bugün

şeftalinin tüysüz hali olan meyvedir. * şeftalinin üzerindeki tüylere gıcık olanlar rahatlıkla yiyebilirler.
(bkz: şeftali ye agda yapmak)
çocukken teyzemin beni severken ki hitap şekli.**
bu meyve elma gibi sertçe, fakat şeftali gibi tatlıdır.. Sanıyorum, (yamulmuyorsam) şeftali ağacını elma ile aşılayınca oluyor...
şeftalinin tüyü bitmemiş yetim hali.
(bkz: yarabbim sana geliyorum)
şeftalinin amcasının oğludur.şeftalinin tüyünden hazetmeyenlerin tükettiği meyvedir.
erik ağacının şeftali ağacına aşılanmasıyla oluşur, egede şefterik olarak adlandırılır...
seftali nin parlatilmis sekline benzeyen meyve. aslinda bir seftali türüdür tabi ama tüysüzünden. ayrica ye ye doymuyor insan.
Birçok insan kafa yormadan ve dikkat etmeden nektarinin şeftalinin tüysüz olanı olduğunu zannederler, ama sözüne güvenilir bir kurum, bu iki meyvenin boyut, yapı,ve renk olarak birbirlerine benzediklerini söylemiştir. Yine de nektarin şeftali'den tatlıdır. Botanik olarak nektarin şeftalinin alt ürünü olarak kabul edilir, ama her bir meyveyi birbirinin genetik varyasyonu olarak isimlendirmek daha doğru olur.Benzerliklerinin yanında, nektarin (ismi büyük bir ihtimalle nektar sözcüğünden geliyordur; yunanca "tanrıların içeceği" anlamına gelir) yüzyıllardır şeftaliden ve diğer iri çekirdekli meyvelerden ayrı tutulmuştur. Günümüz çaprazlama-yetiştirme teknikleri sayesinde;ki, nektarin çeşitleri, hem kendi içlerinde hemde şeftalillerle çaprazlamışlardır; koyu kırmızı kabuklu, içi sarı olan , daha büyük, şeftaliye benzeyen ürün vermişlerdir.
Nektarin, üretilen onlarca nektarin çeşidiyle artık cılkı çıkmak üzere olan bir meyve türümüzdür.
Dünyanın en güzel meyvesi.
son feci bisikletin nedense içime huzur dolduran şarkısıdır.
"Yardım edecek var mı? Ve daha da mühim olan şu an yoldalar mı?"
...üç bacaklı kediler kaç bacak üstüne düşsün?
biraz uyu belki geçer, kafan güzel ruhun idare eder.
ve en çarpanı; "yardım edecek var mı? ve daha da mühim olan şu an yoldalar mı?"
son feci bisiklet'in henüz keşfedilmemiş naif parçası. belki de böyle kalması daha iyidir. yardım edecek var mı?
Ne şeftali ne elma nede erik olabilmiş meyvedir. Olmaz olsun böyle meyve.
keşfedilmemiş bir yazar. kafasına göre yazıyor.
on ikinci nesil yazar. üstelik de dişi. sabahın 6sında mutlu olmak yeterli bir sebep. iyi yazmalar.
akşam akşam canım çekti olsada yesek dedirten meyve.
an itibariyle yediğim güzel meyvelerden biri.

(bkz: şeftali ile nektarin farkını yeni öğrenen kız)
Tüysüz şeftali ehhehee.
Şeftali ile akraba olan; şeftalinin tüysüz, daha küçük ve daha sert halidir.
güncel Önemli Başlıklar