bugün

pastel boyadan nefret etmeme neden olan iğrenç, kendini bilmez bir boya markası. *
istiklal de burger kingin yanındaki binanın 3. katındaki hoş cafe..
mon ami şeklinde yazılırsa fransızcada arkadaşım anlamına gelecek söz öbeği.
bir dostunuzla gittiyseniz -hava çok soğuk değilse -* balkonuna,
bir arkadaşınızla gittiyseniz içerideki masalara,
sizin için özel olan bir karşı cinsinizle gittiyseniz de içerideki odalara yerleşmenizi önerebileceğim çeşitli oyunların da bulunduğu kafe.
kutu üzerindeki logo güzel fakat taçtan dışarıya taşan saçlar hiç olmamış..
cocukken kullandıgımız pastel boya markası. hala vardır ve cok kalitelidir.
pastel boya markası. Sulu boya cart curtuda var.
hemen yan tarafından internet kafesi de vardır.
kaliteli silgileri de bulunan marka. süper silgi çöpü çıkarılır bunlarla.
sırf kutunun içinden çıkartmaları çıkıyor diye 2 haftada boyayı bitirip yenisini anneme aldırdığım pastel boya markası. hey gidi günler.
içinden çıkartmalar çıkan boya markası.
ilkokuldaki olmazsa olmaz marka yarışına da sokulmuş bir boya markası.
fr. benim arkadaşım.
çocukken kendisine benzemem gerektiğini hissettiğim idolüm. o taç, o alna düşen mahsun kırmızıgül perçemi..
http://img169.imageshack....y.php?image=monamiwf1.jpg
ilkokul zamanında pastel boyalarına , lise (özellikle öss) zamanında da silgilerine hayran olunan marka. silgileri cidden piyasadaki en iyi silgilerdendi.
(bkz: vay be ne günlerdi)
ilkokul yıllarında şu anki mevcut depresyonumum temellerinden birini atmış pastel boya markası. Biz memur çocuğuyduk. Kalem iriliğinde, dandik kağıda sarılı 12'li çin malı pastel boyalar kullanırdık. Babam "bak ne güzel çin malı, ithal yani taa Çin'den gelmiş" der, hem beni hem kendini kandırırdı. Ulan çin malı işte nesi güzel? Tabii o zaman dışardan gelen herşey güzel sanılırdı. Monami'de sınıfta sadece Merve'de vardı. Domuz suratlı, çirkin, şımarık Merve'de. Ne resimler yapardı onunla. Kim eline alsa ressam olurdu mübarek. Merve de koklatmazdı hiç. Bir keresinde ne yalvarmıştım "biraz boyandan kullanabilir miyim?" diye. Kapitalist düzenin ilkokul temsilcisi Merve hemen olmazı yapıştırırdı. Bir nesil sanattan mahrum büyüdü böylece.
ilkokul ve orta okulda resim dersinde alınması zorunlu kılınan pastel boya, sulu boya,silgi vs markası.
reklamı berbattır.
ana okulu serüveninin vazgeçilmez parçası. üstadım altın rengi diye bir renk vardı. 48lik paketlerde oluyordu sanırım sadece. herkes bu rengi isterdi. bir ara yerden bulmuştum ben de sınıfta, direk cukka tabi. sonra kaybettim ben de. belki de biri yürüttü. ana okulunun en değerli eşyasıydı bu boya.
fransızca "arkadaşım" anlamına gelen kelime. ayrıca çok kaliteli bir pastel boya markası.
çocukluğumuzu anımsatan pastel boya markasıdır. yirmidötlüsüne sahip olmak bir zenginlik göstergesiydi bir zamanlar.
şarkgülü kırtasiyecilik in getirdiği pastel boyaların yanında monami drawing cap adında çok güzel bir versatil kalemi de vardır, piyasada bulmak zor ama imkansız değil adı magnum( hani şu 120 li uç alıyorsunuz ya o marka) da olmuş olabilir çünkü firma yeni kalemlerini bu isimle satıyor ben de iki kalem de var bulursanız almanızı tavsiye ederim çünkü bu kalitedeki kalemleri rotring ya da faber 2 katı fiyata satıyor.
90'larda MonAmi kullananlar için zengin çocuğu denirdi.

görsel
ankara maltepede "mon amour" diye bir pavyon vardı.ışıltılı şıkır şıkırdı. 12 ylül darbesinden sonra "yabancı" kelimelerin tabelalarda kullanılması yasaklanınca, "mon amour" pavyon bir gecede oldu "m.anamur" pavyon.
benim vardı demek zenginmişiz. öğretmenim geldi neden tam boyamıyorsun soluk soluk boyamışsın demişti. utana sıkıla bitmesin diye hocam demiştim. memur çocuğuyuz. daha erkek kardeşim kullanıcak o boyaları haberin var mı hoca ?
güncel Önemli Başlıklar