bugün

ayrıca kurana göre nuh peygamber dokuzyüzelli yıl ve elli yıl da fazlasıyla bin yıl yaşamıştır.
(bkz: nuh tufan)
--spoiler--
Not:Nuh Tufan'i 950 Yıl Yaşamıştır.
--spoiler--

islami kaynaklara göre tufan değil; nuh peygamber 950 yıl yaşamıştır.
bazı dangalaklar bu tufanda nuh peygamberin gemiye hayvenlardan birer çift almasını yahudi uydurmalarına entegre olarak sanki dünyadaki her hayvandan birer çift alınmış gibi yorumlamışlardır. örn. bir çift bok böcüğü, bir çift zürafa gibi... oysa olay şudur. gemiye binecek olan insanlar sahip oldukları hayvanlarla hıyar gibi gemiyi doldurup da yer kaplamasınlar sadece birer çift alsınlar daha sonra onlar üreyerek nasılsa çoğalır olayıdır.
Allah Nuh’u azap gelmeden önce kavmini uyarması için gönderir.Fakat kavmin ileri gelen kafirleri inanmazlar ve derler ki
-Kavmi Nuh’a bizimle gerçekten uğraştın uğraşında da ileri gittin. Eğer doğru sözlü isen tehdit ettiğin azabı başımıza getir dediler.
Nuh(a.s)
-Dileyince azabı ancak Allah size getirir ve siz onu aciz bırakamazsınız.
sonra kafirler eğer sen bu davandan vazgeçmezsen seni taşlayıp eziyet vereceğiz dediler.
Nuh Allah'a :
-'Ey Rabbim kavmimi gece gündüz imana davet ettim. Kulaklarını tıkadılar direndiler ve kibirlik tasladılar. Onları gizli ve açık imana davet ettim, davetim onların imandan kaçmalarını arttırdı dinlemediler isyan ettiler. Malı ve çocuğu kendisine zarardan başka bir şey getirmeyen kimseye uydular. Beni yalanladılar, delidir, mecnundur dediler.inkâr eden kâfirlerden hiç birisini yeryüzünde bırakma, bırakırsan senin kullarını saptırırlar, ahlaksız ve çok inkârcıdan başkasını doğurup yetiştirmezler. intikamımı bu zalimlerden al. Rabbim beni anamı babamı evime giren iman etmiş erkek ve kadınları bağışla, Ey Rabbim sen benimle onlar arasında hüküm ver.’ der.
Sonra Nuh(a.s) gemi yapımına başlar ve gelip geçenler sürekli Nuh ile dalga geçmektedirler.Nuh(a.s) nin cevabı çok güzeldir.
-Eğer bizi küçük görürseniz, bizde sizi küçük görürüz. Yakında devamlı ve perişan edecek azabın kimin başına geleceğini yakında görürsünüz dedi.
Nihayet emir gelip tandır kaynayınca semanın kapıları sular boşalsın diye açıldı, yeryüzündeki kaynaklar fışkırdı iki su takdir edilmiş olan azabın olması için birleşti.Oğlu dahil sulara kapılıp boğulmuştur.

Not:Nuh Tufan'i 950 Yıl Yaşamıştır.
güncel Önemli Başlıklar