bugün

Eski cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın içinde bulunduğu tarikattır.
Sene 2021 olmuş halen tarikat gibi şeylerden bahsediyor olmak çok garip. Adamın biri çıkacak bakın inandığınız dini ben sizden iyi biliyorum gelin size anlatıyım diyecek, dinleyenler de kendilerinden geçmişcesine, kendilerine peygamber aracılığı ile inen kitabı kendine göre yorumlayan bir uyanığın peşinden koşturacak. Bir kere bu olayın başında iyi niyet yok, sabaha kadar iyi niyet kassanız da olmuyor işte, Allah'ın Peygamber ile gönderdiği dine başka aracılar uydurmak ve kendini basit görüp başkalarına ihtiyaç duymak yeni bir olgu değil, temeline bakınca hep sosyolojik çıkar ilişkileri ve insanların tatmin duygusu yatıyor altında. Allah size taşıyamayacağınız yük vermez derken Anlayamayacağınız bir din gönderdiğine inanmak kadar saçma bir düşünce olamaz; sırf kendinizi bir yerlere ait hissetmek için gittiğiniz o tarikatleri dinin üzerinde tutmaktan vazgeçin artık.
görsel
ilk dönemlerinde osmanlının yükselişinde çok büyük rol oynadılar kurallarıu disiplinleri vardı ama sonra yozlaşma tarikatada sirayet etti ve hatta 250 yıl önce ingilizlerin içlerine sızmasından sonra zarar vermeye başladılar.
Bugünde artını aldın evlat yarın tekrar gel.
temiz ruhlu insanlar topluluğu. hiç birinden zarar gelmez, devletin içine güvenilir adam toplayacaksanız burdan toplayınız.

şeyhimizin yetiştirdiği evlatların, kışla'da yetiştirilen evlatlardan hiçbir farkı yok.
(bkz: badelemek)

Tarikat şeyhi olmak varmış. Ekmek elden, su gölden, karı müritten.
https://scontent-frx5-1.x...e4d889c62&oe=5A301F28
iki gündür yanımda bi üyesi bulunuyor eleman uçmuş lan. Hayatımda bu kadar gülmemiştim o kadar ilginç şeylerden bahsediyor ki inanilmaz. Mesela başına bi iş geldiğinde yetiş ya Abdülkadir geylani yetiş ya Gavs diyormuş onlarda gelip yetişip onu zor durumdan kurtarıyormus. Buna inanıyor ama daha denememis. işte bigun şeyhleri Hindistana gitmiş, tapilan putları uzaktan eliyle işaret ederek saga sola sallamış bu onun kerametinden geliyormus. Bunları anlatırken çok ciddi bide orası kötü. Baya baya inanıyor. Bu arada kafir olduğumu öğrendim ahahahah.
abd eksenlidir. abd'de yetişen özal kardeşlerin tarikatıdır.
kadirilerin aksine sessiz zikir yapan, türkiye ve dünyada bir çok farklı cemaati bulunan silsile.
şirk iceren ogelere sahiptir.
insanlara delilik aşılayan, kendini kaybedip ne yaptığını anlamasına engel olan saçma bir yer. yazık bu ülkenin kaybettiği zamana yazık.
insanların dini duygularını istismat eden bir güruh. Allah belalarını versin.
halk içinde hakk'la beraber olma düstürünu ilke edinen tarikattır.
cumhuriyetin en büyük ihanetçilerinden biri olan, şehy saidin tarikatıdır.
Bir müritinin tv programında "allah emekliliğe ayrılmıştır." diyerek beni dumura uğratmış en çok akp'ye yakın olan -çevremden tanıdığım kadarıyla- bir tarikattır.
cüppelinin söylediğine göre, azap meleklerinin, halidi kolundan olan üyelerine kıyak geçtiği tarikat.
tipik bir yobaz tarikat. türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamayacaktır. tez zamanda kapatılması dileğiyle.
kanaat önderlerinden Hacı Ahmet Pakel, solunum yetmezliğinden 80 yaşında yaşamını yitirmiş.

