bugün

Türkiye'de milletvekili olabilmek için gerekli şartlardır.
1- Türk vatandaşı olmak.
2- 25 yaşını doldurmak
3- En az ilkokul mezunu olmak.
4- Askerlik yapmış olmak.
5- Taksirli suçlar hariç toplam 1 yıldan fazla ağır hapis cezası almamış olmak (taksirli suç, kasıtlı olmayan fiildir; trafik kazası vb.)
6- Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak.
7- Kamu görevlileri için görevlerinden istifa etmiş olmak.
içinde millet tarafından seçilmiş olmak şartınında olması gerektiği liste. hali hazırda milletvekillerini halkın değil parti başkanlarının seçtiğini biliyoruz. demokrasi adına bu umutlu bekleyişimize de devam edeceğiz.

geçenlerde bir bilgi yarışmasında kolay gibi görünen bir soruyla karşılaştım. soru şöyle; "ülkemizde milletvekillerini kim seçer?" parti başkanları şıkkını göremeyince mecburen halk şıkkını seçtim. tebrikler doğru bildiniz yazısı çıktı, soru yanlış hazırlanmış diye düşündüm. küfür edip hemen bir sonraki soruya geçtim.

(bkz: partivekili)
meclis çatısında artan kavgalar sonucu, aikido bilme şartının ilave edileceği şartlardır.
ilk 7'sine yüz binlerce insanın uyduğu ama 8. gizli maddenin ilgili partinin kasasına kaçıncı sıradan aday olmak istiyorsan o değerde parayı yatırmak olduğu şartlardır.
seçilinceye kadar olan şartlardır. zira seçildikten sonra her türlü haltı yemekte serbest olduklarına dair bir inanaç vardır. (bkz: zimmet), (bkz: irtikap), (bkz: rüşvet), (bkz: hırsızlık), (bkz: dolandırıcılık), (bkz: inancı kötüye kullanma), (bkz: terör eylemlerine katılma ve tahrik) vs.
1- çok iyi derecede tekwando bilmek (bütçe görüşmelerinde aktif savunma için),
2- argo hazinesi geniş olmak (karşıt görüşleri özlü sözlerle yanıtlama becerisi),
3- tek ayak üstünde 20 yalan söylemek (40 tane tercih sebebidir)
4- az maaş alıyorum diye tribe girebilmek, ajitasyon yeteneği,
5- silah kullanabilmek (düğünlerde sıkmak için),
6- deprem olduğunda yurdun çeşitli illerine seyahate manisi olmamak,
7- vardiyalı çalışabilmek,
8- kıro-aktif,

yukarıdaki şartları sağlayabiliyorsanız milletvekili olabilirsiniz.
değişmesi gereklidir:

1- türk vatandaşı olmak. kalsın
2- 25 yaşını doldurmak .kalsın
3- en az ilkokul mezunu olmak. (bkz: üniversite şartı aransın)
4- askerlik yapmış olmak.kalsın
5- taksirli suçlar hariç toplam 1 yıldan fazla ağır hapis cezası almamış olmak (taksirli suç, kasıtlı olmayan fiildir; trafik kazası vb.)kalsın, terör de eklensin
6- yüz kızartıcı suç işlememiş olmak. kalksın hepsinin yüzü kızarabilir, sonuçta insanız.
7- kamu görevlileri için görevlerinden istifa etmiş olmak.eh kalsın.

temenniler:
8- emekli olmasınlar/ asgari ücret alsınlar.
9- terörist olma hakkı ellerinden alınsın.
10- dokunulsun.
(bkz: aşiret reisi) olmak.
(bkz: seydi eyüpoğlu)
(bkz: zülfikar izol)
(bkz: sedat bucak)
(bkz: fevzi şıhanlıoğlu)
dağda terörist ile kucaklaşmak, fransada öldürülen teröristlerin cenazesine katılmak, bebek katiline ''Sayın'' , şehitlere ''kelle'' demek. hatta bu sonuncuyu diyen adam ileride başbakan bile olabilir.
allah'a hangi hastanede yatalım diyebilecek kadar ermiş bir kadına sahip olmak.
milli futbol takımında en fazla gol atan kişi olmak. sonrası geliyor zaten.