bugün

Bulaşığına batak atıyorlar.

Ben de görünmez oluyorum, Kimsenin görmediği zamanlarda.
schrödinger'in sözlüğü.

ekranı kapattım mı, yok.

yoksa var mı?

yok savar mı?
En azından düşünmüyolar rahatlar beyinleri yok o yüzden korkunç bi ağrıları yok .
onlarda sana bakmıyor. kendi atomlarıyla evinip gidiyorlar işte.
görsel
bunu bi belgeselde izlemiştim. güzel bakış açısı.
http://www.siirci.net/sahan/9.jpg
küçükken bu olayı kişiler bazında merak ederdim. Şöyle ki, gözlerimi kapadığımda ya da uykuya daldığımda çevremdeki insanların topyekün başıma toplanıp beni inceleme ihtimallerini düşünürdüm. ve gözlerimi açtığımda o kişilerin saliseler içinde işlerinin başına döndüklerini hayal ederdim.
oldukları yerde duruyorlar.

nesnelere bakılmadığında kayboluyorlarsa kamera kaydında nasıl görünüyorlar?
yoksa alengirli bir yanı mı var bu olayın?
Küçük yaşlarda kafamı acayip derecede kurcalayan bir soru. Ben baktığım için orda bulunduklarını kafamı çevirdiğimde yok olduklarından veya hareket ettiklerinden şüpheleniyordum. Bu yüzden hızlıca dönüp yakalamaya çalışıyordum onları adsksk.
Bazen düşünüyorum da Allah'ım nasıl bir çocukluk geçirdim. *
ortadan kaybolmadıkları kesindir.

dahiyane bir düşünce ile bunu ispatlayacağım.

madem bu nesneler gözümüzü kapatınca ortadan kayboluyor. o zaman gözümüzü kapatıp yürüdüğümüzde hiçbir şeye çarpmamamız gerekir.

(bkz: konu kilit)
onlara bir kez daha bakmamız için can atıyolar.
Ya bir şeye var demek bir bilincin onu kabul etmesi şizofrenlikle alakalı değilmi?
Mutlu eden başlıktır. Bunu düşünen tek insan ben değilmişim. Bir de iç organlarımız kan akışımızda ayna içinde hareket ediyor mu diye düşündürür.
sıradaki bakacak gözleri bekliyorlar.
Benzer bir konu için.

(bkz: schrodinger in kedisi) deneyi.
adeta düşünen adam heykeli gibi duruyorlar.
deli saçması başlık. ne yani bir varlığın tek nedeni ona bakmamamız mı? ya da bir varlığın yokluğunu kanıtlamamız için onun bilincimizde ve görüş alanımızda olmaması yeterli midir? ciddi ciddi bir de artı vermişler adama lan. (bkz: yuh)
video kayıt al ne yaptığına bak işte. onu da mı ben söylim ameke.
Kütlesel ağırlıklarını muhafaza ediyorlardır.
horon tepiyor olabilürler.
Asıl mesele şu:

Aynı durum insanlar için de geçerliyse?

Siz tartışın ben kenardayım.
(bkz: cihazlar akıllanıyor)
Cevabı zor olan sorudur. Dışarıdan gelen sinyallerin beynimizde yorumlayıp bir nevi onları bozup algılayabildiğimiz bir şekle büründürüp bunlara nesne diyoruz.
biz onlara bakmazken yayımlanan sinyallerin yorumlanmayışıyla kendileri olurlar. Yani salt gerçek. Bu gerçek bizim yorumumuza ne kadar yakındır bilemeyiz. Beynimizdeki yorum eğer doğruysa nesne dediğimiz şekilleriyle biz onlara bakmazken vardırlar ama eğerki yorumumuz doğru değilse onlara bakılmazken ne olduğu meçhuldür.
sözlüğümüzde ki şizofrenleri belli etmiş başlık. Fanteziye gerek yok, yerlerinde duruyorlar işte.