bugün

7 ekim 2008'de piyasaya çıkacak olan, kapağında kevin garnett olan oyun. pc için de çıkacakmış, hayırlı olsun.
pc için çıkacağı kesinleşmiş oyundur. ekim sonu çıkacaktır. şahsi kanaatim bu oyun dünyanın en iyi basketbol oyunlarından biri olacaktır. grafik olarak zaten next gen teknolojisinde ve xbox kalitesinde çıkacağı açıklandı. aynı zamanda oyunu korsan alma şansınız yok. oyun orjinal alanlara bir şifre veriyor ve internetten aktif ediyorsunuz. aynı zamanda oyunu sadece kendi pc'nizde çalıştırabiliyorsunuz. başka pc'lerde kendi oyunumuzu çalıştıramıyoruz.
görüntüleri insanı heyecanlandıran oyun. oha lan.

http://www.shacknews.com/...7&id=126751#img126751
topu en kısa zamanda lebron veya kobe'ye aktarıp smaç basmaktan ibaret olmayan tek basketbol oyunu nba 2k serisinin 2009 versiyonudur. büyülemiştir.
trailer'ından beni heyecanlandırmış, oha dedirtmiş oyun. müthiş bir oyun bizi bekliyor.

http://www.gametrailers.com/player/40776.html
resmi açıklamaya göre, PC versiyonu 21 Ekim 2008 tarihinde piyasaya sürülecek olan oyun. Oyunun PC sürümünün konsol versiyonlarından farklı olmayacağının altı çizilmiş resmi açıklamada.
sırf nextgen olayını anlamak için alacağım oyun. lan nextgen dediğin çim teknolocisi değil miydi, salonun nesinde oluyor nextgen? umuyoruz ki fifa gibi zorluk seviyesini düzenleyebilmişlerdir bu sene. 5-10 maçtan sonra 120-60 gibi skorlar görmek istemiyoruz.
hayvan gibi sistem isteyen oyundur. bilgisayarım malesef bu oyunu kaldırmadı. Pixel Shader 3 eklentisiz çalışmıyor ve en az 1 gb ram istiyor. Bu oyun için bilgisayarımı yenilemeyi düşünüyorum ama malum ekonomik kriz, dolar ve euro'nun hayvani yükselişi yüzünden bu oyun uzun bir süre benim için hayal olacaktır.
ps2 için çıkan oyun. nba live 2009'dan 10 kat üstün. serbest atış'lar dışında eksi bir yönünü bulamadım. belki nba 2009'da ki gibi milli takımlar olabilirdi.

