bugün

Çekimleri izmir'de devam eden, Ata demirer'in bir veterineri canlandıracağı sinema filmi.
Filmde ata demirer'in yanısıra ekürisi demet akbağ, Şebnem bozoklu ve levent ülgen de yer alacak. 8 mayıs'ta gösterime girecek.
Ayrıca:
(bkz: niyazi gül)
Ne olur malum ayı filmi gibi salt küfür,yöresel şive bayağılığı olmasın.
görsel
senaryo grubunda vedat özdemiroğlu gibi bir laf cambazının bulunduğu film. umarız, güzel bir film bekler bizleri. ata demirer'in eyvah eyvah serisinin ilk filmi en güzeli olup, diğerleri de azalan bir komikliğe rağmen, çıtasını yine korusa da, son filmiyle yine güldürmüştü; berlin kaplanı ise zannımca vasattı. yine de, ata demirer'in en iyi gerçekleştirdiği işlerden birisi olan taklit olayıyla, bu güzel tiplemenin altında kalkabilir. bekleyip görmek lazım.
afişi yayınlanmış.

görsel
Fragmanına bakılırsa hiç güldürmeyecek gibi duran film.
Bundan yıllaaar yıllaaar evvel star tv de ata demirer in korsan tv programı yayınlanırdı. O programdaki niyazi gül tiplemesi, yeni filmin öznesi olmuş.

Güzel olur mu? Bilemiyorum. Ata demirer in sadece eyyvah eyvah serisini beğenerek izledim. O da bir yanım trakyalı olduğu için.
Şahan'ın taklidi başka bir şey değil.

http://www.filmhakkinda.com/niyazi-gul-dortnala/
fragmanı bile ne kadar kıytırık bir film olduğunu gösteriyor.
Yarin vizyona girecek film.
keşke vizyona girmese dediğim film.
bu akşam gidilen.

yalan değil, şebnem bozoklu ya olan aşkım yüzünden filme zaten gidecektim. filmin birde izmirimde çekilmiş olması tam bir sürpriz oldu bana, bilmiyordum. izmirin çeşit yerlerinden güzel görüntüler vardı.*****
açıkçası sanatsal değeri olmayan kahkaha filmleri gözümde değersizdir ama bu filmde 4-5 sahnede ciddi kahkaha attım. filmin ilk sahnesinde çalan oynak türküde insanın içi schweppes gibi kıpır kıpır oluyor. peşinden okuldaki ayı sahnesi, bakkaldaki bukalemun sahnesi ve evdeki papağan sahnesinde ciddi ciddi kahkaha attık. birde ata demirer ile demet akbağ ın ilk tanışma sahnelerinden kaz sahnesine kadar olan süreçte ciddi kahkahalar vardı. filmin geri kalanında da güldüğümüz sahneler oldu.

tam bir absürd komedi aslında. filmin sonlarına doğru ata demirer in adeta king kongvari dönüşümü biraz saçmaydı ama ata yı anlıyorum, hayvan taklidindeki başarısını filme yansıtmak istemiş.

konu boş bir konu, ödüllük değil gişelik/hasılatlık/gülmelik/eğlenmelik bir film. bu kadar vasat konulu bir filmi güzelleştiren en başta şebnem bozoklu elbette. varoş gülü rolünü mükemmel oynarken hele o sevgi yolunda rüküş kıyafetler içinde ağlayarak yürürkenki hali harikaydı. mimikleriyle, gülüşüyle, doğal haliyle aşık olunası mükemmel bir kadın.

filmin eleştirilecek bir diğer yanıysa bu kadar para kazanan ata demirer in at yarışı sahnesini şirinyer hipodromunda çekmemesi ve ucuza kaçması. yarışın çayır benzeri alanda çekilmesi ve ata demirer in hipodromu kiralamayıp basite kaçması ağır eleştiri alması gereken bir konu.

sonuç olarak vakit geçirten, izmirin güzelliklerinden bir demet ortaya karışık yapan, şebnem bozoklu ya * bir kez daha hayran bırakan komedi filmi.
19:30 seansında yarısına kadar dolmuş salonda büyük keyifle izledik sadece sondaki niyazinin dönüşümü saçmaydı ama güzel olmuş beğendik.
kimsenin beyenmediği film.
(bkz: bok yoluna gitti niyazi)
(bkz: bukalemun)
Verdiğim parayı geçtim zamanımı geri verin. Filmin gişe kaygısı ile yapıldığını düşünüyorum.ata yi çok severim gitmedigim filmi yoktur ama bu olmamış be. Nerde o eyvah eyvah serisi nerde bu niyazi.
vasattan oteye gecemeyen film. ilk yari cok kotu degildi ama ikinci yari bildigin sacmalamislar. Hatta biara 10 dakika ormanda dolasmasini gosterdiler.
ata demirer'in tartışmasız en kötü filmi.

şebnem bozoklu'da olmasa, tvlerde bile bu filmin gösterimi olmaz. sadece onun tek başına performansı çok iyiydi. hediye sinema biletleri ile gittiğimiz için paraya acımadım ama hafta içi orada harcadığım vakte gerçekten acıdım.

herkesin yazabileceği türden replikler, sıradan oyunculuklar... sabredelim sabredelim dedik ama, 16 kişi izlemeye başladığımız filmde 2 kişi kalınca neredeyse makine dairesinin camına tıklayıp "kapat arkadaşım, biz de gidiyoruz" diyecektim. sessiz sedasız biz de salondan çıktık, 16 kişiden kimse sonuna kadar filmi izlemedi.
bu sefer hangi güzel işle karşılaşacağım merakıyla bir an önce gitmek istediğim film.
ata demirer 'in böyle bir film çekmesi gerçekten şaşırtıcı. film gerçekten çok kötü. komedi filmi diye çekiliyor ama 2-3 kere ancak güldürüyor. ata filmi çekip oturup izledikten sonra ne yorum yaptı acaba. olmadı ama yine de vizyona sokalım o kadar uğraştık filan demiştir sanırım. ata nın en kötü filmi olarak not düşülmüştür tarihe.
Ata Demirer'in komediyle birlikte bilimin olduğu film.
Boş film. Güzel gibi gidiyordu ama uyduruk olmuş. Absürt yapmaya çalıştılar herhalde o da olmadı.
zorlama filmlerden biridir. film çekene devlet prim mi veriyor teşvik mi veriyor anlamadım adamlar çekmiş olmak için film çekiyorlar. evet.
berlin kaplanından hatta eyvah eyvahtan bile sıcak ve samimi gelen film. güzel bi karakter oluşturmuş veteriner niyazi gül ile ata demirer. tam bir anadolu profesörü.