bugün

Bu dönemki dersine silktir çektiğim için mail'lerinden mahrum olduğum hoca. Sensiz mail kutum soğuk ve yalnız.
ottü'de mühendisler için verilen fizik dersinin koordinatörü. sayın hocam, adınızı bir gün olur da gugıl'a yazarsanız ve buraları okursanız diyecek bir kaç şeyim var.

hocam merhaba, (seversiniz siz, tam mail formatı)

sayenizde mail kutum hep alevli, hep sıcak, hep aktif. arada cevapla butonuna basıyorum, geçiyorum klavyenin karşısına. bir şeyler yazmak istiyorum. sonra parmaklarım titriyor, yazamıyorum. ne de olsa curve is not average di mi? neyse.

teşekkürler.
odtü'de mühendislerin aldığı genel fizik derslerinin koordinatörüdür. namı-diğer "mailbakan". hemen bir anımı aktarmak istiyorum bu konuda.

odtü'de birinci sınıfım. daha mevzuya yeni yeni uyanıyorum. ilk midterm'e giricem odtü hayatımdaki ve o da fizik. heyecanlıyım tabii, karnımda ağrılar, midede bi bulantı, başta hafif bir dönme mevcut. neyse sınav sabahı uyandım ve ilk iş telefonuma baktım. 3 tane mail bildirimi var, hepside mustafa özbakan. "noluyoz amk sınav mı iptal aq" derken mailleri açtım ve ilk mail gece 2 sularında atılmış. diyor ki kahvaltı en önemli öğündür sınava gelmeden önce mutlaka kahvaltı yapınız. glikoz içerikli gıdalar tüketmenizi öneririm falan gibi bişeyler. diğerini açtım, hesap makinesi getirmek yasaktır diyor, diğerini açtım sınav 10'dadır, geç kalmayın, id card'ınızı getirmeyi unutmayın yazıyor.

duygulandım, gözlerim doldu. annemden görmediğim ilgiyi gördüm. sonra sınava girdim ve anladım ki adam sınavın öncesinde konulu filmlerdeki konu kısmı gibi masum ve sevecen yaklaşıyormuş öğrencilerine, sonrası ise malum.
mail almaktan ciğer soldurtan adam. sayesinde gelen kutusu aşındı.
yaklaşık 25 senedir mail atmakta olan, ve 25 senedir tek işlevi mail atmak olan, artık bir mail server'ı haline gelmiş, sağ eli maus kullanmaktan pençeleşmiş, dış görünüş olarak süper mario, kafa yapısı olarak asus n serisini andıran sempatik amcamız. derslerde çok leziz göndermeler yapmaktadır.
birinci sinif boyunca webmail kutumu senlendiren, her sinav sonrasi her soru ici tek tek curve ve standart sapmayi hesaplayan(ya da hesaplatan) insan.
son olarak kendine bir öğrenci tarafından aq yazılarak atılan mail e ben de senin aq diyerek cevap attığını anlatan ve küfürleşmek isteyen varsa odama gelsin kapıyı kilitleyelim bakalım kim çok küfür biliyor diyerek bütün bir amfi ye meydan okuyan çılgın hoca.
süper ders anlatan, arada kendini kaptırıp memleket meselelerinden dem vurmaya başlayan fizik hocası. physics 105-106 dersleriyle ilgili tüm mailleri kendisi attığı için dersi alıp da bu hocanın ismini bilmeyen yoktur. devasa göbeği kendisine çok sevimli bir görünüş kazandırsa da, kızdığı vakit U3 amfisini inletme kapasitesine sahip hocadır. genelde ağır ağır ders işler, sınav zamanları diğer hocalardan geri kalıp son sürat konuları yetiştirmeye çalışır ve genellikle sınavlar onun geldiği yere kadar yapılır. süper yazdırır, sınav öncesi defterinin fotokopisinin edinilmesi şiddetle tavsiye edilir.
odtü fizik bölümü hocalarından biri. 105-106 derslerinin koordinatörlüğünü yapar. dersleri ultra geyikle geçer ama bir de bakmışsınız bu geyik sırasında kapmışsınız bir şeyler. sevimli bir hocadır. mühendislerin alacak olduğu birinci sınıf fizik derslerini kendisinden almaları şiddetle tavsiye edilir.