1972 yılında Tekirdağ ili Şarköy ilçesinde doğan ve bekâr olan Neşe ALTEN'in babası Hasan, annesi Nazife'dir.
Sınıf öğretmeni olan Neşe ALTEN, Diyarbakır ili Bismil ilçesi Çavuşlu Köyü ilkokulu'ndaki görevine 30.09.1993 tarihinde başlamış, yirmibeş günlük öğretmen iken, 26.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
*
ismini ve hikayesini ilk kez bugün duyduğum şehit öğretmen.

Özgürlük savaşçısı olarak lanse edilen ibne kılıklılar tarafından katledilmiş bir vatan evladıymış kendisi. Öğretmenliğinin 25. gününde delik teşik etmişler, babasını da kendisini de. itoğlu itlerin gerekçesi de neşe öğretmenin kürtleri asimile etme projesinin bir parçası olmasıymış.

Kız arkadaşım zorunlu doğu hizmetini yapıyor öğretmen olarak. Diyarbakır gibi bi ilde değil, 93 yılı gibi terör de yok ama insan yine de geriliyor. Hele hele böyle yaşanmış olayları duyunca çok daha kötü hissediyorum kendimi.

Neşe öğretmen de birinin kızıydı, birinin sevgilisiydi. Neşe öğretmen öldü, arkasından kimler öldü kim bilir. Kimlerin hayatı son buldu o an. Kimler yaşayan ölüler haline geldi. Kim bilir.

Öldürenlere ne oldu? Bi çatışmada herhangi bi delikte öldürülüp çürümeye bırakıldıysa bi derece. Ya hiçbirşey yokmuş gibi devam ediyorlarsa yaşamaya? Gebermedilerse?

Bu ihtimaller beni deli ediyor işte. Böyle böyle sinirden kendimi sikiyorum ben.
önce bir memesi üzerine sonra diğer memesi üzerine kaleş dayanarak seri atışlar ile bedeni parçalanarak şehit edilen genç öğretmen.

bunu yapanların destekçileri artık molotoflar ile taşlar ile şehirlerde vatandaşlara ve mallarına saldırıyor!
burda şuan aktif olarak yazanların çoğu yeni doğmuşken yada hücre bile değilken, pkk'lı soysuz itler tarafından şerefsizce öldürülüp şehit edilen gencecik öğretmen (öğretmenlerden biri).

şuan açılım ayağına şerefsizlerle iş birliği yaparak, bu vatanperver ablalarımızın abilerimizin kemiklerini sızlatıyor başımızdakiler. ne yazıkki bu günleri de gördük. daha 15 yıl öncesine kadar pkk'lılara konser veren ahmet kaya haini çatalla sahneden kovalanırken, şimdi bu hain ordusunun devamcıları el üstüne tutuluyor.

unutmayın, unutturmayın. ve lütfen okuyun bu linkteki yazıyı...
http://haberkesif.com/hab...ogretmene-nasil-kiydiniz/
http://www.meb.gov.tr/bel...itogretmenler/foto/77.jpg
şu kısmı kimin naklettiğini merak ettiğim olayın mağduru genç öğretmen.

""içlerinden Türkçeyi iyi konuşan bir tanesi babasına sertçe bir tokat atar ve "Biz (Apo iti) kamuoyuna açıklama yapmadık mı? Baskıcı T.C.'nin hiç bir öğretmenini, Kürdistan'a, önderliğin emriyle sokmayacağız, demedik mi ulan?" Arkadaki üçüncü bozguncu silahını çeker ve ayağa kalkan babanın şakağına dayar ve tetiği Neşe öğretmenin yanında çeker.""

zannımca derin devlet katillerinin işidir. yaptıkları yüzlerce katliam gibi bunu da pkk nin üzerine atmışlardır.
Allah rahmet etsin. 21 sene önce 21 yaşındayken şehit olmuştur.
ne olur kusura bakmayın olur mu? galiba sizin katillerinizi yerle bir eden bir örgütü durdurmak için savaşacak bu ülke.

