bugün

gerçekten ne içiyorsa bende ondan istiyorum.
adı kadayıf ı çağrıştırıyor.olsa da yesek.
kişisel kanaatim "illet herifin teki" olduğu yönündedir. ancak hiçbir devlet geleneği olmayan bir ülkede ( petrolün yardımı ile olsa da ) 42 yıl iktidarda kalabilmesi takdire şayandır. son 42 yılda türkiyede idarecilik yapanlardan herhangi biri libyayı 42 ayda , 42 parçaya ayırırdı.

(bkz: bunlara 3 kaz versen akşama ikisini kaybedip gelirler)
yıllar önce çocukken tank üzerinde gördüğümde büyük bir insan olduğunu düşündüğüm kişi.
(bkz: ne oldum değil ne olacağım demeli)
http://www.swfcabin.com/swf-files/1298618671.swf
diğeri 18 gün dayandı ben 19 gün sıkabilirim düşüncesiyla hareket edebilitesi olan libya lideri.
insaniyetini bilmem ama en orijinal, karizmatik liderlerin başında.
tam adı ile muammer ebu minyar el kaddafi
atatürk ü ve hedeflerini anlamamakta direnen bir milletin mücadelesini anlaması imkansız olan lider.
amerikanın önüne gölge düşürdüğü her lider gibi aslının taşıdığı meziyetler değil, önüne düşürülen gölgenin sırtına geçirilmiş sövgüler ezber edilir.
amerikan uşağı teröristlere pabuç bırakmayacak lider.
bir haber kanalında sokaktan geçen insana kim olduğu sorulan şaşırmış lider.
cevaplardan bazıları ise şunlar:

- muammer kaddafi kimdir?
- libya liderinin oğlu.
---
- muammer kaddafi yi tanıyor musunuz?
- lübnan ın başkanı.
- peki ülkedeki durumu biliyor musunuz?
- evet savaş var. müslümanlar için savaşıyor.
- kiminle savaşıyor peki?
- yahudilerle.
---
- muammer kaddafi kimdir?
- (düşünür) valla bilemedim şimdi.
katıksız bir türk düşmanıdır. miloşeviç'in libya versiyonudur. ama bizim ulusalcılar böyle tipleri çok sever.

kim ne derse desin, sonu gelmiştir. libya'nın ondan kurtulduğu gün, tüm islam alemi sevince boğulacaktır.
tüm libya yeraltı zenginliklerine hortum atmış kendi zenginleştikçe halkı fakirleşmiş diktatör. söylenen o dur ki 800 milyar dolar serveti vardır.
yerlere yatmaya neden olan kamuoyu araştırmasıdır.

http://alkislarlayasiyoru...afi-kimdir-star-tv-icerir
--spoiler--
adamın adını muammer koyarsan tabi yıllarca gitmez.
--spoiler--
(bkz: cübbeli ahmet hoca)
bugün itibariyle birleşmiş milletler tarafından kendisine ve ailesine yaptırım kararları alınmıştır.uluslararası seyahet yasağı ve kendisinin ve ailesinin malvarlığı dondurulmuştur.
Yakında Venezuella' da botoks kliniği açacağını düşündüğüm diktatör.
Muammer Kaddafi, aşiretinin şanına sadık kalarak kan fışkırtmakla nam salmış
modern zamanların en gaddar diktatörü, 21. yüzyılın son Makyevelisti.
(bkz: korkuyorum anne)
eniştelerini paraya boğan, komünist blok çöktükten sonra batının kucağına atlayan, 27 yaşında yaptığı darbeyle nasıl bir deli olduğunu ispatlayan diktatör.
1-2 aya ölü gözünde baktıgım lider.
fidel castro en büyük destekçisidir. tahtından indirilmesine ramak kalandır. ayrıca libya'nın yeni bayrağının müjdecisidir. çok güzel göründü bana.
Ilgi çekmek için her türlü uçuk kaçık yöntemi denemekden kaçınmıyor. Kıyafetleri göz alıcı bir şekilde tasarlanmış.
kanarya sarısından kan kırmızısına kadar her renk dolabında mevcut. masumumiyeti temsil eden beyaz ipek tunikler ,pembe
şallar,çoraplar , modern güneş gözlükleri olmazsa olmazlarından.Kendisini afrikanın kralı olarak ilan ettiği törenlerde
kral taçı takdığıda görüldü. mao nun kırmızı kitapcığından esinlenek ortaya çıkardığı yeşil kitap tüm öğrenciler,askerler,
polisler, memurlar tarafından öğrenilmek zorunda.
Dünyadaki tüm terör organizasyonlarına mali yardım yaptığı söyleniyor.Ukranyalı hemşiresini yanından hiç ayırmıyor.(Wikileaks
a göre bu hemşirenin memeleri acaip etkileyici). Amerika da yaptığı konuşmayı ona ayrılan sürenin 5 katı fazla bir sürede
bitirebiliyor. israili kennedy nin katili obamayı oğlu olarak ilan ediyor. Arap zirvelerinin birinde tek elinde beyaz
bir eldiven takarak katılıyor. nedenini devlet adamlarından her hangi bir hastalık kapma tehlikesi olarak açıklıyor.
bugün kamuoyuna sunulan röportajı:

http://www.ntvmsnbc.com/id/25187759/#storycontinued
bizim kıbrıs'a çıkarma yaptığımız günlerdi.
tüm dünya başta abd olmak üzere bize ekonomik ambargo uyguladılar.
olası bir savaş durumu için kimse türkiye'ye silah satmıyordu.
biri hariç...
muammer kaddafi türklere açık çek verdi.
o dönemde silah ticareti yaptığımız tek ülke libya'dır.