bugün

malzemesi kalitesiz, vites geçişleri allahlık, iç hacmi küçük, ön konsolu pratik olmayan bir araç. bunlar eksileriydi. artılarına bakacak olursak; şaşkınlık yaratacak şekilde az yakması, yere sağlam basması, tipi güzel olması, üç senedir kullanmama rağmen ağır servislik herhangi bir sorun çıkarmaması. ayrıca, +2 seçeneği arabayı hantallaştırmaktan ve gereksiz yere boyunu uzatıp şeklini bozmaktan başka bir şey değil, almaya niyetli arkadaşları bilgilendirmiş olayım.
Piyasasında sınıfında 1,5 motor olup dizel ve bu kadar az yakam bi duster bir de bu var.
Ama haliyle donanım olarak biraz zayıflığı var.
ilk çıkan neslinin ön konsolu ve direksiyonunda soyulmalar meydana gelen araçtır. Umarım yeni qashgai'nin dış görünümü kadar içine de önem verilmiştir.
2012 modelini defalarca kullandığım araç. donanım olarak tatmin olmayan arkadaşlar boş versiyonuna biniyordur diye tahmin ediyorum. hız sabitleyici, geri görüş kamerası, bilumum sensörler, panaromik cam tavan vs vs. debriyajı bana sert gelmekle beraber gaz pedalı oldukça iyi geldi. direksiyona diyecek yok resmen insanın elinde akıyor. 1.5 dizel versiyonu oldukça rahat konfor açısından. boyutuna göre iç hacmi segmentine göre diğerlerinden çok az olmakla beraber belki bir adım geride. yerden yüksek olması da ayrıca avantaj. ve yine aynı donanım aynı segment araçlarda alabileceğiniz o paraya en iyi araçtır. ve araba biraz performans yaptıkça kendini bulur.
Orta sınıf gelin arabası.
2014 model yeni kasaları güzel olan suv.
aynı fiyata belki biraz modeli düşük fakat çok daha klas arabalar alınabilecek nissanın jeep tarzında yapmak istediği jeeple otomobil arasında kalmış enteresan arabadır. bir ara chevrolet captiva vardı o furya şimdi nissan qashqai rüzgarı olarak devam etmektedir.
Nissan firmasını batmaktan kurtaran ve bu gerçeği şirket ceo sunun da açıkladığı modeldir. Alman grubu varken buna binip de marifet sananlara şaşıyorum. O paraya x1 al Audi q3 al konfor görsün popon.
japon üretimi ş.içi suv klasmanında otomobil.

Bugün ankara baykoçlar nissan bayiisinden randevuyla da olsa test sürüşü yapma şansı buldum.

Artıları ; dış hatları güzel ford kuga ile çok benziyor ama güzel yakışıklı sayılır , ledli farlar güzel , uzun farlar yetersiz , arka 3d stoplar arabayı olduğundan kalın gösteriyor , iç plastik aksamı normal orta kalite , motoru oldukça ekonomik , ses ve multimedya sistemi yeterli , pratik çözümler var bardaklığın yeri değişmiş mesela eski kasasına oranla güvenlik önlemleride artırılmış.

Eksileri ; üzülerek söylüyorum ki bu aracı kullanırken zevk almadım , 120 km/s saati geçtikten sonra toyota rav4 deki gibi yol sesi direkt içeride , dizel renault clio motoru araca hantal kaçmış olmamış atik değil , döşemeleri daha konforlu olabilirdi , ilk çıkan kasasının daha rahat koltukları vardı , araç popülerleştikçe ufaktan kaliteden ödün vermişler galiba.
kullanımı rahat ve az yakan bir araba. almayı düşünenlere tavsiye olunur...
Konforu yoktur, motoru iyidir, kalıbına göre az yakar .
Derdi olmayıp parası çok olana tavsiye edilir.
dışardan bakınca gayet yakışıklı duran ve dizel otomatik platinum premium pack versiyonunun verdiği sürüş keyfi gayet tatmin edici olan araç.
önümüzdeki ay almayı düşündüğüm araç. ama 30 bin fazla verip x-trail mi alsam diye de kararsızlık yaşıyorum.
küçük harflerle yazınca da emocu cümlesi gibi oldu.

qardeshim nabıon xd
Bir model ismi olarak içinde fazlasıyla q harfi bulunduran Nissan'ın vasat arazimsi aracı.
hayalimdeki araba. dizel otomatik olanı tabi. uygun fiyatlı satan varsa mesaj kutum açık.
Akıllı olun ya,vergisi kaskosu sigortası muaynesi tüpü bakımı( benzin fiyatını demiyorum bile )derken adamı pişman ederler.vazgeçin bu sevdadan.
3 yıl önce sıfırını 112 bin liraya aldığım bu arabayı 3 yıl kullandiktan sonra şuan 230 bine satabiliyorum. herhalde turkiye ekonomisi hakkinda cok sey anlatiyor bu.
Nissan firmasının suv modelidir insan merak ediyor bunu üreten firma juke’u nasıl üretti tasarımını yapan mühendisler kova mı yapmıştı yoksa rakı masasından mı kalkmıştı bilinmez.
Eskiden suv kasa tipinin c sınıfındaki en kaliteli aracı idi.

Şu an ise maalesef duster'dan hallice bir noktaya gerilemiştir.
iç mekan kalitesinde rakibi sayılan c suvlar alıp başını giderken Qashqai belki geriye dahi gitmiş olabilir.
sınıfının en sağlam araçlarından birisidir. bu aracı duster ile kıyaslayan kişiler zerre kadar araçtan anlamadığı açıktır.
motoru renault desteklidir. mercedes bile aynı motoru kullanıyor. plastik aksamı rakiplerine göre çok ileridir. onlar gibi kırılmaz, esneme özelliğine sahiptir. bu yüzden uzun süre bozulmadan orijinal formunu korur.
dizel motoru kendisini kanıtlamış, bir çok marka tarafından kullanılan az yakan, performanslı, sağlamdır.
arabaya bok atmadan önce, sınıfının diğer markalarını da kullanarak yorum yazılması gerekiyor. bir arabaya çok para verildiğinde o araç iyi olmuyor.
ya da 3 tane padişah efendimize 1 tane kendimize araba aldığımızda akıllı olmuyoruz.
şuan ki aracın fiyatı kesinlikle haketmiyor.
fiyatı 764,800 ₺ ila 1,057,000 ₺ arasında değişen araba.
2018 yılında 1 kere istanbul-balıkesir arası kiralamışlığım olan araba. Orta sınıf idare eder bi araba işte. Genel bi kazmalık var arabada. Bu fiyatları siksen haketmiyor.