bugün

Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü:
görsel
CV'si şöyle:
-----------
Murat Kurum 1999 Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu inşaat Mühendisliği
Bölümünü’ nden mezun oldu. 1999- 2005 yıllarında çeşitli özel kuruluşlarda çalıştı. 2005 – 2006 yılları
arasında TOKi Uygulama Daire Başkanlığı Ankara’ da Uzman olarak görev yaptı. 2006 - 2009 yılları
arasında TOKi istanbul Uygulama Daire Başkanlığı istanbul- Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü
görevini üstlenmiştir. 2009 – 21.02.2012 tarihleri arasında Toplu Konut idaresi’ nde Uzmanlık görevini
üstlenmiştir. 2009 yılından itibaren Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini icra etmektedir.
Emlak Konut GYO A.Ş.Yönetim Kurulu üyesidir.
Emlak Konut GYO için, 2013'te, 20 bin konut üretimi ve 4 milyar lira satış hasılatı hedefi koymuş kişi.
TOKi'den Zeytinburnu ve Kartal'da 15 parsel arsa (747 milyon 267 bin liraya) satın aldı.
Emlak Konut GYO, arsalar üzerinde, kente değer katan nitelikli projeler hayata geçirecekmiş.
http://www.sabah.com.tr/E...k-konut-tokiden-arsa-aldi
nevzatb nickli yazarın akrabası olma ihtimali yüksek olan zat.
(bkz: ne oldu adamın ünlü mü olmuş)
cvsi:http://www.emlakkonut.com.../Murat_Kurum_Ozgecmis.pdf

dolarlarınızı bozdurun ev alın demiştir.
Çevre ve Şehircilik Bakanı olmuş.

görsel
emlak konut genel müdürüyken bir anda sürpriz şekilde bakan olmuştur.

her ne kadar aynı şirkette çalışsak da malum hiyerarşi dolayısıyla tanımam etmem kendisini. bizim için sürpriz oldu tabii ki kendisi için olmamıştır muhtemelen.
tip olarak tutmayın küçük enişteyi;

görsel
amcası 81 yaşında ölmüş.

https://www.memurlar.net/...er/881508/?source=twitter
Sedat peker: ''ankara'da bir iş merkezi var, next level. bu devletin bir yeri. bakanlığın (çevre ve şehircilik bakanlığından bahsediyor) tüm yüksek bürokratları orada, bütün işadamları orada. onları çevre ve şehircilik bakanı murat kurum mu yönetiyor yoksa süleyman soylunun akrabası sadık soylu mu?'' dedi.

aynı zamanda çevre ve şehircilik bakanlığı mekansal planlama genel müdürü erdal kayapınar'dan bahsetmeye başladı. ''bu adamla ilgili bir fetö soruşturması varmış, o nasıl kapandı? bu adam ya gerçek fetöcüyse?'' diye sordu. yani aslında burada sanıyorum bakan soylu'nun bu dosyayı kapattırdığını ima etmeye çalışıyor.

sadık soylu için ''ya savcılar, delil mi istiyorsunuz? bu sadık soylu bakanlığa ait resmi binada nasıl oturuyor müsteşar gibi, bakan gibi?'' dedi. ''bakanlıktan hangi bürokratlarla, kimlerle konuşuyor bir bakın! iddia ediyorum murat kurum ile o kadar konuşmuyor''. buradan sonra murat kurum için ironik bir şey söylüyor: ''o personel, çevre ve şehircilik bakanlığının''.
Ulan şu adam bakkal olsa ekmek almam çevre şehircilik bakanı olmuş.
çevreye çok da duyarlı olmayan çevre ve şehircilik bakanı.
bakmayı bırakıp görmeye çalışması daha iyi ve güzel olurdu.
Bir çok kişiye sorun bunu tanıyan çıkmaz.
(bkz: bakan murat kurumun öğretmen eşi rtüke atanması)
t.c. çevre, şehircilik ve iklim değişikliği bakanı.

görsel
Bakan değil.

Artık milletvekili adayı.
Ankara büyük şehir belediye başkanı adayı olabilir.
Mansur Yavaşa karşı şansı olmaz.inşsllah en azından 3 büyük şehirde iyi parti ve CHP ittifak yapar. Yoksa akp alır hepsini
AKP nin istanbul belediye başkan adaylarından olduğu söylenen akp milletvekili ve önceki dönem çevre Bakanı.
(bkz: akp nin istanbul adayları)
Sanırım konyanın kürtlerinden, fenotipi ve konuşması o yönde.
Bakanlık koltuğunu kaybedince, davutoğlunun gelecek partisinin yanına, yenecek partisi açıp chplilerden 15 milletvekilliği çarpacak diğer konyalı vatandaş.
bazen o kadar çok şey söylemek istersin ki, susmak en erdemli davranış gibi durur...
aday olduğu açıklanırsa istanbul büyükşehir belediyesi'nin yeni başkanıdır.
Ben kendisinin bşbb. Adayı olmasını beklemiyor, şahsi görüş olarak tasvip de etmiyorum. Kısa vadede “oooo süper, deprem falan, dönüşüm” denilse de, bilemiyorum…