bugün

ak parti'nin duruşunu belirten tamlama.
(bkz: muhafazakarligin demokratligi)
Genclerin ve iş dünyasının destegini almak icin demokrat kimligini , tutucuların , milliyetcilerin ve asiri dindarların oyunu almak icin de muhafazakar kimliğini üstüne giyinen politik durustur.

(bkz: ne sis yansin ne kebap)
hücuma yönelik kaleci nin futbol için ifade ettiklerini bana siyaset için ifade eden oluşum..
(bkz: nabza gore serbet vermek)
para kazanmış demokrattır.
neo-con'un türkçesi olarak akepe tarafından benimsendiği ileri sürülen ide-olojik(?) sıfat.
birbirinden bağımsız, ve farklı zamanlarda, farklı görüşlerce kullanılmış iki sözcüğün neoliberalizm tarafından bir yapım eki almışçasına, anlamlarını taban tabana değiştirerek kurulan bir sentezidir. ne muhafazakarlık ne de demokrasi tek başına devlet sistemini, kabul edilmiş modern devlet ilkelerini ciddi biçimde saptırmak, yanıltmak istemez. muhafazakarlık da demokrasi de toplumsal değerler bütünü ve değişimi üzerinde, yönetim biçimi üzerinde düşünülmüş iki çeşitlemedir, fakat günümüzde bu iki sözcüğün birleşmesiyle oluşan bu fikir iki sözcüğü de yansıtmaz. sadece türkiye, fransa, amerika birleşik devletleri'nde değil; bütün dünyada var olup, bütün dünyada fark ederek ya da fark etmeyerek halkçılığın, eşitliğin, adaletli gelir dağılımının, ulus-devlet sisteminin ve en çok da milliyetçiliğin (ırkçılık değil) karşısında yer alarak bu değerleri yok etmeye çalışan güç odaklarına (şirket-devlet ekolü ve çokuluslu şirketlere) yardım eden yaygın ideoloji.
mükemmel bir ak parti merkez sağ açılımı. tam ve açık analizini görmek için;http://www.akparti.org.tr/muhafazakar.doc
(bkz: muhafazakar demokrasi)
özünde bir yalandır. zira muhafazakarlık, başka kabileden, dinden, milletten olana düşmanlık üzerine kuruludur. bundan beslenir.
(bkz: uçan salyangoz)
ak parti nin getirdiği yeni düşünce tarzı. faydadan çok zararı vardır.
ak parti nin arkasına saklandığı kılıf.
bilimsel olmaktan çok siyasal bir anlam ve önem taşıyan kimlik.
(bkz: sosyal faşist)
ak parti'nin duruşunu tanımlayan. rgrthıjrhrthr. ulan çok iyi yarılıyorum. demokrat derken dayı?
ak parti'nin sıçtığı duruş. azıcık ucundan siyaset bilimi okumuş bir insan bunun çok yaratıcı bir sıkış olduğunu görür herhalde...
merkez sağ demektir bu. ekonomide liberal, siyasette muhafazakar bir yapı öngörür. avrupa'daki anlamıyla konuşuyorum, amerika'da farklı bu tanımlar. en köklü örneği ingiltere'deki david cameronın muhafazakar partisidir.

(bkz: konservatif)
cemil ipekçinin tanımıdır. zira kendisi hem muhafazakar hemde demokrat olduğunu iddia etmiştir.
görsel
liberal demokrat olarak başlanılır köprü geçilir ve muhafazakar demokrat olunur.

(bkz: halkı kucaklamak)
oxymoron.
muhafaza edilmis demokrasi sonucudur. bu nedir bir arada demokrat ülkücülük vardi.
Her bir şeyi geçtim ben yıllardır şu "muhafazakar" terimine gıcık olurum... Sen muhafazakar olmayan vatandaşa göre neyini muhafaza ettiğini düşünmektesin?!?!

Ahlak desen yok etik değerler ve toplumsal hareket desen o ne der Sevgi'den hiç bahsetmeyelim..... Ahlakı sadece bacak arası namusunda arayan bir zihniyet. neyin muhafazasını yapacak??!?!

Kafa basmıyor işte o zaman kendini muhafazakar olarak tanımlıyor...

Muhafazakar = Cahil

O kadar kesin....