bugün

25.06.08 almanya türkiye maçı sonrası durumudur. çıksam kaybetmemize rağmen türklere güvendikleri gösternlere mi katılsam yoksa evde durup ağlasam mı??.sonuç evde kaldım *.
beynindeki düşüncelerin ya bir anda silinmesi ya da fazla kaos yaratarak kendini kaybettirmesi sonucu ne yapacağını nasıl tavır takınacağını bilemediğin kötü durum...
umut ettigin, hayal kurdugun hic birseyin gerceklesmemesi, derdini kimseye anlatamamak, anlatsan bile anlanmadıgı icin anlatmaktan yorulmak, sonucunda her seyi birakip gitme istegi duymak bu sefer de kime ve nereye soruları ile bogusmak sonunda pes etmek.*
(bkz: iki arada bir derede kalmak)
(bkz: belirsizlik)
öylece kalakalmakla sonuçlandığında pişmanlıklara gark eden hadise.

karşında durur, gülümseyerek yüzüne bakar. gözlerinden anlarsın kelimelerin anlatmaya yetmediği duyguları. elini uzatsan tutacaksın elini, sarılıversen kokusu burnunda! öyle heyecanlanırsın ki ne yapacağını bilemezsin. kalakalırsın yerinde...
sonra o anlar aklına geldiğinde pişman olursun. keşke dersin, atabilseydim küçücük bir adım. keşke utangaç olmasaydım bu kadar. keşke korkmasaydım...
kendini hıyar gibi hissetmektir.

(bkz: cacık)
arada kalmak, düşüncelerin içerisinde boğulmak, mantığın başka yüreğin başka işlemesi ve daha bilumum kararsızlık emareleri...
ya nasıl anlatıyım bilmiyorum evet seviyorum seni ama ben kendimi birine bağlamaya hazır değilim. her geçen gün daha çok alışıyorum sana. bunları simdi söylüyorum en azından kendini bana bağlama diye ayrılalım inan seni sevmediğim için değil birine bağlanmaktan korktuğumdan nolur cevap verme mesajıma zaten yeterince zor benim için mutluluklar...
diye bir mesaj alırsınız sevgilinizden. o artık eski sevgiliniz olmuştur eliniz titrer telefon o anda duvarla birleşik duruma gelir ve yere parçalar halinde yere düşer bundan başka yapacağınız şey yoktur. o gitmiştir artık...
avareliğin bir sonucudur. o kadar boşsunuzdur ki rahat batmaktadır. arkadaşlara falan danışırsınız ama en sonunda kafanız daha da karışmış halde kalırsınız.
yorgunluk,gereksiz ve nereden geldiğini bilmedğin bir acı.
bir anı bu acıyı zamanın açık kalan kapısından sana gizlice getiren.
kefaret gözyaşı.akmayan.
durduk yere çöken hüzün,yorgunluk,sükunet.
işte ne yapacağını bilememek tam olarak böyle birşey.arafta olmak gibi.
(bkz: sap gibi oturmak)
insani ikilemde birakir. bi oraya bi buraya savurur.
belli durumlarda insanın nasıl hareket edeceğini bilememesi durumudur. zor duruma sokabilir.
çaresiz kalmaktır, boşlukta savrulmaktır. iki seçenek vardır ya sağ yoldan gideceksin ya da sol yoldan. ortadan ilerlemenize izin vermez hayat. bir çıkış yolu bulunabilse... küçücük umutlar vardır hani en zor zamanlarda gelir başınıza dikelir ben buradayım der gibi... peki ya onlar nereye kayboldu?

hep bir umut vardır diyoruz fakat o umutlar bizim fark edebildiğimiz kadar kendini gösteriyor aslında...
yarınki sınavda kaçınılmaz sonum.
içinde bulunduğun an için değilde genel olarak ne yapacağını bilmiyorsan beynin cımbızlanıyormuşçasına acı çekersin. ne yapacağını bilememek alternatiflerin kabul edilebilirliğinin de içine sıçar. beklersin. sadece beklersin. dört kolla sarılabileceğin bir gerçeği...
tam da bulundugum durum (bkz: çaresizlik)
aslında ne yapacağını gayet iyi bildiğin bir durumdur fakat, hangisi iyi olur diye düşündüğün, düşündükçe yorulduğun duygu karmaşasıdır. mantık ve duygu bir nebzede çelişir. mantık mı duygu der kalırsın, ciddi olaylarda mantığını seçer oturursun.
işsizlikle boğuşan ülke insanı sorunu.
olaylar karşısında kilitlenip kalmaktır. düşünmek istersin ama düşünemezsin, içinde bulunduğun durumdan kurtulmak istersin ama yapamazsın, herşey üst üste gelir. en güzeli sabır etmektir.
şu an yaşadığım durumdur. işteyim ama yapacak iş yok ne yapayım sözlükte boş boş takılıp girilen entry'lerimi okusam yabancı bir dizi mi izlesem yoksa çıkıp bir sigara yakıp kendime mi gelsem?
insanın içi o kadar sıkılır ki haykırarak dağları aşmak geçebilir içinden.
birilerine ihtiyaç var ama doğru bir zaman yok.
sizi hayattan soğutan,tüm umutlarınızın yavaş yavaş erimeye başladığı an.
(bkz: Poz vermek)
bu durumda vestiyer taklidi yapmak en mantıklısıdır.
güncel Önemli Başlıklar