(bkz: buse sarıyağ)

(bkz: serap eser)
Unutmadık. Aklımıza mıh gibi çaktık onu diğer sehitlerimiz gibi.
itüsözlük ten beytepedenulasimnezor nickli yazarın kendisi hakkında yazdıkları şu şekildedir,

sene 1993 ben 3 yaşındaymışım ve babam bismil ilçe jandarmada komando olarak görev yapıyor. her gece ayrı bir ölüm korkusu yaşayan rütbeliler dışarda ve asker eşleri lojmanlarda bir sonraki tayin dönemini ölüm korkusuyla beklenen zamanlarmış. 26.10.1993 tarihide o günlerdenmiş. bir baskında şehit edilmiştir ve babamın anlattığını aktarıyorum: parasını yastığının altına saklamış, babası da onunla berabermiş çünkü okula ve çevreye alışsın diye.

ilk maaşını bile alamamış devletin sınırları içerisindeki her yerde görev yaparım diye gitmiş ve ne yazık ki şehit edilmiştir.

o gece yeni evli karı-koca bir çift daha şehit edilmiş ve 6 aylık kızlarına zarar vermemişler. o kızı hemen ilçe karakoluna getirmişler. kardeşimde daha bez ve mama döneminde olduğundan ihtiyaçlarını karşılamışız.

yıllar sonra kütahya'ya gittiğimizde de orada sınıf öğretmenliği yapan bir öğretmenle babam yakın arkadaştı. bir gün yine askerlik döneminden bahsediyordu babam ve bismilden konu açılmıştı. bu olaylardan bahsederken kadının adını söyleyince hiç unutmam adamın gözlerinden yaşlar döküldü. sınıf arkadaşı olduğunu söylemişti.
Istihbarat geldiği halde sırf işgüzarlık olsun diye sırf yukardakilere yalakalık yapacağım diye o öğretmenleri o köylere gönderen orospu çocuğu badem bıyıklı şerefsiz milli eğitim müdürünün Bismil milli eğitim müdürlüğü Lojmanları önünde bölük komutanı tarafından tokatlandığını gözleriyle gören biri olarak şunu diyebilirim. Allah bu pkklı şerefsizlerinin belasını versin. Gencecik fidanlara kıydılar...
şehit edilişinin yıl dönümüdür.

utanıyorum öğretmenim. senin katilin olacak orospu çocuklarıyla hükümet evcilik oynuyor. gizli saklı köşelerde aşıklar gibi buluşup pazarlık yapıyorlar. apo köpeğini krallar gibi yaşatıyorlar.

utanıyorum. hadi bunlar kirli pazarlıklarını devam ettiriyorlar da, senin memleketlin olanlar bile var, iyi yapıyor adam müzakere yapacaksın tabii diyen.
onu gelsin de senin anana babana söylesin de görsün iyi mi yapıyor ?

utanıyorum.

mekanın cennet olsun.

görsel
21 yaşında, insan muamelesi yapılması bile gereksiz iken devletin eğitim vermeye kalktığı insan fenotipli hayvanlar tarafından türk olduğu için katledilen öğretmen.
varlığından şimdi haberdar olduğum öğretmenim..

özür dilerim..

ne diyeceksin ki..boğazımda koca bir düğüm..

benden bir yaş büyükmüş...üniversiteyi kazanmamış olsam, o yıllarda muhtemelen ben de oralarda olurdum..

yani ırkını, kaşını, çirkin suratını, hain genlerini si...diye küfür etsem belki içim soğuyacak ama bu sefer de vatandaşını koruyamayan amk devletinin, bu kara yüzlülere hakaret ediyorsun diye senle uğraşması da var..

ah be neşe öğretmenim..ne işin var senin bu yabanilerin arasında...okutup insan etmek istediğin o sınıftakilerin eminim hepsi dağa çıkıp bu ülkenin askerini öldürdü..kim becermiş ki bunları eğitebilmeyi..

seni şimdi çoluk çocuğa karışmış, orta yaşlı güzel bir türk annesi olmaktan mahrum eden herkese lanet olsun..

senin kanın, bedenin, hayatın üzerinden "hak arayan" ların yüzleri daha da çirkinleşsin, iki cihanda daha da lanetlensin..

demesinler ki "bu ışid belası nereden başımıza musallat oldu"...

bu kadar ah ın, okunan lanetin karşılığıdır ışid..
http://galeri.uludagsozlu...r/ne%C5%9Fe-alten-698565/
Neşe alten nezlinde tüm şehit öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
Öğretmenler gününde unutulmaması gereken şehit öğretmendir.
1993 yılında, eğitim fakültesinden mezun oldu ve aynı yıl ataması yapıldı. Diyarbakır'ın, Bismil ilçesine. Neşe Öğretmen; 22 yaşındaydı ve çıtı pıtı bir kızdı. Ataması, Bismil ilçesine çıkınca ailesi gitmemesi için baskı yaptı ise de o: " Bayrağımın dalgalandığı her yere giderim." diye kararlılığını ailesine bildirmişti.

