bugün

Adam evladını devlete emanet etmiş senin yerleştirdiğin fetöcü orospu çocuğu o yavrucakları kandırmış dışarı çıkartmış hiçbirşeyden haberleri olmadan teslim olmuşlar ancak müebbet yediler..

Ulan hain askeri öğrenciler generalleri kandırıp darbe yapmışlar görüyormusun...
şerefli, güzel bir hayat ve kariyer için, üstün başarı gösterip girdikleri okullardan hiçbir suçları olmadığı halde, tamamen akp'nin basiretsiz politikaları sonucu devlete doldurduğu dinci çetenin düzenlemeye kalktığı darbenin günahı boyunlarına asılarak, hayatları karartılan gençlerdir.

pensilvanya'ya selam çakanlar, hasret çekiyoruz dön diyenler götünü gezdirsin, garibanın çocuğu da bunların günah keçisi olsun, müebbet hapis yesin. düzene bak lan, valla isyan etmemek elde değil.
kurtarılmaları için kamuoyu oluşturulmaya çalışılan kişilerdir.

"hainlerdir" dememenin tek nedeni akp adaletine, akp medyasına asla ve kat'a güvenmememdir.

bunlara hain deyip dememek için kriterim şudur:

bunlar arasında kim ki fetö tarafından eğitilerek o okullara sokulmuştur, o kişi cumhuriyetimize suikast düzenlemeye çalışan sinsi ve hain bir çıyandır. hak ettiği geberene kadar kodesten çıkmamasıdır.

aralarında her nasılsa fetö tezgahından geçmeden o okullara giren ve 15 temmuz'da emir komuta zinciri altında sokaklara sürülen varsa masumdur, derhal tahliye edilmelidir.

dikkat ediyorum, bu öğrenciler lehine kamuoyu oluşturmaya çalışanlar, fetö olayına asla girmiyor, konu hakkında iki çift laf etmiyorlar. durum böyle olunca hem söz konusu kişilerin, hem de kurtarmaya çalıştıkları çıyanların fetöcü hain olduğu sonucuna varıyoruz.

kardeşim, adamı hasta etmeyin, askeri okullardaki durum akp medyasının diline düşmeden çok daha önce muhalif medyada açıklandı. fetöcülerin oralara nasıl yuvalandığı, kendi tezgahlarından geçmeyen herkesi nasıl sepetledikleri, darbeye hazırlandıkları anlatıldı.

durum böyleyken müebbet yiyenlerin masum olduğunu neye dayanarak savunuyorsunuz? bizim bilmediğimiz, sizin bildiğiniz nedir?
aralarındaki "henüz belli bir yapının (fetönün) emrinde olmayan" kişiler (eğer varsalar!) derhal tahliye edilmesi gereken öğrencilerdir.

iyi de aralarında böyle kişiler olduğunu nereden biliyorsun? işte fetönün o okullarda nasıl yuvalandığı hem muhalif, hem de yandaş medyada ayrıntılarıyla anlatıldı. muhalif medyada darbe girişimi öncesinde bile anlatıldı.

ortam böyleyken aralarında var olduğunu bildiğin (öyle olsa gerek değil mi?) fetöyle alakasız kişiler, o okullara nasıl girmişler, nasıl tutunmuşlar? ne biliyorsan biraz anlatman gerekmez mi?
hiçbir eylem yapmayan kişiye kimse müebbet vermez. evet ülkemizin adalet sistemi sıkıntılı. gerçi insanın yazacağı hukuk bu kadar olur o ayrı bir şey.

fakat bu işin içine o gece darbeye karışmamış olanlar zaten bir bir aklanıyor. müebbet yediklerini söylüyolasa o suçun içinde yer almışlardır.

bunu siz nerden biliyorsunuz? mahkemenin elindeki delilleri gördünüz mü? görmediyseniz neye göre konuşuyorsunuz?
bana göre darbe girişimine karışıp karışmamaları ikinci derecede önem taşıyan kişilerdir.

kim ki o okullara fetö tezgahıyla ve cumhuriyetimize suikast düzenlemek amacıyla girmiştir, hiç şüphesiz haindir, müebbet hapis cezasını hak etmiştir.

ha derseniz ki "bunlara bu yolları açan siyasi ayak, damatlar, iş adamları hala başta iken bunların müebbet yemesi adil mi?"

cevabım şudur: hırsızlık çetesi lideri henüz yakalanmadı diye yakalanan hırsızlar ceza almasın mı?

