bugün

parkda, sinemada, yolun ortasında sevişebilir... hatta bilerek yada bilmeyerek laikliği korur.
rüzgara karşı kısa fırfırlı etek giyebilir, rüzgar o fırfırlı eteği alip savurduğunda açılan manzaraya kimse tenezzül edipte bakmaz* niye baksinlarki ? çevresindekilerde onun gibi moderendir. onlar ancak kapali insanlarin dekoltelerine bakar..
(bkz: davul zurna) ***
(bkz: izmir in kızları)
iyi bir eğitim alıp kendi kararlarını verebilecek ölçüde zekaya sahip olan, diğer milletlerin kızlarından bir eksiği olmayan kızdır.

ha "modern türk kızı" yüzünden onlarca insan birbirine giriyorsa, birkaç pez parçasıyla bir insan modern/gerici/çağın ötesinde/yobaz/örümcekten hallice gibi sıfatlara sahip olabiliyorsa...

kız modern olsa ne yazar o memlekette?
modernlik denince aklına mini etekten başka birşey gelmeyenlerin tanımlayamayacağı kızdır.
sokak ortasında öpüşenleri değil, kavga edenleri ayıplayan kızdır mesela..
her ne yapıyorsa hür iradesiyle, tamamen özgür biçimde kararlar alarak yapan kız türk ise modern türk kızıdır. modernlik anlayışı ise zamandan zamana değişir, şu anki modern kız veya modern insan anlayışı da budur.
modern türk kızı tanımına cinselliği katan abazanları saymazsak; fikri hür, vicdanı hür olan her aklı başında açık veya kapalı kız için kullanılan tabirdir. yoksa ne atatürk, ne hz muhammed yolu kötü değildir.
1070'lerin turk kizi olsun.
yoktur.

hediye gelen çiçeğin önce fiyatına bakan türk kızı vardır.
modern olduğunu zanneder.
erasmusa gidip yabancı ya.ak özlemini giderdikten sonra evlenip kocasına *başım ağriyor* der.
kızlık zarını diktirir.
yaşadığı ülke gibi çelişkilerle doludur.
Erkekler de aynı, o ayrı konu.
toplum baskısı nedeniyle,öğretilen örf ve adetler nedeniyle modern kavramını tam anlamıyla karşılayabilen türk kızı değil türk erkeği de yoktur.

herkes kendince modernliğini ilan ediyor sadece.
bu benim kim ne derse desin. bu yoklukta 2 üniversite okuyorum ikisi de erkek bölümü,memleketten çok uzaktayım sırf kendimi geliştirmek için gittim,kitap çıkarmaya hazırlanıyorum, cnc mezunuyum, tutumluyum bi tişörte 20den aşşağı vermem, yabancı dilimi geliştirmek için bir sürü yabancı arkadaş edinip konuşuyorum(ingilizce,arapça,fransızca) arada tiyatroya katılıyorum. çirkin bir kızım üstelik bunları başımda bir baba olmadan yapıyorum.
güncel Önemli Başlıklar