bugün

Bilim insanılarına göre normal bir gece uykusu sırasında nörobiyoloji, 03.00 veya 04.00 civarında dönüm noktasına ulaşıyor.
sebebini merak ettiğim olay. çünkü uykum bölündüğü için aşırı huzursuzum.
hayatı değilde gecenin 3 ünde kalkıp neden gecenin 3 ünde uyandığımızı sorguluyoruz. lan ne güzel en tatlı yerindesin işte uykunun havalar soğumuş üzerine çekmişsin yorganı mis gibi elma falan görüyorsun rüyanda ne oldu da uyanıyorsun arkadaşım..
Ben o saatte uyuyamamış olup aynı sorgulamayı yaparim ara ara.
daha da güzeli neden gecenin 3'üne kadar uyuyamayız?
uyuyup uyansam iyi neden hiç uyumadan o saate kadar geldik önce bunu tartısalım bence.
Memnun değilizdir. Ekonomik buhranımız vardır. Hatta sabaha uyanmak anlamını yitirmiştir. Hayatı sorgulamak değil aslında gecenin 3 ünde uykudan uyanıp sorgulamak çok büyük çıkmaz işaretidir.
bunun bir sebebi de insanların yaşadıkları hayatlardan ve duygusal değişikliklerden kaynaklıdır. atıyorum, forumdan biri mesela o gece manitasıyla veya da ailesinden biriyle kavga etmişse ve bu durum olumsuz sonuçlanmışsa gecenin herhangi bi saati hayatını sorgulamaya başlar.

5 duyu organı hariç algı ve muhakeme yeteneklerinin boş ve temiz kafayla daha baskın olduğu zamanda gece vaktidir. tabii o anda da bir işle uğraşmıyor ve/veya birisiyle konuşmuyorsanız. yaşanmışlıklar ve kötü olaylar bir anda sanki bok varmış gibi akla gelir ve “bu boktan hayatı niye yaşıyorum lan ben” dedirtir.
ve gözlerin apaçık durması. bütün gün çalışmış olsan da en ufak uykunun gelmemesi.
ya da neden gecenin 3 üne kadar uyumayıp hayatı sorgularız.