bugün

--spoiler--
+ne güzel kız alsana böyle bi kız
-baba kız gelin.
+tamam işte hazır gelin
--spoiler--

hokkabaz filmindeki düğün sahnesinde mazhar alanson un gelin * hakkında yaptığı, sonradan babamın diline pelesenk olan, sağda solda, televizyonda vesaire nerede eli yüzü düzgün bir kız görsek duymak zorunda kaldığım repliktir.

--spoiler--
+ ne güzel kız alsana böyle bi kız
- baba ne diyosun tanımam etmem
+ bu kafayla bok kız bulursun sen
- sağol baba.
--spoiler--
genelde anne, teyze, hala yada anneannenin vermiş olduğu tepki ve emir kipinde ki cümledir. insanı çareszliğe iten bir durumdur.
(bkz: askerliğini yapmış atanmış bekar öğretmen)
babaannemin gördüğü hemen her kızın ardından uzunca bir süzüş sonrası bana dönerek söylediği kelimeler bütünüdür. eskilerin güzellik anlayışına uygun olarak nerde şişman kız varsa hepsini güzellik kriterleri içinde değerlendirip bana tavsiye ettiği bir anlayışın dile vurmuş şeklidir aynı zamanda
ilkokulda emir kipi içeren cümleleri hatırlatan bir durum:

:: al ali al, böyle kız al.
:: peki anne peki, hemen alırım şimdi.
-sami mode on-

sanki galeriden araba alıyor *mnıskm.

-sami mode off-
Anneanne sozudur.
kaç kilo olsun
anne babanne falan filan sözüdür. kız istemeye de fincanla gidilmesi beklenebilir (bkz: sen hiç ateş böceği gördün mü)
annemin bridgit mendler a bakıp söylediği söz.
(bkz: bridgit mendler)
inanabiliyo musun
(bkz: bridgit mendler)
hadi orda naomi scott da vardı bari onu söyleseydin
(bkz: naomi scott)
aslında sadece uyuz gibi kızdır. efendi olduğu için güzel diye yafta yapıştırılıp aile bireylerince peşkeşi çekilir. seksi varken efendi nedir ?

-aldatma sebebidir.

benim beğendiğim kızla anlaşamıyorsun ama anne ! cin görüyorsun hepsini. senin yüzünden ayrıldım tüm seksilerden. aseksüelleri neden sürekli işaret ediyorsun bana ?