bugün

bir aydır yaptığım. full onanizm manuel devam. kılacak durumumuz yok kardeş.
bir süredir yaptığım. geri başlayacağım. en azından umudum kalsın.
gtü başı dağıtmak için ilk adımı atmaktır. bu arada aklıma gelmişken memlekette beş vakit namaz kılıyordum buraya gelip şarap içmeye başladım gidişatım iyi değil . bunu şuan fark ettim. ya içimden gelmediğinden değil de nasıl desem işte anlatamıyorum .
Namaz kılanların itlik yapması sonucu yapılandır.
Kurandaki secde rüku kıyam la ilgili ayetleri atlayanların beyanı diyelim,ha kurana inanmıyorsan hadis ve siyere bak,oda yoksa Artık yapacak birşey Yok.
Birde kötü örnekleri gösterip dinden uzaklaşanlar var,e tabi şeytan çalışıyor bizim safdirik müslümanda hemen tuzağa düşüyor.şimdi kuranda içki içme faiz alma hak yeme kumar oynama şirk koşma annene öf deme derken,müslüman olduğunu iddia eden kişi bunları yapıyorsa burdaki kötü örnek kitapmı?kişimi?.
bunlar isaret ettigi yere degil de, parmaga bakan arkadaslar zannediyorum. kuran peygamber efendimize s.a.v. o'nda guzel bir ornek vardir." diye isaret eder. e o' da ayaklari sisene kadar namaz kiliyor. eee sen bu dinin neresindesin kardesim? yada peygamberden daha mi cok biliyorsun?
kuran da namaz yok diyenler kuranı okumayanlar dır namaz kılmakdan kaytarmaya yol arayanlar dır .

google a namazla ilgili ayetler diye yazmaya bile üşenir o tipler .
kötü dindarlari gosterip dinden soguyanlar, adamsanız ? kötü ahlaksiz namussuz zenginleri görünce de paradan sogusaniza? ama yok. demekki neymis bicagi salata yaparken kullanirsan faydali, haksiz yere adam öldürürsen zararlaymış degilmi kardesim. simdi dusun. insansan samimiysen bundan sonra cevap ver.
kuran da namaz yok diyenler kuranı okumayanlar dır namaz kılmakdan kaytarmaya yol arayanlar dır .

google a namazla ilgili ayetler diye yazmaya bile üşenir o tipler .
entrym silindi. ekleme yapacaktım.

timur adlı yazara ithafen;

namaza ha sala demişsin, ha namaz demişsin ne fark eder aynı şey kast edildikten sonra.
Secde etmek genel olarak tüm insanlara verilen bir mesaj. Namazda insan yararına olacak çok hareket vardır. Gün içersinde beyne kanın düzgün bir şekilde gittiği yer secdedir. Fiziksel yönden büyük faydaları olan bir eylemi bırakmanın en büyük nedeni imanın zayifligidir. Inanç azalınca namaza da gerek kalmaz.
“Münafıklar, Allah’ı aldatmaya çalışırlar. Allah da onların bu çabalarını başlarına geçirir. Onlar, namaza kalktıkları zaman tembel tembel kalkarlar, insanlara gösteriş yaparlar ve Allah’ı pek az anarlar.” (Nisâ Sûresi 142)

“Fakat onlardan ilimde derinleşmiş olanlar ve mü’minler, sana indirilene ve senden önce indirilene iman ederler. O namazı kılanlar, zekâtı verenler, Allah’a ve ahiret gününe inananlar var ya, işte onlara büyük bir mükâfat vereceğiz.” (Nisâ Sûresi 162)

“Sizin dostunuz ancak Allah’tır, Resûlüdür ve Allah’ın emirlerine boyun eğerek namazı kılan, zekâtı veren mü’minlerdir.” (Mâide Sûresi 55)

“Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz?” (Mâide Sûresi 91)

namazdan alıkoymaya çalışan şeytanlaşmış insanların entrylerini görmek mümkün !
bana fark etmiyor valla sen de şu an türkçe yazarken arapça kelimeler kullanıyorsun öz türkçe kullan madem bu kadar takıntılısın.
marjinal faydası olamadığından mantıklı insan davranışları arasındadır.
SAlatın 18 ayrı manası var,bunlardan biride bildiğimiz namazdır.salatın kurandaki karşılığı namazdır.zikir nedir anmak tesbihtir dimi?aynı anda dua,şükür,sabır,cihad gibi devam eder.yani Kuran'da namaz geçmiyor ee ozaman kılmam.peki ozaman salatı kıl 5vakit oda olur.yani kendimizi kandırmayalım.ha dersenki olsada olmasada kılmıyorum size ne amenna hesabını Allah'a verirsin.
kılmak kelimesinin anlamını yerine getiremiyoruz burda .

namaz kelimesinin 500 tane manası da olsa kılmak kelimesinden kılınması yerine getirilmesi gerek bir ibadet olduğunu kavramak çok mu zor .

onlar namaz kılarlar diyor .

onlar ..... kılarlar .

noktalı yere istediğiniz manayı verin kılınması yani yerine getirilmesi gereken bir ibadet olduğunu asla değiştiremezsiniz .
yobaz babandır diyeceğim olmayacak.
Namaz bırakılmaz, olsa olsa "Namaz seni bırakır" sen farkında değilsindir.
şüphesiz bir müslüman için çok sıkıntılı durumdur.

dualarımda her daim vardır "beni ve benden sonra gelecek olanları(neslimi) namazsız bırakma allah'ım" diye. namaz ibadeti sandığımızdan, algıladığımızdan, anladığımızdan çok çok çok daha önemli bir ibadettir.
"şüpesiz namaz dinin direğidir. kim onu dosdoğru kılarsa dinini ayakta tutmuş ve kim onu terk ederse dinini yıkmış olur."

Namaz'ın yoksa neyin var..?
Her koyun kendi bacağından asılır sözünü hatırlatan başlıktır.
Birde namazın hakkı var,o nedir?kıl namazı bitti olmuyor.namaz tevhid eylemidir,yakınlaşma,Kuran'da geçtiği gibi namaz kötülüklerden alı koyar der,namazı dosdoğru kılın der,namazı huşu ile kılın der kitap.yine Allah musa as ma beni anmak için namaz kıl der.
ismet özel'in dediği gibi 'NAMAZ iNSANI KILAR'... DOĞRU KILAR, DÜRÜST KILAR,EMiN KILAR
Müminler namazı bırakmazlar. Müminler huzurla aşkla ve şevkle namaz kılarlar. Namazı terk edeni allah da terk eder. Yaradanın huzuruna çıkıp alnını secdeye getirmeyip cenabı hakkın cemaline bakmayanın, yevmil mahşerde allah da yüzüne bakmaz. Kıldığı namazdan gafil olup emir yasak dinlemeyen, kuran ve sünnete uygun yaşamayanların namazı, huşu ile kılınan bir namaz değildir. Zira kıldığın namaz seni kötülüklerden alıkoymuyorsa, yazık sana. Yine de terk edemezsin. Hem kendini hem namazını düzelt. Ben zaten batmışım yeaa diye bahane üretme. Birileri kılmıyormuş. Bırakın siz onları. Onların fetva verenleri çok. Çok biliyorlar onlar. Ama hocalarıyla yaka paça olup mahşer yerinde birbirlerine girecekler..
güncel Önemli Başlıklar