Babası çaresiz, seni yalnız başına göndermem dedi ve kendisiyle birlikte gitti. Bismil'e gidince ilçe milli eğitim müdürlüğü ona tayininin Çavuşlu Köyü ilköğretim okulu olduğunu söyledi.

Köye ulaştı. Okul denen şey ahırdan ibaretti. Camlar, sıralar kırılmış duvarlar boyasızdı.Köy muhtarına gitti. Yardım edemeyiz lafı geldi. Ücretini ben karşılayayım, usta bul, dedi. Muhtar tamam, dedi. Tam 3 aylığına mal olmuştu. Ama olsun, okul, okul olmuştu.
Neşe tam bir ışık kaynağıydı. Dersler başlamış, Neşe öğretmeninde keyfine diyecek yoktu.

1993 yılı 26 Ekim gecesi. Neşe öğretmen yorgun argın evine gelmiş babasıyla yemek yiyecekti. Evdeki o geceki rızık bir kaç tane sivri biberdi. Yanında yoğurt ve ekmek. Derken kapı sert bir şekilde yıkılırcasına çalındı. Babası, kim o der ve dışarıdan "Açın, köydeniz. Neşe Öğretmene bir şey soracağız der." Kapı açılır ve karşılarında silahlı iki bozguncu görürler.

içlerinden Türkçeyi iyi konuşan bir tanesi babasına sertçe bir tokat atar ve "Biz (Apo iti) kamuoyuna açıklama yapmadık mı? Baskıcı T.C.'nin hiç bir öğretmenini, kürdistana, önderliğin emriyle sokmayacağız, demedik mi ulan?" Arkadaki üçüncü bozguncu silahını çeker ve ayağa kalkan babanın şakağına dayar ve tetiği Neşe öğretmenin yanında çeker.

Neşe öğretmeni saçlarından çekerek köy dışına doğru sürüklerler. Ağıza alınmayacak sözler söyleyerek önce sol göğsüne 5 mermi, sonrada sağ göğsüne 5 mermi sıkarlar. Neşe öğretmen oracıkta şehit olmuştur.

Bunları unuttuk mu? Unutmadık, unutturmayacağız!
Neşe ALTEN (1972 - 26.10.1993)

1972 yılında Tekirdağ ili Şarköy ilçesinde doğan ve bekâr olan Neşe ALTEN'in babası Hasan, annesi Nazife'dir.

Sınıf öğretmeni olan Neşe ALTEN, Diyarbakır ili, Bismil ilçesi, Çavuşlu Köyü ilkokulundaki görevine 30.09.1993 tarihinde başlamış, yirmi beş günlük öğretmen iken, 26.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

mekanın şehit olsun öğretmenim. öğretmenler gününüz kutlu olsun.
siz neşe öğretmenin hikayesini bilir misiniz ?

http://www.habererk.com/h...in-oykusunu-bilir-misiniz
pkk'lılar tarafından 21 yaşında katledilen öğretmen.
Unutma. Unutturma.
Buradan tüm sözlük pekakacılarının annelerinin aynı evlat acısını yaşamalarını dilerim gerçi bunların aile(!) lerinde sürüden Ha bir eksik Ha bir fazla anlayışı olsa da.
orospu çocukları tarafından hunharca katledilmiş öğretmenimiz.

peki bunları biz unutacak mıyız ? açılım sikine görmezden mi geleceğiz.

unutursak kalbimiz kurusun. gün gelecek hepsinin hesabı tek tek sorulacak.
kendini özgürlük savaşçısı ilan eden ama orospu çocuklarından oluşan bir topluluk olan pkk'nın şehit ettiği öğretmen.

insan olun diye uğraşan öğretmenleri öldürünce kesin devlet hediye ederler size şerefsizler.

en büyük lanet üzerinize olsun.
Hatırlayinca bile tuylerim diken diken oluyor.
Ailesini tanıyoruz hemşerimdir,allah rahmet eylesin.acılımcılardan hesap sorma günü yaklasıyor merak etmeyin.