9 / 10
5 kişi ile aynı anda oynanmayan oyun. 4usb görüp birini es geçiyor, üstüne üstlük oyundan atıyor. ama yine de hastasıyız.
grafiklerdeki detaylar, seyircilerin hareketlerindeki çeşitlilik, oyuncuların kendi şut stilleri, maç içinde giren maç görüntüleriyle gerçeğe çok yaklaşmış skorun hep yüksek olması dışında pek eksiği olmayan oyun.
pentium 4, 512 mb ram ile çalışıp çalışmayacağı merak edilen, sıkıştırılmış halini en aşağı 5.5 gb'a bulabileceğiniz hayvan oyun. 11 kb'lık jet hızıyla indirmeye devam etmekteyim. *
ps3 versiyonu şu ana kadar gördüğüm en iyi basketbol oyunudur diyebilirim. oyun oynarken tam anlamıyla stadyumun içindeymiş gibi hissediyorsunuz kendinizi. bu arada ayrıntılar da mükemmel. lakers deplasmanında sandalyesinde oturan jack nicholson beni ufak çapta bir dumura uğratmıştı.
nba live serisinin oyun olmadığı gerçeğini ortaya çıkarmış oyun.
oyunda bütün seyircilerin tipleri farklıdır.ea sports bunu okuyosan topsun olm.
512 mb ram ile "son anda" çalıştırabileceğiniz oyun. gerçi ne alaka son an bilmiyorum; ama 512'den düşükse yüklemeyi denemeyin. 512'yse de iyi bir ekran kartı ve süfer bir işlemciye ihtiyacınız var ki hiç olmazsa oyunu açabilesiniz. ps için yapılmış gibi gözüktüğünden tuşları ayarlamada ve alışmada çok zorlayacak olan, her boku ayarlayabileceğiniz için hiçbir şey yapmadığınız ea serisinden sonra "vuuv bu ne acaba?" demeye sebebiyet verebilecek oyun. 7 dakikada ancak %10'luk bir bölümü kurulabilmiştir; kurulumu da kendisi gibi hayvandır.
özellikle ses üzerinden değerlendirilince aşmış oyundur. hele o spikerler, smaç sonrası "ooooooaaaaaaa" şeklinde çılgın atması, süfer.
Bir PC sahibi olarak EA resmen şu ana kadar bizi yiyormuş demek istiyorum. 1998'den beri kesintisiz her versiyonunu oynadığım NBA Live meğersem hiç bir halt değilmiş, büyük ihanete uğramış hissediyorum kendimi. Daha önce nerdeydin diye sormak istiyorum NBA 2K serisine. Konsoldaydım dediğini duyar gibiyim ama konsolda hepsi aynı görünüyor be hocam.
Aradaki fark anlatmak çok uzun sürer burada şimdi ama tek cümle ile özetlemek gerekirse, NBA 2K9 tamamıyla bir simülasyondur, NBA Live ise arcade'in önde gideni. Grafiklere ve oyun içi animasyonlara girmiyorum bile bak
ps 2 versiyonunda hall of fame statüsünde portland trailblazers ile şu ana kadar yenilmediğim oyun. sistem belli. greg oden a doğru havadan pas at. ona gelen ikili sıkıştırmalarda rudy fernandez e çıkar boş üçlüğü gönder. rakip takımın yıldızını iyi savun.
gerçekten, tv'de gerçek bir maç izliyormuş havası veren oyundur. oyun, ufak tefek buglar hariç kusursuzdur. heleki nba live gibi ezik bir seri ile karşılaştırılınca, nba 2k9, 31 kat daha iyidir. gerek maç öncesi giriş, gerek oyuncuların hareketleri, gerek her zaman smaç basılamaması ve basılanın herzaman girmemesi olarak süperdir.

ufak tefek buglar da, çok nadiren, teke tek maçlarda basket atılınca makine kontrollü adamın topu bazen alamamasıdır, yada alıp da topu vereceği adamın etrafında dönmesidir. normal maçta olduğunda adamın yanına gidip blok tuşuna basınca geçiyor durum ama teke tek mücadelede böyle bi opsiyon yok. oyunun tek eksisi bu bence.

ha birde, hall of fame zorluğunda bile, iyi oynayan birini (ahanda burda ben devreye giriyorum) kasmaması, az can sıkıyor.

ama şu ana kadar çıkmış, en güzel simülasyon profesyonel basketbol oyunudur. kesinlikle oynayın! nba severler özellikle! oynayın! böyle birşey yok!
o kadar gerçekçidir ki oynarken babamın odaya girmesi hidayet'in üçlük atmasıyla bir olunca; babama: ''vaay koçum hidayet be, olum bugün maçmı vardı?'' dedirtmiştir.
1998 yılından beri çıkmış en iyi basketbol oyunudur.
blacktop modunda, slam dunk contest oynarken, araba koyup da üzerinden french connection veya rim dumping* smaçlarını vurduğunuzda, 100 tam puan alacağınız oyundur.
nba all star weekend ve doğal olarak slam dunk contest'leri, ps2'daki versiyonunda olmayan oyun.

anladık ps3 çıktı da, ps2'yi de böyle salmayın be kardeşim. ve bu gidişle sanıyorum seneye, nba 2010 oyunu ps2'ya çıkmayacak. malesef üzücü.

ayrıca, nba 2k9, bilgisayara da çıkmıştır. yıllardır nba live saçmalığından bıkan insanlara tavsiye ederim. ama kesinlikle bir konsol tadı vermiyor.

tamam lan 1-2 seneye ps3 alıyorum inşallah. bittiniz siz.
şuana kadar gelmiş geçmiş en iyi basket oyunudur.birde yüksek özelliklerle oynarsanız kendinizi gerçek maçta hissedebilirsiniz.