bugün

daha kötüsü gaz lambasında ders çalışmak olan; yoksulluk göstergesi. bir zamanlar türkiye'nin içinde bulunduğu acınası durum. halen kışın birçok köyümüzde elektrikler hafif kar veya yağmur sonrası kesilebilmekte ve arıza birkaç gün sonra giderilmektedir. UNUTULANLAR DIŞINDA YENi BiR ŞEY YOK.
ukteyi veren: mtnyldz (12.10.2007 00:43)
eskilerin gençlere koz olarak kullandıkları şey.

"şimdi sizler bulmuşsunuz bunuyorsunuz... biz sizin yaşınızdayken karartma vardı mum ışığında ders çalışırdık..."

gibi şeyler duyabilirsiniz.
(bkz: zıkkımın kökü)
hoşlanılan kişi ile ders çalışılıyorsa ortama romantik bir hava vermesi olası aktivite.
calisilan ders anatomiyse ve bir kadavra uzerinde uygulamali olarak calisiliyorsa; ceset ile romantik anlar yasatacak eylem.

ayrica;
(bkz: nekrofili)
çocuklugun en güzel yanlarındandır. nedense elektrik varken ders ödev hiç umurumuzda olmaz ama elektrik gidince mum ışıgında baslarız harıl harıl calışmaya.
(bkz: çocukken yapılan salaklıklar)
(bkz: kardelen ayşe)
romantizm dersinde sinifta kalan bünyenin ders calisma metodu.

(bkz: hey amigo kaseme sarap doldur ulan)
tedaş' ın kafasına göre elektriği kesmesiyle cereyan eden olaydır.
geçtiğimiz senelerde kıbrıs'ta öğrenci olup, jeneratör sahibi olmayanların sık yaşadığı durumdu. ama sonuç pek hayırlı olmaz o kadar loş ışık ve hiç gürültü olmayan ortamda uyku kaçınılmazdır.
ders arasinda ellerle deve tavsan bilimum hayvanlarin sekillerini yapip golgede oynatmaktir.
eğer çalışmayı son geceye bıraktıysanız ve akabininde elektrikler gitmişse başınıza gelebilecek hadise.* ders çalışmaktan sıkılırsanız, vakit geçirmek için mumla oynayabilirsiniz.*
elektrik kesintisi durumunda ders çalışmaya istekli öğrencinin vazgeçilmezi.
marifet gaz lambasını bitiyor diye dayak yediği babasına rağmen ay ışığında çalışıp, paranın mına koyan babalardadır.
15 tatilde denemişliğim var..
şahsen ben daha verimli çalıştım mum ışığında..
çünkü önündeki kağıttan başka birşey görmüyorsun.
romantik inek eylemi.
zorunluluktan değil de keyfi yapılıyorsa, öğrenci fantezisi olabilir.
elektrikler gidince oluşan ders çalışma isteği sırasında ders çalışabilmek için yapılması gereken güzel şey.
(bkz: ormantik bir şekilde ders çalışmak)
Şu anki durumdur.
Elektriklerde gitmedi ama bu şekilde çalışmaya bayılıyorum. Duvardaki yansımalara bakıp mutlu oluyorum.
Tamamen show dur AMK.
mum ışığında ders de çalışmak var, ama borcumuz, şarap kadehleri ellerimizde sevgiliyle derin sohbetlere dalmaktır.
güncel Önemli Başlıklar