bugün

güzelliğiyle ün salmış eski mısır kraliçesidir. firavun amenhotep in karısıdır.
(bkz: nefertiti kim lan)
(bkz: nefertiti yi kıskanan kızlar)
firavunun sahip olduğu yetkileri onun adına kullanabildiği için o zamanın din adamları tarafından pek te sevilmeyen kadın.
ilk kadın firavun olarak bilinir. güzel olduğu kadar güçlüdür. kadın olmasına rağmen tüm mısır'a kendisini kabul ettirmiş, gücünü şimdiye kadar kormuştur. mezarı açıldıktan sonra, yapılan araştırmalarda kolundaki kırık ve kafatasındaki çatlak sebebiyle suikast sonucu öldüğü teorisi öne sürülmüştür.
isminin anlamı güzellik olan mısır'ın bir zamanlar en güçlü kraliçesi olan kadın.
michelle moran 'ın kitabı. remzi kitabevi'nden çıkmıştır.
(bkz: nefer tits)
kalbe giden damarın sol elde olduğunu bulmuştur. bu yüzden evlilik yüzügü bu ele takılır. ayrıca çok sevmdiğim fakat kaybettiğim kolyemin kahramanıdır.
Pierre Boulle' nin Nefertiti'nin Esrarı kitabına konu olan hatun.
(bkz: hala içimde uktedir)
mısır firavunu ıv. amenhotep'in (sonradan akhenaton) eşi, firavun tutankhamun'un kaynanasıdır. adı "güzelik geliyor" anlamındadır.
güneşlerle doğan kadın. Akhenaton'un, yaptırdığı Aton şehrine, güneş parıldamalarıyla giren,eski mısırda ilk kez halktan birinin firavunun eşi olduğu bir devrime (ve sonrasında bir dizi devrime daha) imza atan, eşsiz tarih kişiliği.

dünyanın en eski devrimcisinin karısı.
evlilik yüzüğünü parmağına ilk geçiren kadındır.
Nefertiti 5.ramsesin 2.karısıdır,nil rengi gözleri gece karası saçlarıyla meşhurdur,mısırda en büyük mezarlardan birine sahiptir.
Ramses onu delicesine sevmiştir,ramses onun için yaptırdığı piramidin tamamlandığı gün kocasının kollarında ölmüştür.
nedense bana sefer tasını hatırlatmıştır.
almanları takdir ettiğim konudur. yobaz sanattan tarihten anlamaz mısırlılara versen 2 günde kaybederler.
ismi 'güzelden gelen' manasını taşıyan, kendisinde gizem, etki barındıran, deyişlere göre güzelliğin sınırlarını zorlayan, tutankamon'un kayınvalidesi.
rihanna ve tupacin dövmesini yaptırdığı hatun gibi hatun. daha anne boleynler, hüremler, kösemler yokken -işin ilginç kısmı kocasını kukla olarak kullanıp hükümdarlığa karışmamıştır direk kocasıyla denk konumdadır- ortalığı kasıp kavurmuş kraliçedir. kızlarından birini tutankamonla evlendirerek zekasını ispatlamıştır. her ne kadar kesin bir bilgi olmasa da sadece teorilerden ibaret olsa da, tutkamonun annesi kianın ortadan kayboluşunda bir parmağı olduğunu eminim.
eski mısır kraliçesidir.
kocaman bir pipisi olan siyahi travesti.
ayrıntılı bir belgeseli için;

https://www.youtube.com/watch?v=HZ6DBxq_U1M
Murat Menteş'in korkma ben varım isimli kitabında geçen özel bir kedi.
kendisinden haberdar oluşum, show tv'nin gereksiz haberler demetinde bir gün yabancı bir kadının nefertiti'ye benzemek için bilmem kaç yüz bin dolar harcayarak bir dizi estetik ameliyat olduğu haberi sayesindedir. sonra merak edip araştırmıştım. epey güzel bir hatunmuş ben en çok boynunun uzunluğunu beğenmiştim.
firavundan 6 kız çocuğu olmuştur. tutan kamon ise kumasının oğludur.
güzeller güzeli mısır kraliçesi. mumyasının yüzüne özellikle zarar verilmiştir. o zamanlarda kimilerinin sevdiği kimilerinin ise nefret ettiği bir kraliçeydi. yüzüne yapılanların sebebi hem onun güzelliğini tahrip etmek hem de öteki dünyaya gidişini engellemek içindi. çünkü o zamanki inanışa göre ağzı tahrip edilmiş bir mumya tanrılara ismini söyleyemeyeceğinden öteki dünyada da bulunamayacaktı.
aynı zamanda italyan ordusunda nefer olan titi lakaplı komedyendir.