http://www.dha.com.tr/nak...html#.V96Uw_Qu7Ag.twitter
bu aralar akp'ye destek veren tarikat. kendi içlerinde bir sorgulama yapmaları şart.
Tasavvuf ve Tarikat Şirkine Örnek:Menzil Tarikatı Şeyhi Fevzeddin Erola Söylenen Aşırı Sözler

Tasavvuf ve tarikat şirkine örnek:Menzil tarikatı şeyhi Fevzeddin erola söylenen aşırı sözler

“? Seyyid Fevzeddin’in (ksa) ,Buhara şehrinden ay gibi doğup gelince; güneş ile ay, onun kölelik hizmetinde bulunmak için, bellerini bağlayıp divan durdular.

? Onun nurlu yüzü, gözlere göz olunca, insanların gözleri, yarattığı eserlerde Hakk’ı görme gücünü elde etti.

? Melekler, çavuşlar gibi onun önünde nara atarak yürümede idiler. Gökler başla, gözle huzurunda secdeye kapanmışlardı.

? Bu fanî baş gözü ile, onun yüzünü görmeye imkan yoktur! Çünkü nefis padişaha bakmaz, o güç onda yoktur.

? Ona saygı göstermeyen, önünde eğilmeyen kişinin ağacı, yokluk testerelerinden, balta yaralarından kurtulamadı.

? Şimdi o ay ayrılık bulutu içinde gizlendi. 0 ayrılık bulutu yüzünden iki gözümden yağmurlar yağıyor.

? Saray kethüdasının, nasıl padişahın cemalinden, güzel yüzünden haberi varsa, tıpkı bunun gibi evdeki eşyanın, herşeyin aşktan haberi vardır.

? Ondan haber almak istiyorsan, ondan haberi olmayanlarla az görüş, aşktan haberi olmayan sürüyü, köpek sürüsü say!

? Kalbi ölü arkadaş, seni ölü yıkayıcı yapar. Ölü koca ise, ölü yıkayandan beterdir.”

güneş ve ay bu adama köle olmuş.vay be:)

şuna bak resmen konuşmaktan aciz bir adama uluhiyet makamı vermişler:

“Melekler, çavuşlar gibi onun önünde nara atarak yürümede idiler. Gökler başla, gözle huzurunda secdeye kapanmışlardı. ”

melekler gökler huzurunda nasıl secde eder yahu.

Allah c.c. derki güneşi ayı yeri göğü emrine boyun eğdiren benim der.

melekler benim emrimde der

bu tarikatçılar melekleri yeri göğü güneşi ayı bu adama secde ettirirler pes.

şirk devam ediyor: bu fevzettin erol un konuşmaları var nette. Vallahi iki kelimeyi bir araya getirmekten aciz adam. ama ne hikmet ise ay güneş yer gök bu adama secdeye durmuş.

şirk devam ediyor:

“? Ey gönül! Ben garibim, aşığım, mestim, yüzünü görmek özlemindeyim. Sana gelmek, seninle buluşmak için pılımı pırtımı bağladım, denk yaptım. işte şuracıkta duruyor.

? Sen bütün dünyanın kıblesisin. Kıbleden başka tarafa dönemem. Nerede olursam olayım, hep kıbleye yüz çeviririm. Namazımı kılarken oraya dönerim.

? Canım bedenimde oldukça, senden başkasına giden bir yola ayak basamam, buna imkan yok! Sevgili, ben yokluk aleminden bu dünyaya senin aşkınla geldim.

? Senden başkasını düşünürsem, darağacına layık olurum. Senden başkasının eteğine sarılırsam, elim kesilsin.

? Bütün dünya ve bütün dünyadakiler, kendi vesveselerine uymuş, yollarını kaybetmişler, dinlerinden dönmüşlerdir. Bense öyle büyük bir aşkın lütfu ile kendi şerrimden bile kurtulmuşum.

? Şu gönül kirlilikten kurtulmuş, saf, tertemiz bir hale gelmiş de yükselmiş, aşkın yücesine çıkmış. Bense beden balçığının meydana getirdiği bulanıklık yüzünden, şu kirli yerde, dünyada kalmışım, yücelere çıkamıyorum.

