bugün

Nokia 5230, 149 Euro'luk fiyatıyla ile birlikte dokunmatik.

Nokia 5230 3.2 inch'lik dokunmatik ekrana sahip ayrıca 2 megapiksel kamerası var ve VGA formatında video kaydı yapabiliyor. 3G ve A-GPS özellikleri bulunurken Wi-Fi teknolojisi bulunmuyor.

3.5 mm kulaklık girişi, 16 GB'a kadar desteklenen microSD ve FM radyo özellikleri var.

Symbian S60 yüklü model de 33 saat gibi uzun bir sure müzik dinleme olanağı var. Youtube gibi ünlü sitelere bağlantı için seçenekler eklenmiş.

http://drop.ndtv.com/gadgets/imgs/f/nokia_5230.jpg
Eski telefonum öneririm . Güzel ve özellikli bir telefondur .
eğer wi-fi özelliği bulunsaydı koşarak gidip alacağım telefon. abisi 5800 ile çok yakın fiyatlara sahiptir ama bu daha kötüdür.
hepsiburada tarafından son 2-3 gündür "Bu fiyata son XX ürün !" adı altında 300tl'ye 100er adet piyasaya sürülüyor. hayırdır inşallah, üretimden mi kalkacak yoksa? alet güzel, kullanıyorum memnunum, 5800 tercih edenlere de saygım sonsuz (para olsa iPhone alırım o ayrı mesele) ama benim wi-fi ile işim olmaz, zira göt kadar ekranda interneti ne yapayım. işin ilginç tarafı netbookların ekranı küçük hacı gözükmüyo bişey diyenlerin bu tarz telefonlara wi-fi olmazsa olmaz diyerek sarılmaları. oysa hayat ne güzel vapurlar falan...

edit: opera mini 5 yükleyince internet ayrı bir keyifli oluyormuş anladım. ama hala wi-fi için gereksiz diyorum. edge hızıyla avea'dan aylık 100mb internet paketi yetiyor. bak 3g'ye bile gerek kalmıyor diyorum. tabi bunları söylerken telefonda internet aracılığıyla mobilvizyon, görüntülü konuşma vb. kullanmadığımı sadece nette dolaşmak için faydalandığımı (facebook, twitter, ntvmsnbc, bbc türkçe, livescore vb.) belirteyim. opera mini, turbo olayıyla birlikte sayfaları %90'a varan oranda (kendi sitesinde yazıyor) optimize ettiği için ayda 100 mb ile gayet güzel orijinal sayfa düzeninde takılabiliyorum.

"şarjı az gidiyor hacı" diyenlere de naçizane tavsiyem, ayarlar > telefon > şebeke > şebeke modu kısmına gelip çift modu kapatıp "GSM"i seçmeleri. böylece telefonun 3g olayını kapatmış oluyoruz ama gariban da durmadan 3g bağlantı olanağı arayp pili sömürmüyor.

bu arada telefon iyi olsa da onunla birlikte gelen pena pek hoş değil. bu arada arka kapağı kaldırınca 5800'lardaki stylus için ayrılan yer gibi bir boşluk var. merak ettiğim nokta ise 5230'ların arka kısmı için kalemli kapak var mı?

edit: icipicipaglayansmiley uyardı, 3g'yi kapatmak için işlem yapacağımız yer "ayarlar>bağlantı>şebeke>şebeke modu" kısmı olacak
fiyatına göre güzel performans göstermektedir kendisi. kamerası daha kötü ve wifi özelliği olmayan 5800 diyebiliriz.
dokunmatik performansı 5800 la aynıdır.
Ya görüntü var özellik yok diyebilirim kısaca 5800 favorimdir,öyle de kalacak.
müzik çaları mükemmele yakın ses veren telefon. neredeyse hiç frekans kaybı yaşatmamakta.
nokia software updater'da v21.0.004 kodlu yeni güncellemesi yayınlanmış. sanırım ürün kodu değiştirmeyene nokia'dan yine mama yok.
şarjı, hiç kullanılmadığı halde 16 saat giden, hepsinde olmasa da benim cihazda bi sıkıntı oldugunu düşündüğüm telefon. boyle devam ederse değişime gönderilecek telefon da aynı zamanda.
özellikleri:

ekran
--
dokunmatik ekran : evet
ekran çözünürlüğü : 640 x 360 piksel
renk sayısı : 16.77 m
ekran özellikleri : nhd
diagonal ekran : 8.13 cm (3.2 ")

hafıza
--
bellek kartı aygıtı : microsd
dahili hafıza : 70 mb
flaş kart desteği : evet
max. hafıza kartı büyüklüğü : 16 gb

fotoğraf makinesi
--
tümleşik kamera : evet
fotoğraf makinesinin çözünürlüğü (megapiksel) : 2 mp
dijital zum : 3 x
sensör tipi : cmos

bağlantı
--
standart bağlantı : micro-usb 2.0
usb 2.0 bağlantı noktası sayısı : 1
kulaklık bağlantısı : 3.5 mm

