bugün

telefonun şarjına tecavüz eden olay.
yaklaşık 3 yıldır gerçekleştirdiğim eylem. hız düşümlü sınırsız internet kullananlarında gerçekleştirdiği eylem.
baba telefonu ya da anne telefonu gibi.
Bazen adamı hayatından bezdiren gerçek. Durmadan çağrı falan geliyor. Evet.
Şarj için zararlı eylemdir. Wifiden daha çok şarj yiyor hücresel veri.
turkcell kullanmıyorsunuz demek ki.
şarj bitirdiğinden artık yapmadığım eylem. sürekli açık tutmaya da değmez zaten konuşacağınız insan varsa eğer alo deyin daha hoş olur.
Zenginligi mobil operatörün 3 liraya verdigi internetle ölçen zihniyetteki insanlari gosteren basliktir.
Eğer güncellemeleri wi-fi only yaptıysanız hiçbir şey olmaz.
Zengin olduğum gün yapacağım şey. Zengin olduğum gün yapacağım şey.
Faturalı bir hat kullanıyor olabilir veya Turkcell kullanılıyordur. Faturalı hatlarda tespitimce internet paketleri çok daha hızlı bir şekilde bitmekte. 4gb faturalı hatta yetmezken faturasız hatta fazlasıyla iş görmektedir.
şarj biter diye wifi yi evde açık bırakıyorum onu açarsam kalpten giderim herhalde.
iPhone 5 kullanırken şarjı cidden çok kötü etkiliyordu. Fakat yeni iPhone modellerinde bu sorunu büyük ölçüde çöZmüşler.
40 yaş üstü akilli telefon kullanan insan itemidir.
pttcellin sinirsiz internet tarifesini kullanan adam gibi adamlardir.
arkaplan çalışmalarını kısıtlayın geriye problem kalmaz..

cebimizdeki telefonla her daim onlayn kalamayacaksak ne diye para yığıyoruz ki zaten?

alın 3310 bitsin gitsin..
bu mantığa göre telefonu da kullanmadığımız zamanlarda kapalı mı tutmalıyız? internet yoluyla iletişim yok mudur? diye sorduran aslına bakarsan olması gereken bir durum. zenginlik fakirlik ne alaka.
sürekli açık tutmanın haricinde, unutarak bu eylemin içine girmişseniz eğer; sakin olunup, karalar bağlanmamalı , güncellemeler wifi'ye ayarlanmışsa gerçekten fazla yemeyen durum. eskiden bende öyle sanıyordum, hatta bir arkadaşla baya baya tartışmıştık bu durumu. yo yiyor, yok yemiyor diye. swf.
Facebook kullanmıyorsanız problem olmayan durum. WhatsApp için gerekli bir de.
sürekli açık tutmak nedir yahu?

aksi durumda 3310 kullanmalıyız yani..

oha resmen fakirlik, resmen saçmalık..

o koca koca telefonları sadece instagram için kullanıyorsanız e normaldir tabii..

2gb'lık ultra mega fakir internet paketleri var bir de onu deneyin bakalım..
uyumadan önce mobil veriyi kapatmayı unutuyorum . sabah uyanınca sarjımın bittiğini görünce şok oluyorum.
Cok bi internet yedigi yok eve gelince direk kapatmadigimda deneyerek kesinlestirdim . Ama bildirm isi sıķintı oldugundan ucus modu her daim en iyisidr .
2011'den beri hep açıktı açık kalacak. bu alışkanlık bende iPhone 4s ile başlamıştır.
Yiy sen zengiiğl.
megabayttan çok şarj yiyen bir durumdur. ayrıca zenginlik belirtisi felan da değildir. 4 saat boyunca açık bıraktığım mobil veriden 15 mb ya gitti ya gitmedi.