bugün

Film sahnelerinden-Oyunlardan sonra aklınızdan çıkmayan cümleleri nitelendirme sözü.
son izlediğim conversations with other women filminden gelsin :

''bazen , birbirini gerçekten seven insanların ilginç bir yetenekleri vardır birbirlerini mutsuz etmek için... şimdi mutluyum ama bazen mutsuzluğu özlüyorum.''
"peki zeki müren'de biz görecek mi ?".
scarface filminden replikler :

manny ribera: bence elindekiyle mutlu olmayı bilmelisin.
tony montana: sen elindekiyle mutlu ol.ben hakettiklerimi istiyorum.
manny ribera: neyi hakediyorsun peki.
tony montana: dünyayı dostum ve içindeki her şeyi.
--
manny ribera: ne istiyorum biliyor musun.geçen gün aklıma geldi.bir kot pantolon markası olmak.
adın piliçlerin kıçında yazıyor.nasıl?
tony montana: bence son derece saçma
charlie chaplin'in büyük diktatör filminin finalinde yaptığı konuşma gibi örnekleri olan etkileyici film ve tiyatro replikleri.
"hepsi müteahhid Fikrinin uruspu çocukluğudur"...
"Dinleyin Sürüngenler! Sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz! Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz! Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz!" fight clup. gibi.
eğer bir canlıyı öldürdüysen, asla başka bir canlıya söyleme. film çekersem bi karaktere kullandıracağım söz öbeğinin sizler tarafından buraya yazılmaması için ilk önce benim yazmam gerektiğini düşündüğüm repliğim.
--spoiler--

alo muhittin, arif ben. amerikan başkanı dahil herkesi devreye sokun, uzaylılar tarafından kaçırıldım!! ney, evet tarafından!

--spoiler--
--spoiler--
kovmirim ula kovmirem
--spoiler--

(bkz: kibar feyzo).
-Gece yatarken ışıkları kapatıyormusunuz?
-Çünkü ben bazen karanlıktan korkabiliyorum.
(Yeşil Yol)
Size unuttuklarınızı hatırlatan, aklınızda bir şeyler uyandıran repliklere bir örnektir. An itibariyle:

"derler ki, hayatınızın aşkını bulduğunuzda zaman dururmuş. ama söylemeyi unuttukları bir şey var; hemen sonrasında zaman, bunu telafi edebilmek için çok daha hızlı ilerliyormuş."
(bkz: big fish)
"O orospuyu mu dinliycen beni mi"
"adamın götunden kan alırlar kamil " gemide filminde idris kaptanın unutulmaz repligi.
The force is with you young skywalker, but you are not a jedi yet.
euzubillah din elden gitti agam kizlar azdi.

(bkz: kibar feyzo)
o gemi bir gün gelecek!
"Kevin Wendell Crumb"

Ölümsüz, parçalanmış, glass serisi

izlemeyen kaldı mı?
''Unutmak daha iyi. Hatırladığın her şey seni dibe çeker.”

(bkz: Leon)
'' sayende benim de keşkelerim var artık''

(bkz: bihter ziyagil)
(bkz: adam madam kayarım ben buna)
güncel Önemli Başlıklar