bugün

uludağ üniversitesi öğrencisi(!), derslerde yoklama alınmadığı için kendisi derslere pek katılmaz asistanlarını gönderir. sınavlarda ise kazık soruları dayar sorulara boru muamelesi yapan hocalardan biridir.
sandalyesini masanın yanına alıp oturur, birbirinden boş hikaye ve öğütler anlatıp sınavda bilek gibi zor sorular sorar, okuldan uzaklastırılması gerek
vizede 50 soruluk test soran ve calısan birinin 50 alabilecegi sınavdır finalde ise klasik yapıp sınavda formülleri dağıtan fakat calısan ogrencinin en fazla 40 alabilecegi sınavdır. dersi anlatamayan ve cok fazla sey soran bu hoca zannımca final sınavında kendi zorlandıgı soruları ogrenciye sormaktadır.
en sevdiğim tarafı:

çıkarımsal istatistik derslerinde, neredeyse her ders, zıpırlık olsun diye sorduğum, "hocam ne işimize yarayacak bunlar, neyimize gerek bunca formül, nedir yani ne yapıyoruz biz şimdi" tarzı sorulara bile ciddi ciddi cevaplar vermiş olmasıdır. öğrencilerinin soru sormasına bayılır, bunun için yalvarır hatta.
ne öğrettiyse onu soran, sınavlarında ters köşe yapmayan, sevdiğim nadir hocalardandır kendisi.
derslerinde en öne oturup, anlattıklarını aklınıza yazdıysanız, o 400 sayfalık kitabı 2 saatte "ulan ben bunların hepsini biliyorum zaten" diyerek bitirmeniz işten bile değildir.
istatistiği de kendisiyle birlikte sevdirmiştir.

edit: ödev notlarını finale ekliyor sanırım. kötü bir tecrübe oldu benim için.
az önce kendisinden betimsel istatistik dersini aldığım ve hakkında girilen entrylere bakarak kendisinden soğuduğum ulu insan. inşallah bunu görür de beni geçirir. başka alabileceğim ders olmadığından mecbur kaldım çok kötü hissediyorum acaba hiç alamasam mı.
on gün sonra tanışacağım güzel insan. hocam sizi çok seviyorum.
vizesinden 42 almış bulunmaktayım. kral hocadır komiktir öğrencisiyle ilgilidir. öyle ki sınavdan sonra yanımıza gelip sınav nasıl geçti diye muhabbet başlatıp devamında bizi trollemeye başlamıştır. ben şahsen seviyorum saygılar hocam
ders alan öğrencilerden acil bi mesaj bekliyorum arkadaşlar.

şunu da söylemeliyim ki hocam hep yanlışları öğrencilerinizde arıyorsunuz sürekli bizi suçluyorsunuz dönüp bir de kendi anlatış tarzınıza bakarsanız eminim ki derslerinizdeki başarı oranı hayli artacaktır, saygılar.
Sabah 11:00 de betimsel istatik sınavına gireceğim adam. Hakkında ki onca asparagas bakalım doğru mu nedir, nasıl olcak. Beklemedeyiz...

edit: sorarım dediği 20 hesaplama sorusunu naptı hiçbir fikrimiz yok, çanın 30 olduğu bir sınıf. üzdün necmi hoca,finalde de böyle yaparsa büyük çoğunluğun kalıcağı ders olacaktır.yapma,etme.

Final sonrası edit: sorcam dediği 20 hesaplama sorusunu sordu. 50 soru 50 dakika dedi, formülleri verdi. Final sonuçlarına muhtemel +10 20 ekledi.
"Hocam bunlar zor" "hocam bunlar ne işe yarayacak" vb. Her soruyu bir şekilde evliliğe bağlayan, "eve gideceksiniz, hanımın suratı 5 karış, noldu, annesi geldiğinde ilgilenmemişsin, asıl zor olan bu" gibi şeyler diyen, dersinin hakkını veren, eğlenceli bir hoca.

edit: bu dönem betimsel istatistikte döküldü millet dersinde. Ortalama 36, ben 51 le ba düşürdüm varın siz düşünün. Ancak yine diyorum bunun sebebi öğrencilerin ameleliğidir. Bu adamdan geçemeyen kimseden geçemez.

edit2: not tutan öğrenciden nefret eder. Zaten bu dediklerimi yazıp durmayın diye kitap yazdım, gidin alın der. işin kötüsü bunu her hafta 10-15 dakika söyler ve gına getirir. Bunun yanı sıra yine her ders sınavda ne soracağının bilgilerini verir. Anlayıp anlamamak öğrenciye kalır.

edit3: bugünkü derste dediğine göre hoca burayı takip ediyor gençler, bilgilerinize. *

edit4: an itibariyle çıkarımsal istatistik dersinden de vize 45 final 73 notlarıyla geçtiğim hocam. finalde herkese 20 puan ekleyeceğini söylemiş ve eklemiştir. emeklilik yaklaştığından olsa gerek hocam öğrenci üzmemek için elinden geleni yapıyor. yanlış bilmiyorsam 2016-2017 eğitim öğretim yılı son senesi olacak. necmi hocayı sevin ve ondan ders alın gençler.
Necmi hoca istatistiğin duayenidir. O çok güzel anlatır sen bir kısmını anlarsın. Anlattığına göre istatistiksel olarak hiç çalışmasan atsan 20 puan taş. Derse devam edersen muhtemelen geçersin. Eli öpülesice açık sözlü ve sevecen hocam benim.
güncel Önemli Başlıklar