bugün

türkiye cumhuriyeti devleti'nin, milli eğitim bakanı olan sayın nabi avcı beyefendinin vicdandan yoksun, içinde bir gram allah korkusu olmadan yaptığı açıklamadır. atanamayan bir öğretmenin ve teogda yeterli puan alamayan öğrencinin intiharıyla alakalı soruya verdiği

--spoiler--
"Teknik tabiri nedir bilmiyorum ama bunu bile söyleyip söylememekte tereddüt ediyorum, 'gösterişçi intihar eylemi' diye bir sendromdan bahsediliyor. Aslında niyeti olmadığı halde etrafında ilgi uyandırmak veya ilgi çekmek veya isteklerinin yerine gelmesini sağlamak amaçlı"
--spoiler--

cevaba istinaden şunu söyleyebiliriz. ölen bir insan nasıl bir prim yapmak, ilgi çekmek, gösteriş yapmak isteyebilir? bu ülkenin çivisi çıktı. milli eğitim bakanı bile kendi öğretmenine sahip çıkmayıp, hele ki sistemin kurbanı olmuş atanamayıp intihar etmiş bir öğretmen hakkında gösterişçi diyebilir ki? artık yozlaşmanın bu kadarını görmek insanın vicdanında derin yaralar açıyor. yazık ki, teogda yeterli puan alamayıp intihar eden bir öğrenci için sayın Avcı'nın söylediği, "TEOG'la ilgili değil. Olsa bile bunun kamuya açık bir şekilde hem de hekimler tarafından konuşulması doğru değil" bu açıklamanın yapılması, bu devletin vicdansızlığının en başlıca göstergelerindendir. konu siyasi değil, vicdandır.

kaynak: http://bit.ly/1Qb6piv
malum kadroların insanlık düşmanı kadrolar olduğunu teyit eder nitelikte bir açıklamadır.

ilgi çekmek için intihar etmek!.. hayır, atanamadıkları için, işsizlikten bunalıma girip intihar eden öğretmenler ölmemiş olsa eyvallah... fakat bu sebeple ölen bir çok öğretmen var.

olmuşken, intihar eden öğretmenleri, cesetlerini mezardan çıkarıp, "darbecilik" suçuyla yargılasanız ya!...
Ulan nabi Anana gösteriş için sık sık yaptığımız eylemdir intihar. Bi gun etkilenecek biliyoruz
bu açıklama aslında beklenilendir zira ülkenin lügatına provokasyon diye lanet bir kelime soktu baştakiler. iktidar aleyhinde ne söylenirse söylensin, ya da yerinde izinli bir eylem de yapılsın buna provokasyon denir oldu. bunları putlaştırmış o kadar insan var ki bakanı haklı bulacaklardır bulurlar da.

cem yılmaz diyor ya "öldüm lan pezevenk daha ne olsun" aynen öyle. böyle dikkat çekme mi olur arkadas bu adamlar beyinlerini bağışlayıp mı açıklama yapıyor.

şahsiyet herkeste olan bir olgu değildir, haysiyet ise çok az insanda bulunur.
yahu arkadaş her türlü kötülüğü, her türlü pisliği, her türlü insanlık dışı hareketi anlarım da.

70 yaşındasın be kardeşim 70.

bu hayattan alacağın ne kaldı ki senin?

hedefin ne? ne elde edeceksin bu saatten sonra?

neyin gayreti, neyin hırsı, neyin çabası bu?

gösteriş yapıyor dediğin 25 yaşında gencecik insan yahu.

hiç mi insaf, hiç mi vicdan yok.

ne hallere düştü memleket amına koyim.

yazık günah yemin ederim.