bugün

soru eki
gitarda altıncı ve birinci telin boş vurulmasıyla ortaya çıkan nota.
(bkz: michigan)
1 mi = 1.609344 kilometre
çapraz bulmacaların vazgeçilmezlerinden, olmazsa olmazlarından.
her zaman ayrı yazılması gereken soru edatı. soru eki de denebilir.
ingilizce'de "me" kelimesinin okunuş biçimidir.
(bkz: mi kubbesi)
(bkz: mi soru edatı)
(bkz: soru notası)
kıbrıslı türkler'in neredeyse hiç kullanmadıkları soru edatıdır.
(bkz: mi5)
'miyokardiyal infarktüs' ün kısaltması. kalp krizi .
en iyi soru sorma eki.
isp. benim
türkçe'de ayrı yazılması en acı verici ek. kimse cesaret edip te ayrı yazamıyor zira.
gitarda en çok kullanılan akorlardandır. kullanıldığı takdirde mistik bi hava yaratır. soru eki olarakta kullanılmıyor değildir fakat ayrı yazılması gerektiği gerçeği vardır.
lazca kim.
gitarın karar sesidir.
soru edatı.
çok yapışkan bir edat. tamam türkçe sondan eklemeli bir dil ama her eklendiğine yapışma be arkadaş. biraz ayrı dur yavşak. sırnaşma... sinirlendim bak.
'mi mi mi.. gitarımın klavyesinden ayırırken telin çıkardığı sesti bu, sabaha karşı; mi mi mi.. ' 05.20

teli, çember olacak şekilde birleştirdim. perdeleri kalktı. tınısı duyusal olarak yoktu, sadece aklımda çalan bi ritim.

fa olsun dedim bir adım ilerledim.
sol olsun dedim iki adım ilerledim.
sıkılıp 3 adım ilerledim sibemol oldu. ardından hemen do. 24 adım gidebildim. ve yine başa döndüğümü duydum.

adımlarım parmaklarımdı. zaman zaman o çemberi boynuma geçirip bir daha bi ritim duymamak istedim;

istedim de olmadı, istemedim de oldu.

bu sarmal labirent çok zorluyor, dön dolaş aynı çember; sıkıştım kaldım.

'mi mi mi..'
çok ilginç bir notadır mi. yerine göre hüzün, yerine göre ferahlamadır. tam bir ikizler burcudur. her nota yerine göre farklı anlamlar içerir di mi, hayır işte en çok mi içerir.
Gitar ve piyano gibi bir cok calginin daha baslangic notasidir ama neden bununla basliyor acaba her sey, ya da neden bize ogrettikleri nota dizesi do dan basliyor da mi den baslamiyor merak ediyorum.
Soru cümlelerinde ayrı yazılır.