bugün

*

Mülkiyeliler Birliği 1943 yılı mezunları Ahmet Alpaslan, Asaf Cemal Aydar, Cevdet Özden, Cemal Tekinel, Faruk Aker, Halit Tokullugil, Halit Işıl, Hüsamettin Kılıç, Hayri Öncel, Naci Erten, Naci Tibet, Rahmi Tunçağıl, Sadettin Atay, Süleyman Sırrı Agun, Selahattin Akalın, Turhan Energin, Ziya Eralp ve Zeki Toker tarafından 1946 yılında kuruldu.
1943 mezunları oldukça uzun süren askerlik hizmetinden döndükten sonra girdikleri bürokraside çeşitli sorunlarla karşılaşırlar. Ancak bu birliktelikleri sayesinde sorunların üstesinden gelebilirler. Bu dayanışma onlara birlik kurma düşüncesini verir.
Kurucu üyeler tarafından davetiye ile yapılan çağrı üzerine 4 Ocak 1947 Cumartesi günü Mülkiyeliler Birliğinin ilk Genel Kurulu toplandı.
lokalinde ızgara alabalığın 7.5 ytl, 35c lik tekirdağın 26.5 ytl, çoban salatanın 4.5 ytl, bir şişe su ve biraz ekmeğin de 2.5 ytl olduğu yerdir. totalde 40 ytl ye iyi bir yemek yenebilir.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)

ayrıca şu mülkiyeliler ne kadar gürültücü insanlarmış yavv. körfez lokantasının gözünü seveyim. ama kapalı bu aralar.

(bkz: ben bugün bunu da gördüm)
(bkz: önce mülkiye sonra türkiye)*
istanbul şubesi lokali kuzguncuk'ta bulunan derneğimiz.
ankara'daki lokali yuksel caddesi ve konur sokak kesisimindedir.
siyasal bilgiler diploması olanların birliği.
her siyasal bilgiler fakültesi mezunu olanın birliği değildir; sadece ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi öğrenci ve mezunlarının yani mülkiyelilerin derneğidir.

bir diğer sbf için; (bkz: istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi)
son seçimi ali çolak ve yolarkadaşlarının kaybetmesi neticesinde çok kan kaybedeceğine inandığım birliksel derneksel yapıdır.
güncel Önemli Başlıklar