--
ağ arabirim tipi : gsm/edge/wcdma
işletim frekansı : 850/900/1800/1900/2100 mhz

mesajlaşma
--
mms (multimedya mesaj servisi) : evet
e-posta : imap, pop, smtp
e-mail ekleri için destek : evet

video
--
video yeteneği : evet
video çekim çözünürlüğü : 640 x 480 piksel
video biçimleri : mp4, 3gp
kişiselleştirilebilir video zil tonları : evet
ön gösterim resim frekansı : 30 fps

ses
--
fm radyo : evet
polifonik melodi : evet
oynatabilen formatlar : mp3, mp4, aac, eaac+, wma
müzik oynatıcı : evet
polifonik melodi adedi : 64
hoparlör telefon : evet

işletim sistemi/yazılımı
--
işletim sistemi yazılımı : symbian os 9.4

ağırlık & boyutlar
--
ağırlık : 115 g
genişlik : 51.7 mm
derinlik : 111 mm
yükseklik : 15.5 mm

enerji yönetimi
--
pil performansı : 1320 mah
pil türü : bl-5j
pil teknolojisi : lityum-iyon
konuşma süresi (gsm) : 7 saat
bekleme süresi (gsm) : 438 saat
sürekli video oynatma süresi : 4.6 saat
sürekli sesli oynatma zamanı : 33 saat

teknik detaylar
--
dual sim desteği : hayir

veri aktarımı
--
bluetooth : evet
kızılötesi veri noktası : hayir
bluetooth versiyonu : 2.0+edr
data network : gprs,edge,hscsd,wcdma,3g,csd

gps performansı
--
gps alıcısı : evet

nokia 5230 fiyatları ve satan mağazalar:
http://www.alisverisrobot...n-ucuz-nokia-5230-fiyati/
ani bir kararla bugün aldığım ve keşfetmeye çalıştığım şimdilik şirin gözüken telefondur.
ani bir kararla bugün aldığım ve 5800'dan ayırt edemediğim tatlı telefonum. ön kapağının beyaz, arka kapağının mavi olması telefonu fiziksel anlamda güzel kılıyor. wifi ile ilgilenmeyenler için fiyat performans bir telefon işte.

görsel
artık tarih olmuştur.
berbat.
gayet kullanışlı, babalar gibi kullandığım ve hiç mi hiç tarihe karıştığını düşünmediğim, 5800 görünümlü telefon. bak sadece görünümlü diyorum. aha bak ulu galeriye ben upload ettiydim kendi fotoğrafımın capsini aylar önce:

görsel
Bilgiğiniz gibi 5800 çakması gibi bir şey biraz özellikleri az. Telefonu facebook'a girmek için kullananlar için ideal. En büyük sorunu ömrü 2 yıldır.
nokia 5800'a çok benzer.doğan görünümlü şahin gibidir.nokia 5800'da otofokuslama, 3g görüntülü konuşma, daha geniş ekran, stereo hopörlör varken bunda yoktur.opera mini ile sorunsuz internette dolaşabiliyorsunuz ama opera mobile yükleyince önce kasıyor, sonra ise hafıza dolu falan deyip kendine reset atıyor.
(bkz: doğan görünümlü şahin)
not: caldere'yle farkında olmadan aynı espriyi yapmışız.
5800 görünümlü takoz telefon. 2-3 yıl önce bir hevesle aldım birkaç kez fire vermesine rağmen hala kullanmaya devam ediyorum ancak vasıfsız olmasından ötürü memnun değilim.

ricat: yıl oldu 2013, almayın aldırtmayın artık.
345236412 kez yere düştükten sonra kamerası bozulan telefon.*
whatsapp messenger uygulamasını kaldıramayan telefon. otomatik güncelleme olmadığı için hata verip açılmıyor bir süre sonra.
satış rakamı 150 milyon olan cep telefonu.
2009 yılının en çok satan telefonu.
159 milyon adet satmıştır.
güncel Önemli Başlıklar