bugün

böyle bir şey yoktur efendim.

gerçekten yobazlık yapanlara söylenmiş o söz çarpıtmayalım lütfen!
(bkz: yobaz)
oruc tuttum yobazsin demediler. cunku orucum orucum diye dolasmadim. oruc tutmayana niye oruc tutmuyorsun demedim. bir gun namaza baslarsam o da benimle allah arasinda kalir. (allah dedigim icin kizan kesimler olacaktir. tanri yazsaydim da diger kesim kisacakti. ama aradaki farki gercekten anlamiyorum. tanri=allah. bana gore.) ortada namaz kiliyorum diye gezmem. namaz kilmayana hesap sormam. belki boyle dusunemedigin icin , o guzel beynini baska seylere yordugun icin yobazsindir.
onun için dememişlerdir, gerçekten bir yobazlık yapılmıştır. Sadece sizler değilsiniz müslüman olan.
yobaz kelimesinin anlamını bilmiyolardır onlar kuzum takılma sen bunlara.
(bkz: şeytan bunun neresinde)*
derler. hele askeri ortamda, plaza ortamında, "ana akım" denilen medya organlarında falan namaz kıldığınızı bilsinler, oruç tuttuğunuzu görsünler, yüzünüze söylemezler ama her yerde arkanızdan yobaz yaftasını vururlar. kim diyor bu ülkede namaz kılana yobaz denilmez diye? hem de öyle bir derler ki mahalle baskısı neymiş görürsünüz...
namaz kıldım oruç tuttum, dini laiklikle güvence altına aldım siyasetin yalanlarına alet ettirmedim sen dinsizsin dediler.

namaz kıldım oruç tuttum, tarikatlar yerine çağdaş eğitimi destekledim sen dinsizsin dediler.

namaz kıldım oruç tuttum, amerika sömürüsüne karşı çıktım sen hem anerşistsin hem dinsizsin dediler.

namaz kıldım oruç tuttum, atatürk'ü sevdiğimi söyledim sen dinsizsin dediler.

namaz kıldım oruç tuttum, kemalistim dedim dinsizsin dediler.

--spoiler--
oruçluyken unutup yeşil zeytin yedim
ateistsin dediler
yoruldum, yoruldum,
yoruldum artık!
--spoiler--
bunları kendin için yaptıysan ne ala. ama namaz kılıp oruç tutup ve bunların reklamını yapan kişilere yobaz denmesi çok normal. hatta az bile demişler.
(bkz: ne alakası var)
elalemin gözüne sokmayaydın dedirtir. e be kardeşim. yobazsan sen kendini biliyon zaten. değilsen böyle böyle söyleyip dolanmazsın ortalarda. bi de get allahsen ya.
kurunun yanında yaşın'da yanması gibi bir durumun sözkonusu olduğu muhakkaktır.
yalan söyleyen yazar zırvası.
doğrusunun "namaz kıldım, oruç tuttum, açık giyinenlere fahişe gözüyle baktım, ateistleri kafir diye aşağıladım, 'sen yobazsın.' dediler." olması gereken cümle. sen başkasına bir şey demezsen onlar sana demez. diyen de gerizekalıdır, onlar da her yerde var. ne yapacaksın...
(bkz: brad pitt yakışıklı dedim sen ibnesin dediler)
(bkz: vatanımı sevdim sen faşistsin dediler)
(bkz: vatanıma hakaret ettim al sana nobel dediler)
mahsun kırmızıgül ün yeni filmini üzerine kurabileceği tarz bir sömürüdür.
(bkz: yobazsın diyenin aslında yobaz olması)
Bu ülkede namaz kılıp oruç tutana kimse yobaz demez. Bu ülkede namaz kılıp oruç tutup ardından cumhuriyete göz dikersen, kızın yaşındaki insanlara yan gözle bakarsan aydınları, laikleri sevmezsen yobaz olursun. Daha bunun birçok tanımı var.
(bkz: islam a saldırdım sen çağdaşsın dediler)
(bkz: bale yaptim sen ulusalcisin dediler)
Türkiye'nin bütünleşememesinin kanıtlarından olan söylem.