murat karayalcin osman baydemir ve pkk

 1. 1.
  2004 seçimlerinde shp genel başkanı murat karayalcın demokratik secim platformu adı altında dehap ile işbirligi yapmıstır, diyarbakır mitinginde, dtp nin adayı osman baydemir in adaylıgını desteklemek için gelen karayalcın meydandan yükselen, "imralı da tecrite son, apo ya özgürlük" sloganını atanlara, " sesinizi ankara ya duyuracagım " diyerek slogana ortak oluyor ve apo yu benimsedigini meydana itiraf ediyordu. bu secimdede, baştan dtp murat karayalcın ı destekledigini açıkladı ama onun gecmişinde pkk ile secim işbirligi oldugu için, dtp de chp ile aynı koalisyonda imajı olmasın diye göstermelik aday çıkartıldı dtp ye, ama perde arkasında destegini veriyor karayalcın a.
  #4744421 :)
 2. 2.
  murat karayalçına bok atılmaya devam ediliyor hala. trt 6 yı açmamıştır kendileri. kürtçe olarak da seslenmemiştir ekrandan. sayaçla kazıklamadı, botaş borcunu halka ödetmedi. rakibinin seks kasetiyle belden aşağı hiç vurmadı. kısacası bu boku atanlara hoşt denilmeli itinayla.
  #4744534 :)
 3. 3.
  soylenenlere en iyi cevabı okulumdaki genc bakıs programında vermistir kendisi. merak edenler icin iste karayalcın ın iddialara yanıtı:

  http://video.uludagsozluk.com/v/murat-karayalcin-osman-baydemir-ve-pkk-9932/

  #4744559 :)
 4. 4.
  kendisine bu soru defalarca sorulmuştur. en net cevabı genç bakış programında vermiştir.
  (#4744559) nolu entryden bakmanız dileğiyle... ben gene bir özet geçeyim. yeter ki anlaşılsın.

  "ben pkklıların meydanda olduğunu gördüğüm. ama ben diyarbakır da meydandaki konuşmamda kutsal üçleme olarak ifade ettiğim 'devletin tekliğini, ülkenin bütünlüğü ve bölünmezliğini' dile getirdim ve oradaki yüzbinlerce diyarbakırlı beni alkışladılar bana büyük destek verdiler. dediklerimi beğendiklerine göre bu tavrımı pkk ya mücadele açısından omuz omuza bir duruş açısından değerlendirmez misiniz? bunun çelişki olduğunu mu düşünürsünüz?"
  --murat karayalçın (genç bakışta öğrencinin sorusuna cevabı)
  #4744634 :)
 5. 5.
  "imralı da tecrite son, apo ya özgürlük" sloganını atanlara, " sesinizi ankara ya duyuracagım " diyerek destek veren kimdi? osman baydemir mi?
  #4758182 :)
 6. 6.
  "fırat'ın doğusu da bizimdir, batısı da bizimdir; bu vatan tektir, ulusumuz tümdür. çabamız demokratik türkiye içindir" diyen bir insan ile sözde kürdistan haritası şeklinde bir havuz yaptıran belediye başkanımsı insanı ve parkere kardere kürdistan isimli terör örgütünü bir araya ancak faşist bir bünyenin getirebileceğini düşündüğüm isimler bütünüdür.
  #4935780 :)
 7. 7.
  murat karayalçın ve osman baydemir elele vererek pkk lıları selamlamıştır. bu 3 şey kullanılarak kurulabilecek en doğru cümle budur. ama bir kaç doğru cümle daha kurulabilir. örneğin murat karayalçın pkk lılardan osman baydemir için oy istemiştir.

  zaten mevzubahis miting ve karayalçın için deniz baykal; "aday listelerini imralıdan alıyor" demiştir.

  yani ortada bir yalan yoktur; sadece 10 bin kürt oyu için davayı satmak vardır. atatürk ün kurduğu partide sırf belediye başkanlığı koltuğu için kıvırtarak atanın kemiklerini sızlatmak vardır.

  biz bunları gözler önüne serdikçe de bazıları melih gökçekte şunu yapmıştır demektedir. bize ne lan melih gökçekten? veya size ne? e5 te adamlar karı kılığına girip kendini satıyor; madem başkasının üzerinden yaptıklarını meşru kılabilecek meşrep ve zihniyetindesin, al bari yaptığını 3-5 oy veya koltuk için değil de ekmek parası için yap bari hafifte olsa saygı duyalım.

  bu kadar çirkef, bu kadar çamur, bu kadar rezil siyaset yapan bir parti konumuna sokuyosunuz işte chp yi. atamın kemikleri sızlıyor, ona yanarım.
  #4935841 :)

murat karayalcin osman baydemir ve pkk ile alakalı başlıklar