sizi...
nurculuğun kurucusu kürt saittir. kürt sait, aynı zamanda adaşı şeyh sait ile beraber ingiliz destekli kürt teali cemaatinin kurucusudur. en önemli öğrencilerinden bir tanesi bayrat nuri, bilinen en önemli kürt ırkçısıdır.

aynı zamanda nurcu=akpci=pkkcı gibi bir denklem de vardır. yani dağdaki pkkcı zaten büyük ihtimal nurcudur. ha şehirdeyse de pkk sempatizanıdır ve seçimlerde de akp ye oy atmıştır.

bunu göremeyen ya öküzdür, ya maldır, ya da gördüğü halde olayları çarptırmak isteyen adamın tekidir.

zaten nurcu dediğin adamların müslüman olduğunu inkar etmek kuran a aykırıdır. fasıklıktır, kafirliktir. (bkz: bakara 99) (bkz: ali imran 7) (bkz: zuhruf 2 3)

anlama kıtlığı çeken arkadaşlara not:
said-i kürdi ismi kürt saitin şahsı tarafından kendi kendisine yakıştırılmış bir lakaptır. adam kendine saidi kürdi derken ırkçı olmuyor; ben adama kürt sait deyince mi ırkçı oluyorum? algınıza sokayım afedersiniz.
dejavu yaratan başlık. aynı insan kaç değişik şekilde aynı meseleyi dile geirebilir acaba diye düşünmeye zorluyor. bu başlık da öncekiler gibi silinecek mi?

tanım: dinleri ırkçı zanneden başlık. sadece yahudilerde var bu...
(bkz: hezeyan)
boş beleş bir başlık.kutsal ruh saçmalaması.sabahın köründe insanı güldürebilecek saçmalıklar.yazar uçmuş.
(bkz: mal mısın) (bkz: salak mısın)
(bkz: nur dini)
(bkz: götsel ruh)
(bkz: arkadaş başka gezegenden galiba)