gün gelir onların da hesabı görülür...
bir örnek olarak aklıma geldi; konyaspor eski başkanı ahmet şan, açık açık ben fetöcüyüm bylock kullanıyorum diye itiraf etti. evet, adam aynen böyle dedi. bir gün çıktı televizyonlara açıklama yaptı. biraz ağladı, sızladı. olaydan sonra savcılık soruşturma açıp ifadesini aldı, 1 gün bile bırakın cezaevini nezarethanede yatmadan tutuksuz yargılandıktan sonra serbest kaldı. neden? para arkadaşlar para. siz geçin fetö işini. devletin gücü gariban memura, 3 günlük askere yetti bu süreçte. varsa eğer bir allah ve öteki taraf, bunların hesabını hiçbir şekilde veremeyecekler. çok ah aldılar, çok günaha girdiler. üst tabakadan açık açık fetöcüyüm diyen ve fetöcü olduğu bilinen kimse ellenmedi bu süreçte. göstermelik aldıkları adamların hepsi tutuksuz yargılanıyor ve ne tesadüf diğer insanlar bir dava dosyası için 2 senedir cezaevlerinde beklerken zenginlerin dava dosyaları şak diye görülüyor. dedim ya, ben olduğuna inanmıyorum ama varsa eğer bir allah, eğer anlatılanlar doğru ise bunu yapanlar ve bu yapılanları alçakça savunan akçomar seçmenler bile bu işte iflah olmazlar. ne diyor? herşey ile karşıma gel ama kul hakkıyla gelme. alın size anlayacağınız dilden konuşuyorum. zerre kadar vicdanınız varsa savunduğunuz şerefsizliğin belki farkına varırsınız diye...
"akp oyununun kurbanları" ilan edilen kişilerdir.

ben onu bunu bilmem...

tek bir sorum var: bunlar o okullara, sümüklü bir vaizin tezgahında eğitilerek, atamızın kurduğu cumhuriyete kastetmek amacıyla girmişler midir, girmemişler midir?

nedense kimse "bunların hiç değilse bir kısmının fetö ile alakası yok" filan diyemiyor.

e, o zaman bu neyin acındırması?
Devletin anahtarını fetöye teslim eden akp büyükleri müebbet yerse, adalete inanırım.
ak seçim yatırımı olarak duygu sömürüsüne alet edilmektedir.

daha yargılama bile olmadan köprüde katledilen erlere "oh olsun!" diyenler şimdi yargılanıp müebbet yiyenler için merhamet istiyor.
seçim icin fetöden yardım dilenmek böyle oluyor işte. reziller.
Yazıklar olsun. Mutlaka ileride bunun hesabı verilecektir. Suçsuz onlar.
13-14 yaşında filan değillerdir. harbiyeye 17-18 yaşlarında alınıyorlar ki müebbet yiyen muhakkak 18 yaşından büyüktür, zira 18 yaşından küçük olanlara müebbet cezası verilemiyor.

bunlar liseyi bitirene kadar devletin okullarında okudular, atatürk'ü, cumhuriyeti, milli mücadeleyi, inkılapları öğrendiler. hele ki askeri liselerden gelenler daha da iyi öğrendiler.

liseden sonra saydıklarımı çok daha kapsamlı olarak öğrendikleri harbiyeye girdiler.

bunca eğitime rağmen neyin ne olduğunu hala anlayamayıp, kürt sait'in sayıklamalarına ve de sümüklü teröristin zırvalarına itibar etmeyi sürdürdüyseler hak ettiklerini bulmuşlardır.

başlarına gelenler cumhuriyetimize suikast düzenlemeyi planlayan herkese ve özellikle yobazlara ibret olsun.
oraya neden gittiklerini bal gibi biliyorlardı. hakettikleri cezadır.
Müebbet yemek için napmış bu çocuklar ya.
Darbeyi bu çocuklar mı planlayıp yönetmişler.
savunanlarının basit bir soruya yanıt vermesi gereken öğrencilerdir:

"askeri okullarda ne oldu?"

bu kadar basit... yıllar yılı o okullarda ne oldu? "şok eğitimi" gibi puştluklarla kıyamet kadar atatürkçü öğrencinin oralardan atıldığı yalan mı? eğer iddia edildiği gibi varsalar, fetöcü olmayanlar o okullara nasıl girdi, nasıl barındı?

o okullarda okuduğun halde hiçbir konuda hiçbir bilgi verme, sonra kalkıp bizim gibi elinden medyada çıkan haberleri üst üste koyup, analiz etmekten başka bir şey gelmeyenlere "araştırılsın" filan de!

kardeşim, işte mahkemeler araştırmış, cezalarını kesmiş. kim, daha neyi ve en önemlisi neden araştıracak?

diyebilirsin ki "balyoz, ergenekon, poyrazköy, casusluk gibi davalarda da böyle olmamış mıydı?".

derim ki o davalardaki hukuksuzluklar, sahte deliller, türlü ayak oyunları daha en baştan itibaren tek tek ortaya konulmuştu. iğrenç fetöcü domuzlar ve ebleh yandaşlar tabi ki umursamadı ama kamuoyu ortada kumpas olduğuna genel olarak ikna olmuştu.

şimdi sizler şu müebbet yiyenleri savunuyorsunuz ama ortaya koyduğunuz hiçbir şey yok. nasıl olacak böyle?