bugün

mağazanın kapısından girerken satıcı birşeyler olduğunu sezer, usulca yanaşıp "nişan alışverişi mi?" diye sorduğunda evet cevabını alırsa gözleri parlar,ve show başlar.
Mağazadaki en satılamayan,en pahalı,en gereksiz ne varsa tarafınıza fatura edilmek suretiyle alışveriş tamamlanır,siz mutsuz satıcı mutlu bir şekilde mağazayı terkedersiniz.
Aileler dahil olmadan sadece müstakbel nişanlı ile yapılırsa gayet de güzel olan alisveristir.
bunu atlatan evlenir.
nişanın n si bile 10 liralık şeyi 100 liraya satma sebebidir. esnafın hal ve hareketi şu şekildedir. önce çay ısmarlar sonra eline hesap makinesi alıp birşeyler hesaplarmış gibi yapar sonra kazık fiyatı söyler. e tabi şok olursun indirim falan dersin triplere girer falan esnaf. komedi lan. siz siz olun sakın nişan kelimesini ağzınıza almayın. fırsatçı oç dolu ülke.
Bunu atlatan herhalde cocugu kucaginda bilsin. Gereksiz ne varsa 10 kati fiyatini al, kaynanayi cek, nisanlinin o pis triplerini gormek var. Lan ben bununla mi bir omur boyu geciricem diye dusunmeler bile olabilir.

Not: entry hayal urunu olarak girilmistir.
şartlarınızı siz belirleyin ve şartlarınızın kimseye zararı olmasın. eğer kabul edilmezse evlenmeyin o kızla. çekilmez derdi tasası bir ömür. hayat zorlaştırana değil, hayat kolaylaştırana gidin.
Zengin ve cömert kocanın dırdır etmeyeceği bir husus.

Yoksa bu adam kısmının çenesi karı-kız tayfasının çenesinden daha beter mazallah. insanı intihara sürükler.
bir hafta sonra çıkacağım, çok gereksiz olduğunu düşündüğüm bir alışveriştir. nereden bulaştım ben bu işlere ya, ne ara olay buralara geldi dedirtir.
Am salak şeyler.. Geline iç çamaşırı alıp herkese gösterip bununla mutlu olan bir toplumda yaşıyoruz.
Geçmiş olsun alışverişidir. Şimdi bu kız tarafı size bir güzel beyaz eşya ve mobilya da kitler şah mat olursunuz. Düğün salonunu demiyorum bile. Allah bereket versin.
Yolun başı ve stresli günlerdir. Gelin hanım aklî basında ve tok gözlü biri ise ve dolduruşa gelmezse en az hasarla atlatılabilir. Yoksa birsuru çula çaputa dunya para vermek zorunda kalirsiniz. Allah kolaylık ve sabir versin.
açık ve net zulümdür.

(bkz: şark han)

bu işlerin membağı olarak bilinir.
ancak gitmeyin aq.

bir arkadaşım için gitmiştik bir kaç ay önce, sen de yanımda gel ben bilmem o tarafları demişti sağolsun sanki ben her gün oralardayım. kızcağız kafasına göre hiçbir şey bulamadı ya lan.

şöyle özetleyeyim eğer bir rümeysa veya sümeyye iseniz oldukça memnun kalabilirsiniz. daha fazla detaya gerek yok diye düşünüyorum.
evlenecek olan er kişinin belini bükmesini ve ziki tutmasını sağlayacak olan alışverişler bütünüdür.

kısacası leş bir kadın tarafı varsa eğer adamın amına kor!!
evlenirken böyle bir olaya bulaşmadım. mümkünse hiçbir gelin adayı bulaşmasın. bunun bir üst seviyesi çeyiz serme. onda da gelin damada nasıl iç çamaşırı almış bunlar akılda kalıyor.
Sen ve nișanlın ikiniz gideceksiniz, abla ve komsu almiyacaksiniz, tecrübe ile sabittir.