bugün

ilgili kelime götveren.
Başka bir milletlerin yaltaklığını yapan godoşlardır. Milliyetçilik hastalıktır diyenlere bakın, başka ırkların nasıl savunuculuğunu yapıyorlar görürsünüz. Millet kavramını böyle boş laflar çürütemez. Asıl "millet" kavramının getirdiklerini yok saymak ve bu konuda çok hayalci düşünmek hastalıktır. Milliyetçilik hastalıktır diyenlerin asla realist düşünme yetileri yoktur. Dünyaya hep tos pembe bir açıdan bakarlar. Milliyetçiliği de boş boş ırk mastürbasyonu yapmaktan ibaret sanır böyle tipler.. Ciddiye almıyorum. Ben bu akım hakkında bu kadar kafa yormuşum, bu akım hakkında kafa yormayan ve boş boş konuşan adamı neden ciddiye alayım ki?

Son olarak, tüm insanlığın birleşmesi diye bir şey asla olmayacak, düşük zekalı hayalperestler..
milliyetçilik hastalıktır.
bunu söyleyen x ırkından olsun ve yanında y ırkından birisi x ırkına karşı kötü laflar söylesin onun yaptığı şeye karşı çıkıyorsa kusura bakmasın da ırkçı olduğunun göstergesidir. bakın güzel arkadaşlarım ırkçılık diğer ırkları öldürmek asmak kesmek aşağılamak değildir tıpkı laiklik gibi satanizm gibi bunu da yanlış anlıyorsunuz.
Bu dünyadaki en boş gurur milli gururdur.

(bkz: arthur schopenhauer)

Adam schopenhauer'e de gerizekalı dedi vay amına koyim. Neyse tek zeki sensin kardeşim. Evet.
(bkz: haklı)
yunan milliyetçileride şeydir ama milliyetçidir. ingiliz ibnelerde kraliçelerine bağlıdır.
Schopenhauer'in örnek verildiği bir başlığa geldik.. Ben o filozofa geri zekalı demedim ki? O entariyi yazarken aklıma bile gelmemişti bu. Aynen, bir filozof bir söz söylediyse onu koşulsuz ve sorgulamadan hemen kabul etmeliyiz. Felsefe böyle bir şey değil. Felsefe sorgulamaktır ve felsefeciler de benim düşüncelerimi hemen kabul edin dememişlerdir. Sen hemencecik kabul edecek zeka kapasitesine sahipsen, o senin sorunundur.

Milli gurur, en değersiz gurur demiş.. Hımm.. Bu filozofun kadın düşmanlığı yaptığı bir sürü sözü de var. Sen şimdi onları da kabul ediyor musun?? Mesela ben komünizmden zerre hoşlanmam ama karl marx'ın bazı sözlerine katılıyorum.

Milliyetçiliğin, sadece milli gururdan ibaret olduğunu size kim söyledi? Veya doğduğun yerle övünmeyi falan?? Bu sözlükte milliyetçiliği adam gibi bilen biri yok bu belli.. Yazarım diye övünüyorsunuz bir de burada.. inan bu sözlüğe yazar olmak çok kolay..

Milli gurur senin için değersizse, atatürk'le de gurur duyma o zaman, milli bayramlarımızı da kutlama, bu kadar basit.. Ulus bilincine zaten erişememişsindir diye tahmin ediyorum. Senin gibi türk, binlerce var.

Milliyetçilik, milletinin bağımsızlığını, hakkını, egemenliğini ve ilerlemesini savunmaktır. Sadece ırkınla veya doğduğun yerle övün demek değildir. Ben bunu anlatmaktan bıktım artık.

Sizin ben bilinçaltınızdaki düşünceleri tahmin edebiliyorum, millet kavramından uzaklaşmalıyız, insanlık kavramına yaklaşmalıyız, barışı savunmalıyız, eğer millet kavramını çok önemsersek, ırkçı oluruz falan diye düşünüyorsunuz veya ait olduğunuz milletten içten içe nefret ettiğiniz için kendinizi milletinize ait görmüyorsunuz. Tahminimde yaklaştım mı?

Ben çoook zeki olduğumu iddia etmiyorum sayın yuzır, en azından aklımı kullanabiliyorum. Gözlemlerim ve düşüncelerim doğrultusunda o entariyi yazmıştım. Yani sen, schopenhauer'i örnek vererek, benim söylediklerimi çürütmüş olmadın..
Kimin milliyetçiliği için konuşyoruz önemli olan o şuan gördüğümüz ülkücelerin vs. yaptığı milliyetçilik mi yoksa
atatürk ün milliyetçiliği mi

https://eksisozluk.com/at...rk-milliyetciligi--126475

Milliyet denilence hepimizin aklımıza genelde kötü örnekler gelebiliyor ama atatürk ün söylediği milliyetçiliği araştırsak daha iyi olabilir.
Mikro milliyetçilik hastalıktır. Ulusalcılık ise çağın gereğidir. Ulusalcılık o ülkede yaşayan her etnik grubu eşit kılar.
Dünya tarihi milyonlarca yıllık. insanın geçmişi yüzbinlerce yılı kapsıyor. Milliyetçilik dediğiniz şeyin ise 200 yıllık geçmişi var. Ki o da batı avrupa milliyetçiliği. Nitelik olarak farklı. Bizim gibi batı dışı toplumlarda milliyetçilik 100 yıllık falan bir geçmişe sahip.
böyle ibne gibi puşt gibi bir şey mi?
Sıradaki parça Adolf Hitler'e gelsin.
--spoiler--
dünya tarihi milyonlarca yıllık. insanın geçmişi yüzbinlerce yılı kapsıyor. milliyetçilik dediğiniz şeyin ise 200 yıllık geçmişi var. ki o da batı avrupa milliyetçiliği. nitelik olarak farklı. bizim gibi batı dışı toplumlarda milliyetçilik 100 yıllık falan bir geçmişe sahip.
--spoiler--

2000 yıllık türk milliyetçiliğini 200 yıllık siyasi görüş ile nasıl kıyaslıyorsun? fransız devriminden sonra mı milli kimliğimizi kazandık diyorsun yani? 3000 yıllık yahudi milliyetçiliği, 1400 yıllık Arap milliyetçiliği ne olacak? 200 yıllık geçmişi olan kürtler ile karıştırıyorsun galiba.
Ulan herkes asıl milliyetçilik bu değil o değil diyip duruyor o zaman sizin bahsettiğiniz milliyetçilik nerde amına koyim. Ne öğrendiğini bilmeden sorgulamaktan bahsediyorsun. Milliyetçiliği yumuşatıp insanların önüne sunmanıza gerek yok ayrıca hümanist falan da değilim azıcık individüalist olmayı becerip bir sike yarayın burda milliyetçiliği savunacağınıza. Akılcı ve realist olun.

Edit: ayrıca dünyanın en milliyetçi ülkelerinden biriyiz nasıl bir başarımız var bugüne kadar kriz üstüne kriz yaşamaktan başka. Evet.
Terörist olurlar ya da en iyi ihtimalle sempatizan.
(bkz: milliyetçilik gericilikse yahudiler neden başarılı/#44392054)
Irkçılık ve milliyetçiliğin ayrılamayacağını Hüseyın Nihal Atsız söylüyor. Herkes Atsız'ı okuyup bir daha düşünsün bu konuyu.
güncel Önemli Başlıklar