bugün

güzel ve kendisi için olumlu yorumlar yapan kişilere dayanamayıp artı vermektir.
(bkz: şartlı refleks)
(bkz: helal olsun)
gülümsemenin sözlükteki karşılığıdır.
daha güzeli entry giren yazarın nick altına entry girmek suretiyle kendinizi ergen sandırmaktır.
nick altına entry giren yazara kendini vermekten daha makul olan eylemdir.
bir de nick altına entry giren yazar o entryle 3, 5 kişiden oy alırsa kişi de eee bizim ortamlar böyle hafız seviliyor,sayılıyoruz imajı doğar ki yeme de yanında yat.
yahu diyelim yolda yürüyorsunuz. tanıdık veya aynı ortamda bulunduğunuz biri selam verdi. ne yaparsınız. herkesin içinde selamlaştı diye kaçıp giden var mı.
ha varsa tamam o zaman daha da yazmam.
kaçmayanlar için devamı şöyle. işte nick altı entrysi de böyle birşey. bazısı yalakalık yapar bazısı içten yazar. bazısı kızmıştır ayar verir.
nick altı candır.
bir nevi inceliktir, teşekkür ederim yazdığından dolayı mutluyum manası taşır.
yapılması farz olan davranıştır.
bir nevi teşvik primi.
belki tekrar yazar...

özellikle yeni yazarın benimsendiğini gösteren her entry artı ile taçlandırılır.
son derece normaldir.
birincisi, özgür irade söz konusudur, beğenilene artı, beğenilmeyene eksi verilir.
ikincisi, bir nevi teşekkür ve karşılıklı iyi niyet göstergesidir.
bunun bide tersi vardır ki allah seri şekilde yapanı kimseye göstermesin; nick altına entry giren yazara eksi vermektir.
komşunun gönderdiği keke, böreğe, kısıra karşılık vermek gibidir.

(bkz: tabağı boş göndermemek)
verdim artını uza, tamam defol git. hadi evladım kaptın şukunu da .

amaçlı verildiği zamanlardır. ne yazıldığına pek bakılmaz.
Nick altı; sana özel bir yer olduğu için, insan gelen gideni ağırlama ihtiyacı hissediyor. Bu bazen artı oy, bazen de eksi olarak takdir görüyor.
Yalandır. Kendımden bılıyorum.