bugün

ortalığı karıştırmak için yırtınan provakatörlerin olmadığı, herkesin rahat bir şekilde fikirlerini paylaştığı, din, dil, ırk ayrımı olmadan yaşayabileceğin huzurlu bir ülke!..
(bkz: cesaret)
(bkz: akıl)
(bkz: zafer)
(bkz: öngörü)
(bkz: sağlam karakterlilik)
(bkz: devlet adamlığı)
(bkz: askerlik)
(bkz: önderlik)

kısacası bu dünya'da iyiye ve güzele, insanlığa hizmet eden bir çok şey hatırlanır onunla.
kesinlikle darbe, ergenekon, ordu göreve değildir, olmamalıdır.
Sade ve sadece "milliyetçilik" ama şuan ki şekliyle değil.. saf, temiz ve çıkarsız millet sevgisi..
Atatürk Aleyhine işlenen Suçlar Hakkında Kanun. nedense benim aklıma ilk bu geliyo.
devrim, savaşçı ruh, mükemmel zeka, insan, ülke, vatan, kurtarıcı , yüce insan , mavi gözlü dev, mükemmeliyet.
devasa bir aydınlık herkesi sevgisinde ve zekasında birleştiren bir umut, hiç kimsenin sana öğretemeyeceği onun gözlerine ilk baktığındaki o aşk, bir dikta edilmişlik yokken kendiliğinden ona yüreğinden bağlanma ve sözler verme binlerce kez ve sıranda otutururken daha küçücük bir çocukken cesaret, çalışkanlık ve azim için o sana gülümseyen yüze, o güven veren gözlere bakma isteği defalarca, muhteşem zekaya hayranlık ve teşekkür alınan her nefes için aklıma bunlar geliyor. ve bir yandan da bir hüzün layık olamamak, koruyamamak, aydınlığa milyonlarca nefes katamamak insanları duydukça, yazılanlara baktıkça keşke burda olsaydı hala,o kadar karanlık ki bugün ve yarın sadece kusursuz bir aydınlık güneşi tekrar yanımıza çağırır. ama korku değil asla bu hüznün kaynağı yol ve ödev belli sonuda aydınlık milyonların yürüdüğüne o yolda eminim, sadece ampul ışığı kandırır bazılarını, bazılarını da başkaları...
ülkenin şu an içine düştüğü durum. doğu batı birbirine girmiş, sömürge olmuşuz hırpalanmışız yorulmuşuz. ona nasıl hesap vereceğiz kara kara düşünmemiz lazım.
(bkz: türkiye)
sarı zeybek gelir. henüz 6 yaşındayken izlediğim ve göz yaşlarımı tutamadığım can dündar'ın o güzel belgeseli. aklıma geldikçe de nemlendirir gözlerimi.
eskiden gelirdi akillara bayrak, vatan, birlik, beraberlik kusura bakma ey türk ulusunun atasi artik mustafa kemal denince akillara senin kabirinden dahi nemalanan cakallar geliyor.
Semalarda Dalgalanan Türk Bayrağı.
(bkz: ilham gelmiyor)
-tek parti yönetimi
-ihtilal
-ileri görüşlü devlet adamı
-zeki asker
-1. cumhurbaşkanı
(bkz: bağımsızlık)
(bkz: hürriyet)
(bkz: demokrasi)
ileri görüşlülük.
cumhuriyet
lider
nesli tükenmiş bir daha onun gibisi gelmeyecek olan cumhurbaşkanı.
(bkz: #4727149)
akla ilk gelen şey, kendinden emin olmasıdır. bir de ;
http://1.bp.blogspot.com/.../s320/karllar%2Bbuyuk.jpg

küçükken çok üzerdi beni bu fotoğraf. yenilmiş gibi dururdu, kabul etmek istemezdim.
Gerçek dindar ve laik insandır.istese Türkiye'nin başına padişah olarak geçebilecekken demokrasiyi savunmuş acizin yanında olan, ahlaklı,akılcı,kendini dünyaya sevdirmiş,alçakgönüllü, zeki ve karizmatik insandır.Gerektiğinde lider gerktiğinde rehber olarak halkımızı yüceltmiş kişidir.Elbette onunda hataları olmuştu ama bunları iyi yönleri kapatmıştı.Türk halkı onun kendi çıkarlarını değil, halkının çıkarlarını savunacağını biliyordu.Vatanı için ailesini de kendini de feda etti.Biz bugün burada koltuğumuzda rahatça oturup sözlüğe yazı giriyorsak onun ve yönlendirdiği atalarımızın sayesindedir.Onlara büyük minnet borçluyuz.
bünyeye göre farklılık gösteren düşüncelerdir.

(bkz: anıtkabir)

edit: hacı anıtkabir seni neden üzüyor? niye kötülüyorsun? yapı olarak beğenmediğin bir tarzda ise onu ben tasarlamadım ki.
(bkz: adam gibi adam)
(bkz: zübeyde hanım)

sadece annesini yazdım yanlış anlaşılcak o yüzden ayrıca;

(bkz: ali rıza bey)
(bkz: mücadele)
(bkz: insanlık)
(bkz: bağımsızlık)
bağımsızlık benim karakterimdir dediği için ilk akla gelen bağımsızlıktır.

(bkz: türk dili)
(bkz: türk tarihi)
(bkz: türk coğrafyası)
(bkz: türk kültürü)

türk e dair her şey.