bugün

bir de zübeyde hanım'ın mal varlığı var ki, sadece bağışladığı kısım bu günün parası ile 2 milyon (trilyon) tl!

helali hoş olsun. gözümüz yok!*
--spoiler--
Darüşşafaka'nın arşiv ve müzesinde yapılan tarama sırasında Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın 1921 tarihli ve 20 bin kuruşluk bağışı içeren bir vasiyeti ortaya çıktı. Vasiyetin değeri ise 2 milyon civarı.
--spoiler--
ulan mal varlığına bak deyip mustafa kemale sövmek apayrı bir mallıktır. mühim olan çarpık ideolojiyi, çarpık sistemi görmek. seksen senedir iktasadi manada sapıklık var bu ülkede. mustafa kemalin o günkü servetine sövüp , bugünün servet sahibi patronlarına diyecek laf bulamıyorsan sen de tırtsın ! rahmi koç'un , sabancının, diğer patronların varlığı da rahatsız etmeli bizi. türkiye bütçesinin yüzde dokuzuna sahip bir insanın varlığı beni rahatsız eder ve bence seni de etmeli. bunları görmek lazım. böyle adaletsizlik , böyle eşitsizilik olmaz. böyle mal taksimi olmaz.

al sana ölçü;

"Allah'ın on pulunu bekleyedursun on kul;
Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul.
Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa;
Yaşasın, kefenimin kefili karaborsa! " -nfk-
(bkz: genç troller rahatsız)
(bkz: nuray bezgirgan)
(bkz: nankörlük)
bütün türkiye o*nundur. ince çizgi şu ki bazıları o*nun 'mal'ıdır , bazıları ise evladıdır.
az olandır.
(bkz: cumhuriyet)
peşine düşmüş, o'nun inançlarını kendine ilke edinmiş milyonlarca yürek.
+ayzek napıyosun olm.
-çok sıkıştım abi sıçıyorum.
+ulan demin yemek yiyodun o tabaktan.
-farketmez yau, ben bunu hep yapıyorum bişey olmuyo.
+asdafasdsfsd...
herşey bitti sıra *atatürk' e geldi! ey yazar kardeşim hic mi utanmadın bu başlığı açarken? güzel kardeşim buna kafa yoracağına, akp hükümetinin nereleri nasıl babalar gibi sattığına*, bu ülkede babasının çiftliği gibi at koşturduğuna kafanı yorsana! he illa mal varlığına taktıysan, sen neden varsın ona takıver bir zahmet.*
(bkz: sözlükteki mal varlığı)*
kopy pastalar savaşına kurban gitmiş mal varlığı. savunanlar eleştirenler kopy past yapıyorsunuz anladıkta ulan şu metinlere bi bakın hepsinde 8117 yazıyor. gören atatürkün 8117 sayısına takıntısı olduğunu zannedecek.

adı cumhuriyet olan bir rejimi kurucusunun mal varlığı sanan davarlarla aynı metobolizmaya sahip olmak enteresan. paşa hazretlerinin para olan alakası için işbankası'na bakmak yeterlidir. işbankası etrafında oluşan sermaye ve bu sermayenin kimlerin kullanımında olduğunu görmek yeter.
cumhuriyettir.

bugün satılmaya çalışılan...
ilk önce türkiye cumhuriyetidir. ve o, tüm varlığını ulusuna bırakacak karekterdedir. 3-5 erik, çam ağacı, koyunu-ineği bırakın da, tayyip beyin o kendi deyimiyle "neredeeennnn nereye" tabir edilecek mal varlığını dökün şuraya da bir eğlenelim anam be, kıyas bile kabul etmeyen uçurumu görelim eğlenelim.
Malvarlığının gelirinin büyük kısmı CHP, Türk Dil ve Tarih Kurumu'na bağışlanmıştır. Hisse senetleri dahil tüm mal varlığı özellikle 1980 darbesi ve önceki hükümetler tarafından yağmalanmış, hatta 80 darbesi sonrası kurulan hükümet, hisse senetlerinden elde edilen geliri devlet bütçesine dahi aktarmıştır.

kısacası; yağmalanmış mal varlığıdır. tıpkı ülkenin tüm maddi ve manevi varlığı gibi.

(bkz: atatürkün vasiyetnamesi)
bütün mal varlığını açıklamış,saklamamış.saklayanlarınkini öğrenmek lazım.
(bkz: varlığım türk varlığına armağan olsun)
(bkz: helali hoş olsun)
tespit sıçanlardır. "mal" varlığı ya o açıdan bakmak lazım bi de.
(bkz: burjuva kemal)

not: bu entry, hakaret değil nazım hikmet in şiiridir.
bir adet içi boşaltılmış parti
bir adet yıkılmaya yüz tutmuş türkiye *
sahte insanlar topluluğu
bizim başımıza bela edilmiş sahte inanışlar
dinin posası * *
batılıarın saçma sapan kültürleri, Dil'i , yasası.
ha unutmadan bi de türkiyenin aslında osmanlı olmadığı gerçeği

düzeltme gibi bişey: gemi alanlarda aynı kefede yanlış olmasın. *
ne olursa olsun, asla ve asla türkiye cumhuriyeti dışında bulunamayacak mallardır. bu ülke dışında servetleri olan devlet adamlarıysa maldır fakat başka ülkelerin malıdır.
ülkesinin yararı için kullandığına o kadar eminim ki, o yüzden içim çok rahat. zaten ölünce de tamamına yakınını devlete bağışlamış yine.

bu ülkenin bekası için hayatının en güzel yıllarını cephelerde sabahlayarak geçirmiş biri için az bile.

helali hoş olsun.
'onun olmasın da benim mi olsun öküz' derler adama. nerden bok atacağını şaşırmış insanlar. ama gemicik(!) alanları soruşturmayız tabi atatürk daha önemli...
atatürk ün mal varlığı konusunda aslında konuşulabilecek çok şey olsa da bunun yeri sözlük değildir. kişisel düşüncem atatürk e helali hoş olsun. ancak şöyle de bir durum var ki bazı sözlük yazıcıları atatürk chp ye bırakmıştır diye savunma gereği hissetmiş.

benim bilidğim zaten ölünce öbür dünyaya mal götürebilen yok. yani mecbur birilerine bırakacak bu malı. onun için üç kuruşluk beyninizle atatürk ü savunmaya çalışmayın zira atatürk ün sizin tarafınızdan savunulmaya ihtiyacı yok.

şahsi kanaatim de devlet başkanlarının zaten mala mülke doymuş olması gerektiğidir. o makamı taşıyabilmek ancak maddi güç ile birlikte olur. onun için atatürk ün çok malı olması genel manada da devleti yöneten insanların çok malı olması gayet olumlu bir olaydır.

atatürk ün malının mülkünün olması lafta atatürkçü özde postal yalayıcıları neden bu kadar rahatsız etti ki konu ile hiç alakası olmayan fetullah gülen e saldırmaya başladılar.
tamamını çeşitli devlet kurumlarına veya hayır kurumlarına bağışladığı varlıktır. bilmeyenlere duyurulur.
iş bankası aracılığı ile chp bir kaç milyon tl lik gelir bırakan mallardır.

tabi birde sözlükte yazan mallar var. onlar büyüyünce camış olacaklar.