bugün

29 Aralık 2006 tarihinde karayolu ulaşımına hizmet vermek üzere açılan bu tünel 3825 metre olmakla bitlikte türkiye'deki en uzun tüneldir..
Tünel iki tüpten oluşmakta olup Karadeniz Otoyolu'nun Bolaman - Ordu arasındaki en zor coğrafyasında geçiş sağlayan Bolaman - Ordu karayolu üzerindedir.

Tünel 2 gidiş 2 geliş 1 er emniyet şeritine sahiptir. Tünel, Siemens firması tarafından dünya standartlarında en üst güvenlik seviyesinde geçiş sağlayan elektrik, elektronik ve elektromekanik sistemlerle donatılmıştır..
türkiye'nin en uzun tünelidir. ordu'dadır.

bu tünelden geçerken arabayı kullanan güzel bir abim "nefise karatay tüneli'nden geçmekteyiz, burası en uzun tüneldir haa." deyip yarmıştır.

ben de "akçelik" diye uyarmadım. herkes öyle bilsin, nice koç yiğitler gülsün istedim.
(bkz: nefise akçelik)
Fatsa ilçesi ile Ordu il merkezini birbirine bağlayan tünel, sahil yolu mesafesinin daha az zamana çekilmesi için yapılmıştır. Tünelin uzunluğu 3778 metredir.

hatta dolmuş, servis gibi araçlara binilip buraya gelindiğinde muhakkak sorulur; sahilden mi gideceğiz tünelden mi? herkesin almak istediği tek cevap vardır; tünelden.
Ovit dağı tünelinde sonra türkiyenin en uzun 2. Tüneli konumuna düşmüştür. Ordunun Fatsa ilçesiyle il merkezini birbirine bağlayan tünel samsun Giresun arasını 2, 2.5 saat kadar kısaltmaktadır.

Bu arada tünel harbiden uzun, bitmiyor.

Not: tünelden yazıyorum. Gün ışığına hasret kaldık. Yanımdaki bebenin uykusu geldi.
türkiye nin en uzun tünelidir.
zaman makinesi gibi tüneldir mübarek .
zigana tünelinden daha kısa tüneldir.
Otobüsle geçtikten sonra, orduda ki arkadaşlara geldim tüneli geçiyorum diye haber verilir.
ordu'da bulunan, türkiye'nin en uzun tüneli.
içinde radyodan bilgi yayını olan tünel.