bugün

müzik dinlememeyi tercih eden insandir, ruhunu gidasiz birakandir ayni zamanda. durgunluk ve sessizlik icinde ya$amak ister.
çok televizyon seyreden insandır.
sagir insandir klip izlemekle yetinmektedir.
bence kesinlikle olmayan insan türüdür. her insanın sevdiği ve dinlediği şarkılar, türküler, ezgiler vardır. ister medeni hayattan tamamen izole bir yaşam süren bir afrikalı kabilesindeki bir insan olsun, ister dağlarda, platolarda koyunlarıyla başbaşa bir hayat yaşayan bir çoban olsun. herkes müziği sever. müzik, hayattaki vazgeçilmez çok az sayıdaki değerlilerden biridir.
ara sıra dinlemiyorsa dinlenmek isteyendir. hiç dinlemiyorsa maldır.
benim gibi müzik dinlemek hayatının bir parçası olan bir insanla asla ve katiyyen * anlaşamayacak insandır.
arada bir sulamak gerekebilir bu insanı. zira odun, ağaç olabilir. ama yok lan, bitkiler bile müzikle daha fazla çiçek açıyor. kesin taştır o.
''müziksiz bir hayat hatadır''
(bkz: nietzsche)
hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
neredeyse yoktur. şarkı şarkı da olsa dinler her insan müziği.

tür ayrımına girmiyorum bile.
hâla çözemediğim insanlardır. *
müziğin ne olduğuyla alakalı bi durumdur bence. şimdi türkçe pop dinleyen bir insana müzik dinlemeyen insan muamelesi yaparsak haklıyızdır. ayrıca kişinin somut anlamda müzik dinlememesi diye bir hede olması imkansızdır bence.
ruhsuzdur.
sağır insandır.
müziğin olmadığı yerde yaşayan insandır. köy, mezra ya da çok çok küçük yerleşim yerlerinde 3-5 hanelik yerlerde yaşayan insandır. * *
içi çürümüş,ruhunun bedeninde durmamak için gün saydığı insandır.
yoktur, varsa da ölmüştür.
sanıyorum ki yoktur.

aşırı yobazlar vardır dinlemeyen, haramdır, kadın sesi günahtır diyen. onlar otuzbir bile çekmiyor zaten, siktir edin.
Hiçbir şeyin tadını çıkartamayan insandır. Hayatta her şeyde bir melodi, ton varken neden müziksiz yaşamak tercih edilsin ki???
(bkz: mala bağlamak)
" (bkz: zombi)"
ölü biri müzik dinleyemez.
müzik dinlemeyen tek insan, ölü insandır.
Şahsen ben onlara "insan" diyemiyorum yani hiç kusura bakmasınlar. Müzik ruhun gıdasıdır yahu.
kendisi ev arkadaşım olup müzik problemi yüzünden evleri ayırmak zorunda kaldığımız insandır.
neymiş efendim müzik dinlemek beynini yoruyormuş. zaten akşama kadar doluyomuş beyni.
bilmiyor ki müzik ruhun gıdasıdır.
duygusuzdur.