bugün

(bkz: demirören in ziraat ten aldığı 750 milyon dolar) sorusuyla ilgili, tbmm'de bugün yapılan görüşmelerde akp grup başkan vekili bülent turan'ın sarf ettiği söz.

video;
https://streamable.com/cldfq4

demirören aldığı krediyi ödeyecekmiş...
müjde...!!!

aslında bu bir anlamda demirören'in bugüne kadar krediyi ödemediğinin de itirafıdır bir yerde.
yandaş tüpçü krediyi ödememiş, ama ödeyecekmiş.

krediyi veren cevap vermiş.

şaka gibi değil mi?

ziraat bankası susuyor, akp'li milletvekili yanıtlıyor.

taaa 2015'te verilen kredi bugüne kadar ödenmemiş, bugünden sonra ödenecekmiş.

peki ya sedat peker olmasaydı?
bu kredinin ödenip ödenmediğini, ödenip ödenmeyeceğini bilecek miydik?

ülkeye bak mnskym.
çiftçiyi desteklemesi gereken banka, tüpçüye 750 milyon dolar kredi veriyor, kredinin ödenmediğini mafyadan öğreniyoruz, ama krediyi veren banka susuyor, cevabı akp'li milletvekili veriyor.

edit: demirören'e verilen kredi 2015'te değil, 2018'deymiş, krediyi veren; ziraat bankası istanbul kurumsal şube, kredi 2 yılı geri ödemesiz, 2 +8 = 10 yıl vadeli bir kredi. 2 yıl geri ödemesiz süre bu durumda nisan 2020'de doldu, aradan 1 sene zaman geçti kredi taksitleri ödenmemiş.
Demirören bir kukla.

Demirören medya grubu tamamen akp’nin.

O kadar rahatlar ki ödüyor gösterip daha fazla kredi sağlarlar.

Topyekün kurtuluş şart!
Sedat pekere teşekkür ediyoruz.
Müjde Demirören kim aliminyum ?
Burada olmaz öyle şey diyen bazı yalamalara anlatmaya çalıştık, BDDK bilmem ne hikaye diye. Sizin aldığınız üç beş bin lira için anında icra takibi açılır ama bunun gibi birilerinin kanatları altında büyüyen, ihaleden ihaleye koşanlar için hiçbir şey yapılmaz. Talimatla iş yapanlar denetlenmez.
Ne gerek var ya zahmet etmesin
Bi vergi çıkarsınlar biz hallederiz.
allahıma kitabıma aynı banka kredimi eksik yatırdığım için aradı.
ne kadar mı eksik?
alllahıma kitabıma 2 lira.
2 amk.
iki türk lirası için.
yav hee heeeeeeee diyerek savuşturulması gereken söylemdir. kendi seçmenlerinin çoğunluğu zaten kendisini geliştirememiş ayakta uyuyan tipler onları uyuttukları gibi bizi uyutamazlar. yıllardır anlayamadılar şunu..

o değilde kaç gündür burada midesine indirdiği haram makarnaların kahvelerin köfte ekmeklerin hakkını vermek için "sedat pekere inananlar da ne bileyim" tarzında mal mal başlıklar açıp entryler döşeyen arkadşlar vardı. al işte adamınız gol diyor ? demek ki mafya doğruyu söylüyor ama koskoca hükümet yalan söylüyormuş. o tapındığınız adamlar sizi kandırıyormuş. şimdi de çıkıp yazsanıza başlıklar açsanıza sedat pekere inananlar şöyle böyle diye. o süleyman beyefendinin olayları da ispatlanınca ne yapacaksınız bakalım. hadi bizi boş ver bizden utanmazsınız zaten ahlaki olarak o kadar çökmüşsünüz. de aynaya nasıl bakıyorsunuz oğlum siz ? hırlı ile hırsız ile yalancılar ile aynı yolda yürüyüp kendinize nasıl hala saygı duyabiliyorsunuz nasıl katlanabiliyorsunuz..

bu ziraat bankasında 10 senedir falan hesbım var. kredili ek hesabımda var zamanında bir kredi kullandığım için kart çıkartıp bu özelliği de tanımlamışlardı karta. hani hesabımda para olmaz kredimi oradan çekebilsinler diye. bazen o ek hesap limitini kullanıyorum 200-300 lira para çekiyorum. bazen insanlık hali unutuyorum yatırmayı ufak para diye. misal ayın 1 inde hesap kesimi oluyor ya. ayın 2 sinde başlıyorlar mail bombardımanına cep telefonundan mesajlara. bir iki kez 2-3 lira eksik yatırmışım. yani ana para atıyorum 500 lira ya ben 510 lira yatırmışım. ama faizi ile 512 lira yapmış. o 2 lirayı yatırana kadar 20 liralık masraf yapıyorlar mesaj falan atıp. bize gelince böyle ama 750 milyon dolara gelince ödemese de olur. yok ya...
güncel Önemli Başlıklar