bugün

gelince de gitmesini istemezler genelde. bunlardaki tek sorun kurulu düzenleri kolayca değiştirememeleridir. yeni durumlara karşı tepki verirler kolay alışamazlar ama alışınca da değiştirmek istemezler bu yüzden misafir giderken de üzülürler.
misafir gelmemesine alışmıştır. bunlar genelde misafirliğe de gitmezler mesela. ama misafire alıştıklarında evde sıkılırlar.
benim küçüklük halim bu. eve misafir gelince götümü yırtana kadar bağırırdım ve gidene kadar da susmazdım. ha bu süreç çok sürmezdi o ayrı.
(bkz: evlat olsam sevilmem)
misafirin iyisi gelir geçer kuş gibi, kötüyse oturur daima baykuş gibi.
misafir misafiri istemez ev sahibi hiç birini istemez.
dikkat etmesi gereken insan. tanrı misafiridir belki.
Babam. Pazar gunlerı gece perdelerını actırmaz, telefon fısını cekerdı adam. Sırf evde donla gezebıleyım ve koltuguma kımse oturmasın dıye mısafır gelmesını ıstemezdı. Ama guzel yanları da yok degıl. Ozellıkle uyanık bı ergensenız:
+ baba haftasonu arkadasımda kalabılır mıyım?
- hayır.
+ o zaman onu cagırıyorum.
- hayır, sen gıt.
ailesinin misafirlerinin gelmesini istemiyordur. hiç ilgilenmediği konularla ilgili sohbet etmek zorunda bırakılmaktan sıkılmıştır.
misafir umduğuna değil bulduğuna gelir.
go.t yaymayi seven insandir.
Şu saatten sonra benim.

Uzunca Bir süre gelmesinler rica ediyorum.
Valla benim bu. Huzurum kaçıyor ve düzenim bozuluyor. Hep de konuşmak istemediğim zaman geliyorlar zorla konuşturuyorlar. Tamam misafirperverlik önemli ama yapacak bir şey yok hoşlanmıyorum.
-Akşam size geliyoruz
-Akşama ölecez biz
-Tmm
-i.g
Efendim, kulağım çınladı sanki.
Bir de ben. Misafiri istemem, ev ahalisini hiç istemem.
gelmesin kimse.
Akrep gibi akraba ve komşularınız oldu mu istememeniz normaldir.Annemin babamın iyi niyetine rağmen akrabalar ve komşular hep sömürme derdinde oldular.
Lan bu başlığı okumadan az önce kapıya doğru uzun uzun gözüm daldı. Kesin yarın misafir gelecek, acilen koltuk taklidi yapmayı öğrenmeliyim.
Gergedan saldırısına uğradım hastanedeyim diyip def etmesi muhtemeldir.

görsel
ben elinde siyah poşetlerle gelen misafirleri çok seviyorum. heleki Tuborg ise hergun gelsin isterim.
Haber vermeden gelen misafirlere ayrı bir gıcık olan insandır ayrıca.
misafir gelince odasına kaçıyordur, sohbeti muhabbeti fazla sevmiyordur, misafirlerin yanında yayıla yayıla oturamadığından çok çabuk daralıyor ve gitseler de keşke uzansam diyordur. sürekli gitseler gitseler diye diye en sonunda misafir sevmez bir insana dönüşüyorlar.
yüzde elli ile beni de yazın bu listeye. gelmesin kimse gelirlerse de 1 saat oturup kalksınlar. saatlerce ne konuşuyorlar ne anlatıyorlar birbirlerine hiç anlamıyorum. ulan millet anası ile babası ile karısı ile kocası ile çocuğu ile bu kadar konuşmuyor..

yüzde elli de gelsinler istiyorum. akşam yemeğine geleceklerse askeriyedeki denetleme günlerinde şahane yemekler çıkması gibi oluyor. başka zamanda geliyorlarsa demli çay + börek çörek kısır pattis salatası falan oluyor. tamamen duygusal nedenler yani diğer yüzde elli *
ilgi alanları çevresindeki diğer insanlardan farklılaşmıştır.
ki muhtemel olarak bir psikiyatri polikliniğine gitmesiyle onlarca tanı yiyecek, antidepresana uygun görülecektir.
Ancak unutmayalım ki delilerin arasında akıllı olan deli muamelesi görür
yatağını kimseye bırakmak istemeyen insandır..
düzenini bozan kimseyi evinde istemeyen insandır.

haklı insandır.

sikerim misafirini. ben kimseye misafir oluyor muyum?
git otelde kal değil mi? hatta parasını ben vereyim yine bende kalma.

allah aşkına kalma.
Misafirin kim olduğuna göre değişir. 4 gözle beklenenleri de vardır. Keşke hiç gelmese denenleri de.
güncel Önemli Başlıklar