bugün

kız olsun erkek olsun her cinsten insanın kimi zaman yaptığı çekilmez eylemdir. insanlık yapıp bir şeye üzülmüş, sinirlenmiş kişiye "neyin var?" diye sorulur fakat gelen cevap " yok bişi.." olur. en iyisi o anda hiç üstüne gitmeyip iyi peki demektir.
insanı uyuz eden cevaptır. geniş arkadaş çevrelerinin bir arada bulunduğu ortamlarda nedense çok kullanılır.
bişey yoksa da var diyemeyeceği için yok bişey diyen insandır. ortamın kalabalık olmasından dolayı ben sana sonra anlatırım demek anlamına da gelebilir.
kimseyi siklemek istemediği bir durumda olan kişinin zihniyeti. zaman zaman ben. insan her daim de kafasındakini birisiyle paylaşmak zorunda mı? ne oldu deyince yok birşey dediğime şükretsin. siktir git amına koduğum kafam bozuk desem daha mı iyi?
biraz beklenirse, eteğindeki bütün taşları dökecek olan zihniyettir. nefes nefese anlatır. sorduğunuza pişman olursunuz.
hissiyatını o anda anlatmak istemeyen kişinin verdiği cevaptır. herkes konuşmama hakkına sahiptir. *
az biraz ısrarla çiçek gibi açılıp derdini anlatacak kişidir. karşısındakinden sadece biraz ilgi beklemektedir. peki deyip siktirip olup gitmemek gerekir.
- ne oldu?
+ ebenin amu oldu!
- ohaa... ayıp oluyo ama.
+ e şimdi yok bişey desem sen laf sokacan! ben önce davranayım dedim.
- ???
+ yanlız kalmak istiyorum. anlıyorsun değil mi?
zaten ne olduğu istenildiği zaman anlatılacağından, sorulan gereksiz sorulardan biridir.
moralin bozuktur,üzgünsündür sadece olanları düşünmek kimseye açıklama yapmak veya hesap vermek istemezsin. kime nedir senin sorunundan kime nedir senin gözyaşından.zaten anlatmak istesen sen gider yaplaşırsın sorununu.ama yok illaki zorlar seni "noldu,noldu,noldu" diye anlamz yanlızlık istediğini,anlamaz gözyaşlarından yapmak istediğin denizleri
insan bazen yanlız kalmak özüne dönüp kendini bulmak ister ve bazıları bencilliklerinden vazgeçip saygı duymalıdır buna çünkü o size ısrar eden arkadaşta birgün bu yanlızlığa ihtiyaç duyacak ve onun başında "noldu" diye soran kişiye lanetler yağdıracaktır.
(bkz: pınar noldu)
(bkz: cem yılmaz esprileri)
birçoğu da bir şey yok yerine boşver der ki daha sinir bozucudur.
açıklama ihtiyacı duymayan zihniyettir.konuşmaktan hoşlanmıyor olabilir.
madem öyle bir şey yokmuş gibi davranıp sonsuza dek susması gereken tiplerdir.
bunların msn messenger kullanan çeşitleri vardır görüntü ismine yok kötüyüm şöleyim yazar ama sorduğunda ya cevap vermez yada yok bişi der

yok madem bişi senin yaptığında ossur torbaya dolsun al sana görüntü ismi olsun
"aslında ne olduğunu söylemeyi o kadar istiyorum ki! ama birazcık nazlanmam farz. nolur biraz daha ısrar et!" diyen zihniyet.

"haaa iyi öyleyse"* cevabı almaları halinde umduklarını bulamayacakları kesin.
gerçekten birşeyi olmayanları da mevcuttur bu tiplerin. fakat durum deşildikçe deşilir birşeyi yoksa bile olacağı tutar...
ne olur ne olmaz, hiç birşey diyelim de sakıncalı bir durum olursa, üzerimize kalmasın diyen zihniyet şekli.
+ Ne oldu?
- Ebenin amı oldu!!
+ Abi yanlış başlıktasın 'yok bir şey' demen gerekiyordu.
- ....?.
Şaka gibisine güzel oluyor.
(bkz: Pınar noldu)
Sinirleri yıpratır, ömürleri çürütür bunlar.
Anlatmaktan yorulmuştur belki.