bugün

kişinin yapmasına gerek yoktur. kuşun kafesine içerisine girip yıkanacağı bir banyo koyarsanız o zaten kendi girer çıkar içine. ayrıca kuş yıkanırken izlemek ayrı bir zevk verir kişiye.
çoğunlukla kuşun ölmesiyle sonuçlanan eylemdir. yapılmasa daha iyidir.
yıkarken parmaklarınızı ısırabilir. *
kuşu yıkamaya alıştırma döneminde parmakların yara bere olması durumuna yol açar hep.
gerek yoktur. bir tabak suyu kafesin altığını çıkardıktan sonra kafesin altına koysanız o yıkanır zaten. hem de büyük bir keyifle.
gereksiz birşey koy önüne suyu ihtiyacı varsa o yıkansin .kendin yıkamaya kalkarsan hasta edersin, öldürürsün.
Muhabbeti temize çekmek isteyen insan eylemi.
Gereksizdir.
Ulaşabileceği yere ılık su dolu, derin olmayan bir kap koyun. Canı isterse girip yıkanır.
Hatta bazen musluk açıkken girip altına yıkananlar da olur. Böyle durumlarda musluğu akış debisi düşük olacak şekilde ayarlayın ve lavabo deliğine bir tıkaç ya da çay tabağı koyun ki hayvan delikten düşmeden rahatça duş alabilsin.
Yıkanan muhabbet kuşunu izlemek inanılmaz zevklidir. Yüzüşleri de duşun altında keyifle döne döne yıkanmaları da seyretmeye değer.
2 kuşumuz vardı, çapkın ve fıstık.

Annem küçükken önce bütün evi, sonra beni ve kardeşlerimi, en son da çapkın'la fıstık'ı yıkardı.

Cici kuşlar, babacıklar önce annemin elinde yıkanıp paklanır, sonra da havluya sarılıp eski tip kaloriferin arasına sıkıştırılmış bir şekilde mayış mayış kururlardı.

O zaman bu olay bana çok normal geliyordu Ama kaloriferin arasında kuş kurutmak nedir allah aşkına anne?

Gerçekten bazen önce kendi adıma sonra da kuşlar adına mutlu oluyorum çitilenirken annemin elinde kalmadığımız için.
O yemyeşil masmavi tüylerin ıslanınca sarımsı kahverengimsi böyle tövbe estağfirullah bir renge dönüşme sürecini içerir.
gereksizdir. biraz su koyun yanına kendi yıkanır hayvan. ayrıca en büyük ve muhteşem özelliği uçmak olan bir canlıyı kafese kapatmayı akıl eden insan oğlu bu nasıl bir canilik.
güncel Önemli Başlıklar