bugün

Ciddi ciddi sevmediğim şey.

Bir de çocuklu ise nefret ediyorum.

Odamı karıştıran mı dersin bilgisayarı isteyen mi her yeri el izi yapan mı?

ileride komşularımla kesinlikle samimi olmuyorum merhaba merhaba.
gayet doğal bir olaydır. özellikle çocuklu ise cidden hiç çekilmez. gelir bilgisayara dalar, odayı karıştırır. ben belki evimde keyif yapmak istiyorum, misafir de kendi evinde yapsın keyfini.
yaramaz bir çocuk veya meymenetsiz bir insan varsa gelecek o tayfa da hiç gelmesinler istersin. yerde yarık açılsa da yer altına dikey olarak geçiş yapasın gelir.
o misafiri sevmessin ama cenazene yine onlar gelir.
Son zamanlarda kesin bende var olduğuna inandığım durum.
Tüm gün iş yerinde debelenip eve gidince dinlenmek isteyen her normal insanın hakkıdır.

Ha gelip bana yemek hazırlayacaksa öperim onu o ayrı.
doğal bir durumdur. evet.
Misafire bağlıdır.
misafir misafir olsa sıkıntı yokta. birde piç fırlama veledi olup bakmayan sorumsuzlar gelmesi, dedikoducu gıybetçi hasetler felan birde insanın rahatını bozuyorlar. misafir eskidenmişti. hele çocuklara gıcık uyuz oluyorum. teknolojik eşyalara zarar veriyorlar, yetmiyor evi batırıyorlar. birde seni dövmeleri, tükürme felan. çocuk birde bişey diyemiyorsun. anne ve babasının dünya penisinde ahiret yumurtalıklarında sorumsuzluk diz boyu. gelip gitmezler oturdukça otururlar bunların işimi var uykularımı var hasta mı. yoksa misafir candır hoş sohbet kendisini bilenin baştacıdır.
Kişiye göre değişir.

not: Akıl veren, şöyle yap boyle yap diyen,her işime karışan,kendi ailesindeki insanların davranışlarına bakmayıp beni yargılayan insanlara tahammülüm yok.
misafirliğe gitmeme önyargıyla baktıran empati duygum. seni sevmiyorum
Sevip, sevmeme durumu misafirine göre değişiklik gösterebilir. Mesela aile evine gelen okulun ne zaman bitiyor, askerlik, evlilik gibi kendilerini hiç alakadar etmeyen sorular soran misafirleri istesen de sevemezsin.
Şimdilerde aile evinde değilim ama nadir de olsa sevmediğim misafirlerim olabiliyor. Mesela Adamlar geliyor gidene kadar kedilerle bir sürü fotoğraf çekiyor ve gidiyor. Ulan orrosspu çocuğu hayallerimle oynadın. ben o kadar çay demledim oturup sohbet, muhabbet edecektik pişti, batak falan atacaktık madem oyun oynamayaksın niye geliyorsun? Oyuun!
kakasını evimde yapıyorsa, tv kumandayı da eline geçirmişse sevimsizdir. mutfağı da teftiş etmeyecek tabii ki.
Eskiden ayıp olarak gorülen ve dile getirilmeyen durum. Artık asikar olarak kimsenin sevmedigi ortaya çıkmıs durumda toplumda. Misafir olarak birinin evine cöreklenmek yerine çat kapı gelebilecek, ev sahibine rahatsızlık hissi vermeyecek misafir gibi degil evin insanı hissi yaşatan kisilere kapımız daima açık. Ama misafir denince evi topla temizle, aman bir açık bulmasın ikram iyi olsun filan bunlar çok yorucu.
Yaşlanmışım galiba.
Ben de hiç sevmiyorum. misafir olarak gitmeyi de sevmem. Olur da iade-i ziyaret yaparlar diye. Pandemiyi bu yüzden çok seviyorum.