nervium

 1. 1.
  diazepam türevi en popüler ilaçtır. bu ilacın adını bilmeyen hatta kullanmamış bir madde bağımlısı yoktur sanıyorum. genellikle 5 mg'lık minik yeşil tabletler halinde satılır.2-3 ytl gibi ucuz bir fiyatı olmasına rağmen yeşil reçete duvarı konmuştur araya.
  en önemli endikasyon u anksiyete hastalıkları ve buna bağlı semptom ların kısa süreli tedavisidir.
  akut alkol yoksunluğuna bağlı akut ajitasyon , tremor , deliriyum tremens ve halusinasyonlarda kullanılır.
  4 aylık kullanımdan sonraki klinik etkileri belirlenemediği için doktor kontrolünde azaltılır.
  6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  bağımlılık yapıcı etkisi gözardı edilmmelidir.uzun süreli tedavilerde ilaç yavaş yavaş azaltılmalıdır.
  gebelikte ve emzirme süresince kullanılmamalıdır.
  #1908677 :)
 2. 2.
  benzodiazepin türevi olup, etken maddesi diazepam'dır.
  #9839358 :)
 3. 3.
  türkçe açıklaması yapılacak olursa. sinir krizleri sırasında ampul olarak enjekte edilebilen diazem in. tablet klübüne üyedir.
  #14812360 :)
 4. 4.
  uzun süreli kullanımlarda, kullanım miktarının artması ve buna bağlı olarak, bünyenin bağışıklık kazanması sebebiyle, bir süre sonra etki etmeyen, bir sonraki aşamasının benzodiazepin türevi rivotril olan sakinleştirici, kriz giderici minik yeşil hap.
  #15749746 :)
 5. 5.
  hoş gelmiş hapçı panpa.
  #15888660 :)
 6. 6.
  yeşil bonibon. hastanede kullandılar çözüm olmayınca, risperdala devam ettiler. resmen kobay gibi kullanıldım amk. ahaha.
  #23029196 :)
 7. 7.
  alkolizim tedavisinde yaşanan yoksunluk dönemlerinde çok işe yarayan, kesinlikle doktor kontrolünde ve gerekli durumlarda amacına uygun olarak kullanılması gereken bağımlılık riski çok yüksek olan piyasa fiyatı da yaradığı işe göre gayet ucuz olan minik yeşil haplardır. yeşil reçete ile satılır.
  #23183465 :)
 8. 8.
  Yeşil reçete ile satılan sakinleştiricidir. Madde yoksunlugunda ve istemsiz kas hareketlerinde kullanılır. Bağımlı olma ihtimali fazladır onsuz yapamazsınız. Doktor kontrolü gerektirir.
  #27459878 :)
 9. 9.
  bir dönem bir defaya mahsus kısa süreli ilişki yaşadığım ilaçtır. yanlış hatırlamıyorsam bir kutudan fazlasını kullanması yasak resmi olarak. ömrün boyunca en fazla bir adet satın alabilirsin. madde bağımlılığını engelleyici bir haptı sanırım. pek bi hünerini göremedim (antidepresanlara bağışıklık kazandığımdanmıdır yoksa gerçekten şişirilmiş bir balon olmasından dolayımı bilinmez) doğrusu.
  #31546729 :)