? Sevgilinin kendisi bana gelmeye tenezzül etmedi de, lütufta bulundu, hayalini gönderdi. Ne de güzel bir hayal! Dayanamadım, o hayalin ayaklarına kapandım, ayaklarını dudağımla yaraladım, incittim.”

“sen bütün dünyanın kıblesisin. Kıbleden başka tarafa dönemem. Nerede olursam olayım, hep kıbleye yüz çeviririm. Namazımı kılarken oraya dönerim. ”

sen dünyanın kıblesisin ne demek acaba?

ne tarafa dönersem sen varson gibi manaya gelir ki bu Allahın sıfatıdır ve tam şirkin dik alasıdır

http://salihdostlar.com/showthread.php?p=92182

bu linkte menzil tarikatının şeyhi fevzettin erola söylenen sözler hakikaten insanı derinden düşündürüyor.bu nasıl mantıktır.biz tariaktler tasavvuf islamdan raydan çıkmış şirke batmış deriz.bize kızarlar buyrun ispatı:

“*Merhaba ey ölümsüz can, ey muradına ermiş padişah! Ey her tali’i ölmüş kişilere ruh bağışlayan! Ey bütün dünyaya güneş olan güzel!

*Bu dünya da öteki dünya da, her ikisi de senin emrinin kulu, kölesi olmuşlar sana boyun eğmişlerdir. Eğer istemiyorsan onları birbirine vur, ikisi de dağılsın gitsin! îstiyorsan onları koru, mamur et!

*Varlık alemine yokluk güneşinin nurunu düşür de, herkesi cennet nimetlerini istemez ve cehennem ateşinden korkmaz bir hale getir!

*Yoksulluk ile övünenleri, can korkusundan kurtar! Şu dünyada görünen bütün fanî güzellikleri, resimleri, nakışlan, onları yapanın uğruna feda et!

*Allah’ım lütuflarındaki, ihsanlarındaki bu sırları herkes anlamaz. Onları ancak yoklukta mahvolan, varlıktan tamamıyla kurtulan kişiler anlar.

*Kaderin o kıvılcımlı belalar ateşinde, gönlün kırmızı altın gibi güldüğünü ren kişi çekinmeden, tiksinmeden canını feda eder.

*Sen kendin, asıl altın ve inci madenindensin. Artık dünyada kimyalara başvurarak bakırları altın haline getirerek zengin olmaya uğraşmak senin için ayıptır. ”

…..

“*Merhaba ey ölümsüz can, ey muradına ermiş padişah! Ey her tali’i ölmüş kişilere ruh bağışlayan! Ey bütün dünyaya güneş olan güzel! ”

ey ölümsüz can?

Baki sıfatı sadece Allah c.c. aittir.

Kuranı Kerimde her can ölümü tadar derken bu ayeti inkar edip Allahın sıfatını ölümlü aciz bir kula verip tamamen şirke batmışlar.

ne demek ölümsüz can yahu? bu adam daha oturup kalkmaktan aciz ne zaman ölümsüz oldu?

ölümüş kişilere can?

dünyaya güneş olan?

hayret ölmüş kişilere can olmak haşa ölüyü diriltmektir ki Allah c.c. mahsustur.

dünya güneş mi olmuş bu adam?

karanlıkta iki adım atmaktan aciz piri fani biri dünyaya güneş olmuş

oysa Kur’anda güneş şems ve ay Allahın ayetidir.
Başta Tayyip Erdoğan ve Taner yıldız olmak üzere pek çok bakanın, burokratin, ust düzey devlet yöneticilerinin bağlı bulunduğu tarikat. Hatta turkiye yi yonetiyorlar diyebiliriz..
Ayrıca rte her sene bu tarikatın sanırım antep'te bulunan toplanma yerine gizlice giderek seyhten icazet alır. Bunu da birinci elden bir tarikat muridinden öğrenmiş durumdayım.
halk içinde hakk ile olabilmeyi düstur edinen tarikattir.
gönülden zikreden bir tarikattır.